34 1 Nigel de Jong komt aan veroveren ballen niet toe Dit iS CCI1 ÏÏlOOiC clVOllC! DERBY Trainer Roy Hendriksen is tevreden over progressie die zijn ploeg m maandag 18 oktober 2010 9 m X üviiuiuv^u v xx w ^X r door Wilber Hack BLACKPOOL - De meest besproken man de laatste twee weken in het Nederlandse en Engelse voetbal was er gisteren gewoon bij. Nigel de Jong won met Manchester City met 3-2 bij Blackpool en speelde een smetteloze wedstrijd. De middenvelder, die vijftien da gen geleden met een tackle het on derbeen van Hatem Ben Arfa brak, voetbalde ingetogen en waag de zich niet aan slidings. Slechts één keer werd De Jong na een lich te overtreding bestraft. Zijn waar de voor de ploeg was wel een stuk minder. Aan het veroveren van bal len kwam de nette versie van De Jong nauwelijks toe. De verbanning van de speler uit de selectie van Oranje zorgde in Engeland voor felle polemieken. De Jong kreeg steun van zijn coach Roberto Mancini, die hem gewoon handhaafde. Ondanks een schriftelijke klacht van Newcastle United, de club die Ben Arfa huurt van Marseille, ontliep De Jong een reguliere straf De scheids rechter had het voorval beoor deeld en dus mocht de Engelse voetbalbond reglementair niet meer tot vervolging overgaan. De Jongs ploeggenoot Gareth Bar ry noemde de uitsluiting van De Jong voor Oranje zwaar overtrok ken. „Je ziet dit soort tackles het hele seizoen in de Premier Lea gue", verklaarde Barry. „Het is ongelukkig dat De Jong zijn tegenstander op de verkeerde plaats raakte, waardoor die zijn been brak." Barry kreeg met zijn eerste stelling het afgelopen week einde al gelijk. Nu zorgde Jack Wilshere van Arsenal voor op schudding. De 18-jarige internatio nal kreeg een rode kaart na een zware charge op de enkel van Ni- kola Zigic van Birmingham City en is inmiddels voor drie wedstrij den geschorst. Coach Arsene Wenger van Ar senal, die zich herhaaldelijk afzet tegen het harde spel in Engeland, betwistte de rode kaart niet. „Maar er was geen sprake van op zet. Wilshere timede verkeerd. Het was ook een overtreding uit frus tratie", aldus de Fransman. Danny Murphy van Fulham wees voor de harde overtredingen met een beschuldigende vinger in de richting van de managers. „Die stu ren spelers veel te opgefokt het veld in." Het voorval van De Jong zou misschien al naar de achter grond gedrongen zijn als de Neder landse international er bij de voor laatste training voor de wedstrijd in Blackpool zelf niet nog even de aandacht op zou hebben geves tigd. Na een tackle bij een training spartij bleef ploeggenoot Kolo Touré op de grond liggen. Hij pre tendeerde veel pijn te hebben. Een van de leden van de technische staf deelde een fictieve gele kaart uit aan De Jong. Het voorval dat in de media werd behandeld, viel bij Hatem Ben Ar fa, die volgens verwachting zes maanden niet kan voetballen, niet in goede aarde. De Fransman wei gerde eerder al de excuses van De Jong. Ondanks alle ophef wierp Man chester City zich op als de naaste belager van koploper Chelsea. Carlos Tevez, die eerder verklaarde zich zeer vermoeid te voelen, scoorde tweemaal bij de 3-2-zege. Manager Ian Holloway van Black pool moest vanaf de tribune toekij ken. „Ik dacht een rotweiler te zijn, maar word in de Premier Lea gue als een Jack Russell weggezet", had hij geroepen. Die uitspraak kostte hem één duel. a ja, 's nachts na tweeën, dan komt het dak hier altijd naar beneeën. BUITENLANDS J f*;-' BELGIE Jupiler league: AA Cent - KV Kortrijk 2-0, Germinal Beerschot - Lierse SK 1-1, Charleroi - SC Lokeren 1-2, Eu- pen - Sint Truiden 6-0, Westerlo - KV Meche- len 1-1, RC Genk - Standard Luik 4-2, Cer- cle-Brugge - Anderlecht 1 -0. RC Genk 11-29 KV Kortrijk 11-16 AA Gent 11-22 Westerlo 11-15 Anderlecht 11-21 Germinal B. 11-12 Standard Luik 11-20 Zulte-W. 11-11 Club Brugge 11-19 Sint Truiden 11-7 KV Mechelen 11-19 Lierse SK 11-6 Cercle Brugge 11-19 Charleroi 11-6 Lokeren 10-18 Eupen 11-4 DUITSLAND Bundesliga: Bayern Munchen - Hannover 96 3-0, FC Schal- ke 04 - VFB Stuttgart 2-2, W. Bremen - SC Frei burg 2-1, FSV Mainz 05 - Hamburger SV 0-1, St. Pauli - FC Nurnberg 3-2, VFL Wolfsburg - Bayer Leverkusen 2-3, FC Kaiserslautern - Ein- tracht Frankfurt 0-3,1899 Hoffenheim - Borus- sia Monchengladbach 3-2 Bor. Dortmund 8-21 Bayern M. 8-11 FSV Mainz 05 8 -21 Werder Br. 8-11 B. Leverkusen 8-15 VFL Wolfsburg 8-10 Hoffenheim 8-14 FC Nurnberg 8- 9 Hamburger SV 8-14 Kaiserslautern 8- 7 St. Pauli 8-13 Borussia MG 8- 6 Hannover 96 8-13 FC Schalke 04 8- 5 EintrachtFr. 8-12 FC Koln 8- 5 SC Freiburg 8-12 VFB Stuttgart 8- 4 ENGELAND Premier league: Arsenal - Birmingham City 2-1, Bolton Wanderers - Stoke City 2-1, Ful ham - Tottenham Hotspur 1-2, Manchester United - West Bromwich Albion 2-2, Newcast le United - Wigan Athletic 2-2, Wolverhamp ton Wanderers - West Ham United 1-1, Aston Villa - Chelsea 0-0, Everton - Liverpool 2-0, Blackpool FC - Manchester City 2-3 Chelsea 8-19 Everton 8 - 9 Man City 8-17 Fulham 8- 9 Arsenal 8 -14 Wigan Athletic 8-9 Man United 8-14 Sunderland 7- 8 Tottenham 8-14 Blackburn 7-8 West Brom 8-12 Newcastle 8- 8 Bolton 8-11 Birmingham 8-7 Aston Villa 8-11 Wolverhampt. 8-6 Stoke City 8-10 Liverpool 8- 6 Blackpool FC 8-10 West Ham 8-6 ITALIË Serie a: AC Milan - Chievo 3-1, AS Roma - FC Genoa 2-1, Cagliari - Inter 0-1, Sampdoria - Fio- rentina 2-1, Catania - Napoli 1-1, AC Cesena - Parma 1-1, Palermo - Bologna 4-1, Juventus - Lecce 4-0, Brescia - Udinese 0-1, Bari - Lazio Roma 0-2 Lazio Roma 7-16 Bari 7- 8 Inter 7-14 FC Genoa 7 - 8 AC Milan 6-14 AC Cesena 7- 8 Napoli 7-12 AS Roma 7- 8 Juventus 7-11 Lecce 7- 8 Palermo 7-11 Cagliari 7- 7 Sampdoria 7-10 Bologna 7-7 Chievo 7-10 Udinese 7-7 Catania 7-9 Parma 7-6 Brescia 7 - 9 Fiorentina 7 - 5 SPANJE Primera division: Atletico Madrid - Getafe 2-0, FC Barcelona - Valencia 2-1, Malaga - Real Madrid 1-4, Racing Santander - UD Almeria 1-0, Deportivo la Coruna - Osasuna 0-0, Levan- te - Real Sociedad 2-1, Real Mallorca - Espa- nyol 0-1, Athletic de Bilbao - Real Zaragoza 2-1. Real Madrid FC Barcelona Valencia Villarreal Atletico M. Espanyol Sevilla Athl. Bilbao Getafe Real Mallorca 7-17 7-16 7-16 6-15 7-13 7-12 6-11 7-10 7-10 7- 8 Levante Hercules CF Malaga Real Sociedad R. Santander UD Almeria Qsasuna Sporting Gijon 6 - 5 Dep. la Coruna 7 - 4 Real Zaragoza 7- 3 7- 8 6- 7 7- 7 7- 7 7- 7 7- 6 7- 6 Uit het clubhuis van de Voetbal Combinatie Vlissingen klonk zater dagavond feestmuziek. Bijna een uur na afloop van de derby tegen RCS dromden supporters en spe lers samen om te genieten van een klinkende zege (2-0) op de aartsri vaal. „Dit is een mooie avond voor de VC Vlissingen", zei trainer Roy Hendriksen van Vlissingen na af loop. Op de plek waar een aantal maan den geleden nog met veel pessimis me over het voortbestaan van de club werci gesproken, werd nu ge danst en heerste optimisme: 'Vlis singen leeft weer', constateerde een doorgewinterde fan. Met dank aan een krachtdadig bestuur, be vlogen sponsors, een ambitieuze trainer en enthousiaste spelers. De selectie en de technische staf gaven zaterdagavond andermaal een" signaal af. Na de 4-2-zege vori ge week op RKJW volgde nu een verdiende overwinning op RCS. Het bracht het seizoenstotaal na zes wedstrijden op acht punten, met als meest tastbare resultaat een plek in de middenmoot. „We hebben wat tijd in te halen", zei Hendriksen, verwijzend naar de moeilijke aanloop, „maar we zijn nu met iets bezig en proberen op het veld prestaties te leveren." Toch hangt het zwaard van Damo cles nog altijd boven VC Vlissin gen. Achter de schermen wordt keihard gewerkt om de schulden weg te werken, maar de zon dag-eersteklasser heeft nog steeds de nodige hordes te nemen. „We hebben zekerheid tot de winter stop", legde Hendriksen zaterdag uit. „Tot die tijd is alles gegaran deerd, daarna is het afwachten. Maar ik merk wel dat inmiddels heel veel mensen positief zijn over Vlissingen. Ik zie nu weer mensen rondlopen die ik jaren niet heb ge zien. Voor mij een teken dat we in de goede richting gaan." De oefenmeester wordt regelmatig bijgepraat over de situatie, maar houdt zich toch vooral bezig met het voetbal. Hendriksen: „Wij moeten gewoon zorgen dat we prestaties leveren, des te makkelij ker is het voor het bestuur om te onderhandelen met sponsors. Het praat wat makkelijker als je twee keer hebt gewonnen dan dat je twee keer hebt verloren. We zul len het samen moeten doen." Wat dat betreft was de 2-0-zege op RCS een geweldige opsteker. Er viel ook niets op af te dingen. Vlis singen was scherper in de duels, had meer individuele klasse in de gelederen en was doortastender dan de tegenstander. „We hebben veel kwaliteit", beaamde Hendrik sen, „maar daar heb je niks aan als het elf individuen zijn. We moe ten eikaars sterke kwaliteiten zien te benutten en als een team opere ren." Hendriksen heeft daar de afgelo pen maanden een duidelijke hand in gehad en de metamorfose is op vallend. In augustus ontspoorde het elftal nog in de bekerwedstrijd tegen Kloetinge, tegenwoordig straalt de ploeg eenheid uit. Na tuurlijk moet een kruitvaatje als Jo nathan Constancia nog wel eens vanaf de kant tot bedaren worden gebracht, maar de geniale spits be- Randy de Dreu schreeuwt het uit van vreugde nadat hij Vlissingen op voorsprong I seft inmiddels wel dat ook hij niet belangrijker is dan de club. „Deze groep staat bekend als moeilijk", zei Hendriksen. „Dat vind ik hele maal niet erg. Dat mag ook best als het maar binnen de perken blijft. We moeten het samen zien te rooien. Kijk, buiten het veld wa ren we vanaf het begin al een een heid, maar nu worden we dat bin nen het veld ook." In dat opzicht was het mooi om te zien hoe Vlissingen zaterdagavond voor zo'n 700 toeschouwers RCS zijn wil oplegde. Met name in de eerste helft had Vlissingen veel schwung in het elftal, met opko mende backs, diepgaande midden velders, een sterke aanval en een 38-jarige routinier (Denny ter Stee- ge) achterin. Man van de wedstrijd werd uitein- Teleurstelling bij André Siereveld en Yordi Nijland van RCS nadat Randy de Dreu Vlissingen op voorsprong heeft gezet. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 84