11 De Meeuwen terug aan kop in Jong Ambon haalt periodetitel binnen 321 spoi Spektakel bij duel Borssele-MZVC Vrouwen Oostkapelle onderuit bij koploper Vrouwen Smerdiek komen in hun ritme Van Gemert maakt favorietenrol waar Van de Parel wint sjoelkampioenschap ."r ms DERDE KLASSE A ZATERDACVOETBAL De Meeuwen mag zich koploper noemen. De Walcherse ploeg profiteert optimaal van het verlies van Yerseke. De Meeuwen kwam in de zeven tot nog toe gespeelde duels tot elf doel punten. Erik Goudt (rechts) snelt langs zijn directe tegenstander. Hij maakte het openingsdoelpunt van VCK in de wedstrijd tegen Veere. foto Lex de Meester maandag 18 oktober 2010 BORSELE De vierdeklassers Borssele en MZVC vermaakten zaterdag het pu bliek. Het werd 3-3. De thuisclub opende de score via Errol Walla. Hij scoorde uit een prachtig genomen vrije trap. MZVC kwam hierna via Wouter en Martijn de Vries op 1-2. Het vierde doelpunt van het duel kwam van de slof van William Boone. Na de 2-3 van René Kerkhof leek MZVC de volle buit te pakken, maar Jason Warman deed met een geslaagde vrije trap het duel in remise eindi gen. EDE De voetbalsters van Oostkapelle verloren zaterdag van koploper DTS'35 en misten de aansluiting aansluiting met de top in de eerste klasse. Een slordig begin in de tweede helft leidde tot een 2-0-ach- terstand. Marieke Kwast bracht haar ploeg hierna terug in de wed strijd, maar al snel stond het weer 3-1. Er leek nog een gelijkspel in te zitten toen Annelien van Hecke de voorzet van Anne Lavooij prachtig afmaakte, maar de arbiter floot af toen er vijf minuten voor tijd enig tumult op het veld ontstond. AMSTERDAM Het vrouwenelftal van Smerdiek lijkt na een moeilijke seizoensstart in zijn ritme te geraken. Zaterdag boekte het team zijn tweede zege op rij. Het werd 1-3 tegen Wartbur- gia 2. Debbie Domen en Anne Hage (zij benutte een strafschop) hielpen Smerdiek aan een 2-0-voorsprong. De gasten begonnen hierna non chalant aan de tweede helft en kre gen een tegentreffer om de oren. Marieke Goeree stelde hierna ech ter weer orde op zaken: 1-3. OOST-SOUBURG Jean-Pierre van Gemert heeft zater dag het i8oo-schaaktoernooi op zijn naam geschreven. Met 6,5 pun ten uit zeven duels bleef de Sou- burgse schaker zijn clubgenoot Paul van Dijke voor. Het i8oo-toernooi is er voor spe lers met een rating onder de 1800. Albert Vermue kwam nog dicht in de buurt van Van Gemert maar moest een puntendeling toestaan waardoor het verschil één punt bleef. Daarna kwam Van Gemert niet meer in de problemen. GOES Ko van de Parel uit Kruiningen, speler van VBS, heeft zaterdag het open Zeeuws kampioenschap sjoe len gewonnen bij de mannen. Hij kwam aan een puntentotaal van 141,80. Als tweede eindigde Ste ve Thijssen met een puntentotaal van 138,45. Bij de vrouwen ging de overwinning naar Marian Em- bregts (127,95) uit Rijsbergen. Het toernooi werd voor de eerste keer gehouden bij sjoelvereniging De Goese Schuivers. Er waren 73 deelnemers. door Jos van Belzen MIDDELBURG - Jong Ambon heeft dankzij een 2-1-overwinning op RIA W de eerste-periodetitel bin nengehaald in de vierde klasse A van het zondagvoetbal. Patrijzen haalde met een half do zijn doelpunten fors uit in Sluiskil (0-6), terwijl Steen het op eigen veld tegen Hontenisse met één doelpunt minder deed (5-0). Clin- ge was met 3-0 te sterk voor Wal cheren en de overige twee wedstrij den in deze klasse, Robur-Bres- kens en Biervliet-Oostburg, ken den met respectievelijk 1-1 en 2-2 geen winnaar. In de vierde klasse B verzuimde Luctor'88 de eerste prijs van dit sei zoen binnen te halen. Tegen hek kensluiter NSV kwam de ploeg van de Middelburgse trainer Mar cel Lourens niet verder dan een 2-2-gelijkspel. Jeroen van Zee hielp Luctor tot twee keer aan een voor sprong, maar in de slotminuut zorgde Floran van Gastel voor de 2-2-eindstand. Jong Ambon-RIA W 2-1: In een boeiende eerste helft was de thuis ploeg sterker. Vooral de snelle Levi Waisapy liet regelmatig zijn tegen stander zijn hielen zien, echter zonder dat dit direct resultaat ople verde. Tegen de verhouding in leek Ludo- vico Cantoro in de 38e minuut na mens de bezoekers de score te ope nen, maar scheidsrechter De Lang oordeelde ten onrechte dat de bal de doellijn niet gepasseerd was. Mede hierdoor kon Michael Keers- semeeckers enkele minuten later de Middelburgers wél op voor sprong brengen: 1-0. Nog voor rust werd het echter weer gelijk toen Jorden Takkedine met een fraaie stiftbal profiteerde van een fout van Joy Hitijahu- bessy: 1-1. In de tweede helft waren de ploe gen meer aan elkaar gewaagd. Ja mes Beije bracht Jong Ambon op nieuw op voorsprong: 2-1. Ook met elf tegen tien na de tweede ge le kaart van Martin Waisapy wist RIA W deze achterstand niet meer om te buigen, waardoor de Middelburgers zich verzekerden van de eerste-periodetitel. Jong Ambon-Ria W 2-1 (1-1). Michael Keerssemeeckers 1 -0, Jorden Takkedi ne 1-1, James Beije 2-1. Clinge-Walcheren 3-0: Volgens trainer Ivo Wouters was de gewon nen wedstrijd van vorige week bij Patrijzen de omslag geweest voor zijn ploeg. Clinge begon dan ook vol vertrou wen aan de wedstrijd en kwam door een fraaie kopbal van Chris Zeegers op voorsprong: 1-0. Op slag van rust werd het 2-0 door een eigen doelpunt van Ben Pol- vliet. In de tweede helft kreeg de Vlis- singse doelman Karim ben Sallem de rode kaart en werd hij tussen de palen vervangen door veldspe- ler Robin van de Velde. Deze werd één keer gepasseerd en wel door Jochem Marcus die hiermee de eindstand op 3-0 bepaalde. De karakteristieken van de overi ge wedstrijden zijn: Robur-Breskens 1-1 (0-1). Kjeld Verschorre 0-1, Alex van Dongen 1-1. Sluiskil-Patrijzen 0-6 (0-2). Ray mond Rovers 0-1, Pascal Zoeteweij 0-2, Aleksandar Veljanovski 0-3 en 0-4, Danny Faes 0-5, Edwin Capel- lo 0-6. Steen-Hontenisse 5-0 (1-0). Serge Merckx 1-0 en 2-0, Sander van Re- mortele 3-0, Robin Mariman 4-0 en 5-0. Biervliet-Oostburg 2-2 (1-1). Peter van de Linde 0-1, Tim Bogaart 1-1 en 2-1, Andrew Wesbeek 2-2. NSV-Luctor'88 2-2 (1-1J. Martijn Gommeren 1-0, Jeroen van Zee 1-1 en 1-2, Floran van Gastel 2-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 82