uit handen glippen Ongelukkig verlies Garage Verbrugge in Vlaardingen 39 Team Dynamica blijft RKHAV acht tellen voor Wiina Salm groeit in wedstrijd met Victoria Kerkhove verkoopt haar huid duur Debuut Erwin Mesu in topdivisie Antwan Tolhoek wint openingsmarathon maandag 18 oktober 2010 door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - De strijd in de eredivisie driebanden tussen Delta/Fast Bouwservice en het bezoekende Snellen Recycling had gisteren al les in zich wat de biljartsport zo mooi maakt. Spanning, prachtige punten, onbegrijpelijke missers en een eindstand (4-4) waarmee de één tevreden mag zijn en de ander baalt. Dat laatste gold gisteren voor de thuisspelers, want die vie len uit de top vier. Lang gonsde het nog na in de bil jartzaal van Dallinga in Sluiskil. Had Jean Paul de Bruijn dat ene punt maar gemaakt... Maar de Hul stenaar maakte dat laatste punt te gen Peter Ceulemans niet en dat kostte hem en zijn team de zege. De Bruijn leidde in zijn partij te gen de Belg met 47-35 en 49-39. Toen hij het laatste punt miste, dacht iedereen dat het wel goed zou komen in een volgende beurt. Maar het liep anders. Ceulemans maakte een serie van zeven en voegde daar nog twee caramboles aan toe. Toen de thuisspeler weer een kans liet liggen op de zege, sloeg de Vlaming toe: 49-50 Waar Delta/Fast op 4-0 had moeten ko men, werd het dus 2-2. „Dit is ba len, hoor", zei de teleurgestelde De Bruijn. „Ik heb geen fouten ge maakt, dus kan ik mezelf niks ver wijten. Nu moet ik me maar focus sen op het WK." Glenn Hofman had al voor een 2-o-voorsprong gezorgd met een voortreffelijke winst op routinier Jan Arnouts. De bijzonder sterk spelende Hagenaar had zijn tegen stander volstrekt kansloos gelaten. In 27 beurten kwanm hij aan 50-28. Na de thee stond het duel in Sluis kil nog meer dan ervoor in het te ken van het WK, dat woensdag be gint. Eddy Leppens en Roland For- thomme, beiden deelnemer aan het wereldkampioenschap in Sluis kil, gingen elkaar te lijf, maar on danks de fysieke overmacht van Forthomme was Leppens vanaf het begin de bovenliggende partij. Forthomme spartelde tegen, maar kon niet overtuigen. Leppens des te meer. Hij won met 50-19. Op de andere tafel echter verloor Peter de Backer met 50-40 van Bar ry van Beers. foto Peter Nicolai VLAARDINGEN - Het driebanden team van Garage Verbrugge Hyun dai verloor gisteren in Vlaardingen van hekkensluiter TOW.NL/MCR. Het werd 6-2. De Zeeuws-Vlamingen waren het erover eens dat de zege van de thuisploeg geflatteerd was. „Maar- het is wel een nederlaag voor ons", zei Kees Wittens. Hij had als enige gewonnen, maar treurde na over het verlies van de anderen. Op de nederlaag van Ronny Daniëls viel niks af te dingen. Te genstander Richard Bitalis begon met tien en bleef als een machine geweer scoren. In negentien beur ten finishte de Fransman en was Daniëls verliezer met 1.473. Martin Spoormans verloor een vol maakt gelijkopgaande strijd met 50-47 van Eddy Merckx en Henk Habraken moest Dave Christiani fe liciteren. Een geluk bij een ongeluk was het verlies van de concurrenten. ANTALYA Tennisster Lesley Kerkhove is er zaterdag niet in geslaagd de finale te halen van het ITF-toernooi van Antalya. De Zierikzeese verloor in de halve eindstrijd van het future- toernooi (10.000 dollar) van de Oostenrijkse Barbara Sobaskie- wicz. Kerkhove was de laatste dagen in ziek. Ze was koortsig en had maagpijn. In de kwartfinales van het Turkse toernooi speelde haar dat nauwelijks parten, maar een dag later wel. Kerkhove won de eerste set nog met 7-6, maar lever de de volgende twee in met 6-1 en 6-4. MIDDELBURG Op de jaap Edenbaan in Amster dam wordt zaterdag de eerste mara thonwedstrijd geschaatst in de KPN marathoncup. Erwin Mesu uit Middelburg zal dan als eerste Zeeuwse schaatser zijn debuut ma ken in de topdïvisie, het hoogste landelijke niveau. Hij maakt voor het seizoen 2010-2011 deel uit van het team Habovo-B waste. Broer Niels Mesu start dit schaats seizoen, evenals vorig jaar, in de eerste divisie. Hierin rijden de be loftes die de sprong naar de topdi- visie willen maken. Hij schaatst voor de ploeg Adviesburo Harry de Wolf. BREDA De eerste marathonwedstrijd in de Regiocompetitïe Zuid (Limburg, Noord-Brabant en Zeeland) is in de Ci-divisie gewonnen door Antwan Tolhoek. Op de ijsbaan in Breda had de Yersekenaar één ronde voor sprong op René Pruijssen uit Was pik en dorpsgenoot Anthony Janse. Niels Steenbakker uit Biggekerke eindigde als achtste. Bij de masters eindigde Flip Sa- lomé uit Breskens tweede achter Arnold Stam uit Sprang-Capelle. Adriaan Provoost uit Domburg werd vierde, Leo Janse tiende en Adriaan van Damme elfde. door Sjaak Sinke VLISSINGEN - Nadat regengod Pluvius de sclauif flink had openge zet voor de start van het Zeeuws veldloopkampioenschap in Vlissin- gen, veranderde het 600 meter lan ge crossparcours rondom het open luchttheater in een zompig cross parcours. Het viertal van Dyna- mica/Flakkee kon daarop het best uit de voeten. Bij de mannen, die vier keer 3000 meter voor de kiezen kregen, brak Martijn de Kok (Dynamica) de wedstrijd direct open. Hij werd op enkele meters gevolgd door Job de Brouwer (RKHAV), Maurice Kos ter (Energie), Sebastiaan Heikoop (Delta Sport 2) en de onverslijtba- re Joop Lasseur (Delta Sport 1). De Kok wisselde met Ruud Hoose mans, die de kleine voorsprong kon vasthouden. Michel van de Bos (Delta Sport) ging in de twee de shift op en over Chris de Smit (RKHAV). Henrik Westerweele en de inge huurde Edwin Stolk (Flakkee) kon den daarna in een tijd van 44 mi nuten en 48 seconden zonder al te veel moeite de Zeeuwse titel voor de combiploeg Dynamica/Flakkee binnenhalen. RKHAV kwam door Edwin de La Ruelle en Marcel Mag nus nog sterk terug. Het verschil op de meet bedroeg maar acht se conden. De masterstitel ging naar Delta Sport 2, dat voor Dynamica eindigde. Bij de vrouwen won het viertal van RKHAV. Marjan Thuy, Marjan van Damme, Margot de Nijs en Aniek Aper moesten wel twee mi nuten toegeven op de meisjes AB van Dynamica. Diede Fennema, Marijke Visser, Joanne de Ridder en Christa Verhage zetten de snel ste tijd op de klokken: 56.48 minu ten. Deze estafette was voor velen een laatste test voor de eerste wed strijd in de H4A-crosscompetitie. Die begint zaterdag in Kruiningen. De start van de CD-junioren. Bij deze klasse zou het team van Dynamica 2 (Tim van de Broeke, David Ponnutthurai, Rubin Janse en Jason Gillissen) winnen. foto Lex de Meester door Ludep IRoeSaradt HEINKENSZAND - Met de tweede en vierde plaats liet Wilma Salm met Living Legend in de ka derwedstrijd voor Young Riders zaterdag in Heinkenszand een goe de indruk achter, leanine Nieu- wenhuis reed zich met Hexagon's Kyrain in manege Stal Vermue met een tweede en zevende stek bij de junioren in de kijker. In de strijd om de oranje erelinten wis selden in de eerste groep van ZZ-licht Jessica en Chantal Nijp- jes gisteren stuivertje. In groep twee stuurde Marjolein van Kerck- hoven Sampras verrassend naai. de eerste plaats. In de Prix St. George landenproef voor Young Riders reed Wilma Salm met Living Legend naar de vierde stek (64,21 procent). Daniël van Mierlo uit Maasland was met Metall-zoon BMC Ucento met 69,34 procent de sterkste. In de in dividuele proef reed Salm de Gri- baldi-dochter Victoria met 61,97 procent naar de tweede plaats. De amazone uit Yerseke had hierbij- jurylid Ron Schaefer niet op haar hand. Salm zat er niet mee. „lammer dat verschil, maar ik ben best te vreden", zei de Bevelandse. „Victo ria gaf mij een goed gevoel. In de eerste proef maakte ze wat fout jes, maar ze groeide in de wed strijd en toonde veel progressie. Het moet nog wat beter bevestigd worden." Het verschil met collega Marty Boomaarts, bedroeg maar liefst 21 punten. De overwinning ging met 64,47 procent naar Machteld Hoeflake uit Tiel met Paso Do- blet. Jessica Nijpjes reed in de o- peningsronde de met veel schwung door de baan gaande Vigo 66,09 procent naar de zege. Zij bleef de Amsterdamse Maria van den Dungen met Dutch Dor- melo ruim een procent voor. De Middelburgse combinatie had blijkbaar echter hiermee haar kruit verschoten. Met een minder flitsende proef eindigde Jessica Nijpjes met de Flemmingh-zoon met 63,23 procent op de vijfde stek. Chantal Nijpjes nam met een degelijk gereden proef met Willi am het vaandel van haar tweeling zus over. Zij stuurde de veel front vormende Rubiquil-zoon met 67,42 procent naar een overtui gende zege. De combinatie sloeg een gat van ruim twee procent met haar naaste belager Mara de Vries uit Poederooien met BMQ Zorba. Marjolein van Kerckhoven had in de tweede groep van ZZ-licht ken nelijk met Sampras haar krachten gespaard tot in de herkansing. De inwoonster van Ossenisse eindig de met de Royal Diamond zoon in de eerste manche met de scha mele score van 56,88 procent op de vierde stek. In de tweede manche stuurde de Zeeuws-Vlaamse amazone de ont ketende en in de uitgestrekte gan gen uitblinkende ruin met 60,31 procent naar een nipte overwin ning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71