üauke Mollema lanceert Gilbert Turnsters verbazen vriend en vijand "weerterug 281 Philippe Gilbert wint voor het tweede jaar op rij de Ron de van Lombardije. De Belgische wielrenner rijdt in de mippe Cilbert won zaterdag voor slotfase weg bij medevluchter Michele Scarponi. Succesvolle rentree Kromowidjojo Stybar wint eerste wereldbekerwedstrijd Ruiter Gal kan het ook met een ander paard Derde sprintzege Van Hummel in China Murray troeft Federer af in Shanghai aan hel front M* f «*•- RONDE VAN LOMBARDIJE de vijfde keer een klassieker. maandag 18 oktober 2010 ROUEN Ranomi Kromowidjojo heeft bij de Arena Sprint Meeting in het Franse Rouen een succesvolle rentree ge maakt. Bij haar eerste wedstrijden sinds een hersénvliesontsteking boekte ze vier overwinningen. „Voor de wedstrijd vroeg ik me toch wel af hoe het zou gaan", keek de Groningse terug. „Ik wist ook niet waar ik zou staan. Maar ik heb nu de bevestiging gekregen dat ik nog kan racen. Dat geeft veel ver trouwen." Kromowidjojo liep de hersenvliesontsteking op tijdens het trainingskamp in Tenerife. AIGLE De Tsjech Zdenek Stybar heeft gis teren de eerste wereldbekerwed strijd veldrijden van dit seizoen ge wonnen. De regerend wereldkam pioen kwam in het Zwitserse Aigle met ruime voorsprong solo als eer ste over de finish. De Belg Niels Al- bert eindigde als tweede voor zijn landgenoot Kevin Pauwels. Gerben de Knegt was de beste Nederlan der. De Raborenner arriveerde als elfde. Stybar reed halverwege de wedstrijd weg uit een kopgroep van acht man en kon niet meer worden achterhaald. OLSO Dressuurruiter Edward Gal heeft gisteren in Oslo een kür gewon nen. Met Interfloor Next One kwam hij tot 76,50 procent. Hij nam daarmee ruim afstand van de rest van het veld. Onlangs won Gal in Lexington drie wereldtitels. De afgelopen week kwam hij groot in het nieuws, om dat zijn toppaard Totilas werd ver kocht aan de Duitser Paul Schockemöhle. Gal had in Oslo ook al de Grand Prix gewonnen. DHANZOU Kenny van Hummel heeft gisteren zijn derde dagsucces behaald in de Ronde van Hainan in China. De wielrenner van de Nederlandse ploeg Skil-Shimano was in de inge korte zevende etappe de snelste in de massaspurt. Nadat de zesde etap pe zaterdag was afgelast vanwege hevige regenval en overstromin gen, moest de zevende rit ook we gens het slechte weer worden inge kort. Het peloton legde het eerste gedeelte van de etappe per bus af en de laatste 64 kilometer werd in de stromende regen verreden. SHANGHAI Tennisser Andy Murray heeft giste ren de Shanghai Masters op zijn naam geschreven. De als vierde ge plaatste Brit rekende in de finale ge decideerd af met niemand minder dan de Zwitserse grootheid Roger Federer. Murray was veel sterker dan de voormalige nummer een van de wereld en won na krap anderhalf uur in twee sets: 6-3 6-2. Het is Mur ray's tweede toernooizege van dit jaar. Hij was eerder de beste in de Masters van Toronto. door Herman Wissink ROTTERDAM - De Nederlandse vrouwenploeg heeft tijdens de kwalificatiewedstrijd op de WK turnen vriend en vijand verbaasd door in de landenwedstrijd negen de te worden. Daarmee werd roy aal voldaan aan de doelstelling van de wereldkampioenschappen tur nen in Rotterdam: een plaatsje bij de beste 24 om zo volgend jaar in Tokio bij het volgende WK de weg naar de Olympische Spelen van 2012 in Londen te kunnen vervol gen. In de kwalificatiewedstrijd turnde Nederland 217,286 punten bij el kaar, slechts 1,6 te weinig voor de achtste plaats die recht zou geven op deelname aan de teamfinale van woensdag. „Dit is prachtig", zei Céline van Gerner die zelf de individuele meerkampfinale haalde en ook nog reserve is voor de toestelfinale op vloer. „We gingen voor de bes te 24, misschien konden we bij de beste zestien komen en nu zijn we negende. Dat had niemand ver wacht." Dat ze zelf op haar beste onder deel balk een keer af moest stap pen, waarmee uiteindelijk de fina leplaats buiten beeld raakte, deer de Van Gerner niet. „Nee hoor, de negende plaats is een prachtige prestatie als je er van uitgaat dat we 24 wilden worden." Het was vooral de positieve sfeer die ieder een benadrukte. „Iedereen steun de elkaar. De goede sfeer heeft veel bijgedragen aan deze prestatie", ju belde de vijftienjarige kopvrouwe van de Nederlandse ploeg. „We hebben een superteam. Ik heb nog nooit zoiets meegemaakt", vulde een dolgelukkige Joy Goedkoop, zelf vierde reserve voor de meer kamp, haar ploeggenootje aan. „Hier zijn we heel verschrikkelijk blij mee", zei coach Gerben Wiers- ma. „Ik heb altijd gezegd dat wan neer de sfeer goed is bij de spor ters en de begeleiders, dat we dan bij de beste twaalf landen van de wereld kunnen horen. En dan te bedenken dat we zelfs turnsters als Mayra Kroonen en Wyomi Masela door blessures niet mee hebben kunnen laten doen. Dit is een mooie opsteker richting de WK in Tokio." Het was een uitgeslapen ploeg die zich gisteren in een nagenoeg uit verkocht Ahoy presenteerde. Ne derland kwam gisteren na twee kwalificatiewedstrijden uit in de laatste groep. Voordeel was dat iedereen na af loop gelijk wist of de resultaten voldoende waren en dat niet lang gewacht hoefde te worden tot de laatste turnsters hun oefeningen hadden gedaan. Rusland ging als beste land naar de teamfinale. De sterke Russin nen vergaarden 234,521 punten. Japan ging met 218.895 punten als achtste en laatste land naar de lan- denfinale. ROTTERDAM - Judoka, Henk Grol heeft gistermiddag de Grand Prix in Rotterdam gewonnen. De num mer twee van de wereld in de klas se -100 kilogram was in de finale te sterk voor Jevgeni Borodavko uit Letland. Hij rekende in de de halve eindstrijd na een minuut en vijf seconden af met Serge Samoi- lovitsj uit Rusland en won daar voor ook van landgenoot Danny Meeuwsen. Grol werd vrijgeloot voor de eerste en tweede ronde. Grol boekte in het Topsportcen trum van Rotterdam zijn eerste in ternationale zege in twee jaar. Hij veroverde op 13 april 2008 in Lissa bon de Europese titel. Daarna won hij brons op de Olympische Spe len van Peking. Hij eindigde vervol gens twee keer als tweede op de WK en verloor ook twee keer de fi nale van de EK. Guillaume Elmont pakte zaterdag de zege in de klasse -81 kilo. Philippe Gilbert komt in de stromende regen als eerste over de finish in de Ronde van Lombardije. foto Antonio Calanni/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 78