na nieuw verlies sporl 31 CPC raakt in Hoornaar ongeslagen status kwijt Goes heeft eerste prijs al binnen maandag 18 oktober 2010 'We lopen tegen onszelf te voetballen. Het wordt met de week moeilijker. We hebben een overwinning nodig' Josimar Pattinama, spits van Hoek door Jan Dagevos HOEK - Hoe ver kan een ploeg zin ken? Hoek leek de spelonken van de topklasse al bereikt te hebben, maar zaterdag gleed de Zeeuws-Vlaamse ploeg nog verder af Hoek leed tegen Excelsior'31 de zesde nederlaag op rij (0-2) en be landde op de laatste plaats. „We doen er alles aan om het tij te ke ren", zei trainer Gaby Demanet na afloop. De Belgische oefenmeester pro beerde na afloop de moed erin te houden, maar hij klonk weinig overtuigend na zo ongeveer de slechtste wedstrijd van het sei zoen. Demanet kwam niet verder dan al gemeenheden. De tegenstander was dodelijk efficiënt geweest, zijn eigen ploeg had een mindere dag beleefd en hij had gepoogd andere jongens (Regilio Pinas en Dwayne Dildick) een kans te geven, in de hoop iets te forceren. Maar wat de trainer zaterdag ook verzon, hij kreeg zijn elftal niet aan de praat. Vorige week kon De manet nog wijzen op een gebrek aan scorend vermogen, zaterdag in de thuiswedstrijd tegen een moda le topklasser als Excelsior'31 uit Rijssen kreeg Hoek welgeteld één kans. Die viel na 54 minuten te no teren. Na een voorzet vanaf links beland de de bal per toeval bij de volledig vrijstaande Stijn Mahieu. De mid denvelder krulde de bal echter over het doel. „Als Stijn zelfver trouwen had gehad, had hij die bal gemaakt", stelde ploeggenoot Josi mar Pattinama vast. „We lopen te gen onszelf te voetballen. Het wordt met de week moeilijker." Het beste medicijn om de identi teitscrisis te bezweren is een over winning, maar een zege lijkt ver der weg dan ooit. Hoek straalde za terdag niets uit en de leiders (Jos van Nieuwstadt, Stijn Mahi,eu, Fer ry Alfons) deelden in de malaise. Bovendien was het spel fantasie loos en gespeend van wat voor au tomatisme dan ook. Zonder enig idee werden de ballen naar voren geslingerd in de hoop dat er iets mee gedaan zou worden. Dat leverde vooral Josimar Pattina ma vanaf de tribune weer een la ding kritiek op, maar dat was niet terecht. De diepe spits moest in zijn eentje de opbouw van Excel sior verstoren, omdat de flankspe lers John Schot en Klaas Hellebaut in het verkapte 4-3-3-systeem bij balverlies zich steeds naar het mid denveld lieten terugzakken. Bij bal bezit slaagde alleen de bedrijvige Schot er zo af en toe in om Pattina ma van dienst te zijn, al was ook hij geen speler die vaak de achter lijn haalde. De hoop was vervolgens gevestigd op de middenvelders Stijn Mahieu en Ferry Alfons, maar die misten elke vorm van scherpte. De in Van Nieuwenhuijzen Kok®* Koné 46. Remie Van Nieuwstadt Siemelink Siereveld Lubbers De Loof Bartels Van den Broeke Gerritsen Mulkes 46. Pinas Isa Alfons Ozkök v Mahieu- 3 82. Aman 55. Dildick Rosink Schot Davina Pattinama Chengachi Hellebaut-* Nahrwold'rS' 71. Mendes 46. Leferink DoeJjpsmïöüï 22. Amanuel Isa 0-1 85. Niki LeferinkO-2 SdtólSsirechter B. J. Fikkert (Hellendoorn) Aantal' toeschouwer 650 greep vanaf de kant kwam in de rust. Demanet zag ook wel in dat het door hem bedachte tactische plan een heilloze weg was. Jeroen van den Broeke, die voor de pauze als een nutteloos extra slot op de deur had gefungeerd, werd inge ruild voor Regilio Pinas. De Vlis- singer werd voorin aan Pattinama gekoppeld, terwijl Schot en Helle baut meer vanaf het middenveld gingen voetballen. Pinas begon sterk, zorgde met zijn snelheid voor enige dreiging, maar werd daarna door de defensie van Excel sior ver van het doel gehouden. Hoek keek op dat moment al te gen een 1-0-achterstand aan. De treffer viel in de 22e minuut toen de behendige Bunyamon Özkök een fraai afstandsschot produceer de. De bal kwam op de lat, waarna aanvoerder Amanuel Isa de terug springende bal prachtig in de bo venhoek kopte. Vijf minuten voor het einde kreeg Hoek de nekslag toegediend. Karim Chengachi mocht op de rand van buitenspel op rechts doorgaan en bereikte bij de twee de paal de boomlange Niki Lefe- rink. Met een welgemikte kopbal liet hij doelman Jörg van Nieuwen- huijzen andermaal kansloos. „Het leek helemaal nergens op", sprak spits Pattinama na afloop schuldbewust. Demanet somberde ook al en vestigde alvast zijn hoop op versterkingen. „We moeten het rendement verho gen", zei de man die zaterdag niet eens meer een beroep deed op Nick de Jong en Hoessein Bouzam- bou. Beide spelers 'mochten' zater dag op een achterafveldje met het tweede van Hoek tegen Heerjans- dam 2 voetballen. „Zij hebben al meerdere keren een kans gehad", verdedigde Demanet zich. „Nee, druk vanuit het bestuur voel ik niet. We doen er met zijn allen al les aan om het tij te keren." HOORNAAR - Na zes wedstrijden is er einde gekomen aan de ongesla gen reeks van GPC Vlissingen. Op bezoek bij Stedoco ging de Wal- cherse ploeg met 3-0 onderuit. Na de nederlaag moet GPC in de eer ste klasse C van het zaterdagvoet bal de eerste plaats delen met Al- blasserdam en Achilles Veen. Op een slecht bespeelbaar veld konden de mannen van trainer Jur- riaan van Poelje niet op tegen het fysiek sterke Stedoco. Bij rust was de stand nog 0-0 zonder dat GPC in grote moeilijkheden kwam. Na de pauze waren het echter twee af standsschoten van de thuisploeg die, met behulp van de wind, in het doel belandden. Het tweede doelpunt werd gemaakt door de Zeeuw Jean-Philip Becht. De 3-0 viel in de laatste minuut, op een moment dat GPC er alles aan deed om de achterstand om te buigen. „Ik hoop dat het voor de jongens een wijze les is geweest", zei Van Poelje na afloop. „Je kunt niet al tijd alles voetballend oplossen. Je moet in de duels ook je mannetje staan." Stedoco-GPC Vlissingen 3-0 (0-0). 55. Sam Versluis 1-0, 65. Jean-Philip Becht 2-0, 90. Pascal van Delden 3-0. Scheidsrechter: C. Prooi (Hellevloets- luis). Aantal toeschouwers: 200. Schelluinen-FC Dauwendaele 6-1: Zonder de onlangs gestopte Jo- ran Moes en de afwezige Peter van Gorsel voetbalde FC Dauwendeale goed mee met de thuisploeg. Toch keek de Middelburgse formatie bij rust al tegen een 2-0-achterstand aan. Na rust bracht Bram de Jong de spanning terug door de bal van zo'n 40 meter schitterend over de doelman te schieten: 2-1 Het was uiteindelijk Schelluinen dat aan het langste eind trok. Een kwartier voor tijd zorgde de Leon de Bruijn voor de 3-1 en in het laat ste kwartier liep Schelluinen uit tot 6-1. „We hebben een heel jon ge groep", zei trainer Kees van de Sluis na afloop. „Ik zie dit seizoen vooral als een leerjaar." Schelluinen-FC Dauwendaele 6-1 (2-0). Jaimy Bakkenes 1-0, Hasib Aman- zada 2-0, Bram de Jong 2-1, Leon de Bruijn 3-1, Rick Adjei 4-1, Hasib Aman- zada 5-1, Rick Adjei 6-1. Scheidsrech ter: M. van de Koppel (Sleeuwijk). Gele kaarten: De Jong en Davey Ernest (bei den FC Dauwendeale). Aantal toeschou wers: 140. Bruse Boys-De Zwerver 0-2: Met een 2-0-thuisnederlaag tegen De Zwerver bewees Bruse Boys zich zelf zaterdag in de eerste klasse C een slechte dienst. „Het zat er van af de eerste seconde gewoon niet in", baalde de teleurgestelde trai ner Ronald van Oeveren. Bruse Boys-De Zwerver 0-2 (0-1). Da- nique Soarez 0-1, Guido Luiten 0-2. Scheidsrechter: B. Wattel (Seroosker- ke). Gele kaart: Raymon Visser, Paolo Goncalvez, Danique Soares, Norman van Wageningen en Hugo Penning (allen De Zwerver), Marco Ketting (Bru se Boys). Aantal toeschouwers: 245. Alblasserdam-Zaamslag 5-1: Zaamslag leed zaterdag alweer zijn derde opeenvolgende nederlaag. Nadat Stedeco (0-5) en Nivo Sparta (0-6) te sterk bleken, moest de ploeg van Kenny Verhoene ook tegen Alblasserdam met de billen bloot. Alblasserdam-Zaamslag Wit 5-1 (2-0). Inam Quliyek 1-0, Jeffrey Beek 2-0, Arif Irilmazbilek 3-0, Peter Diele- man 3-1, John van Kempen 4-1, Alex de Jong 5-1. Scheidsrechter: S. de Jong. (Vegelinsoord) Aantal toeschouwers: 150. Terneuzense Boys-Oranje Wit 0-0: Terneuzense Boys voegde een puntje aan het totaal toe,, maar deed bepaald niet aan klantenbin ding. Tegen Oranje Wit, een van de concurrenten in de onderste re gionen van de ranglijst, werd het na negentig minuten vervelend voetbal een bloedeloze 0-0. Het duel tussen de nummers tien en twaalf was er een om snel te verge ten. Wie zich al de moeite had ge troost om de wedstrijd uit te kij ken had na afloop aan de vingers van één hand voldoende om het aantal doelkansen te tellen. Terneuzense Boys-Oranje Wit 0-0. Scheidsrechter: C. A. Toorenaar (Heinkenszand). Aantal toeschou wers: 150. 'Zeeuwse eersteklassers berei- ken dieptepunt'. Lees erover op het weblog RudeStats via www.pzc. nl/blogs Maarten van Rosevelt (rechts) probeert zijn directe tegenstander af te stoppen. foto Willem Mieras OOSTERHOUT - Zo dominant als in voorgaande wedstrijden was Goes gisteren niet. „We hadden soms het geluk van de koploper", erken de trainer Gérard de Nooijer. Maar de 3-1-zege bij TSC in Oosterhout leverde de club wel de eerste-perio- detitel op in de tweede klasse E van het zondagvoetbal. Tot vlak voor de rust leek Goes vrij eenvoudig op weg naar de zes de zege in zeven wedstrijden. Na een aanval over verschillende schij ven stelde Rob Schalkoord topsco rer Kyle Doesburg in staat om de score te openen. Na een halfuur kopte Gert-Jan van Leiden bij de tweede paal een vrije trap van Ro bin de Pagter binnen voor 0-2. Vlak voor rust werd het prompt 1-2 door een kopgoal van Jeroen van Leijsen. De tweede helft werd vervolgens een golvend kansen- spel. Gert-Jan van Leiden produ ceerde vlak voor tijd met links zijn tweede treffer van de middag én stelde de periodetitel veilig. Terneuzen-Halsteren 2-1: Halste ren nam na een minuut een voor sprong via Riek Willigers. Ruim vijf minuten voor de rust kopte Roel Alberti Terneuzen langszij. In de tweede helft nam de thuisploeg een voorsprong via Bert den Ha mer. Het was genoeg voor de zege. Aardenburg-Unitas'30 2-1: Uni- tas'30 was in de eerste helft de iets betere ploeg en kwam op voor sprong via Eddy van Vugt. Aarden burg liet zich niet uit het veld slaan door de achterstand en boog in de tweede helft de achterstand om in een voorsprong via twee doelpunten van Quinten de Muer. door Rudy Boogert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 81