sport 137 heel van VHC tafeltennisteams Droogte in één vak breekt All Ready opnieuw op Tjoba heeft geen kind aan Fortis Tweede ronde Hockeyers HSD herstellen zich van misstap maandag 18 oktober 2010 Zonder te spelen heeft Delta Sport zich geplaatst voor de tweede ronde van de beker. Tweedeklasser Blauw Wit liet verstek gaan en kreeg reglementair een 10-0-nederlaag aan de broek. door Wim Kakebeeke ZIERIKZEE - In de voorbereiding had routinier Guido de Graaf zijn voorkeur al uitgesproken over de eindklassering. De Graaf/Delta Sport moet dit seizoen voor de eer ste plek gaan. Niets minder. Dat is. binnen de lijnen wel te merken. Want op de frivole lobjes van de ervaren Jimmie Niemans zit men bijvoorbeeld niet te wachten. Ook trainer Rob de Vos niet. Die haal de zijn pupil na amper tien minu ten tegen VHC naar de kant. De ti telkandidaat had overigens geen kind aan de bezoekers uit Valkens- waard: 35-18-winst. Als een nachtkaars ging het duel tussen gastheer Delta Sport en het Brabantse VHC in sporthal Onder dak gisteren uit. Het publiek scan deerde '40'. In de hoop dat de blauwhemden er nog wel een tandje bij zouden steken in de slot fase. De pijp was echter een eind leeg. Ook de concentratie tegen de zwakke equipe uit Valkenswaard was in het slot ver te zoeken om er nog een mooie apotheose uit persen. De teller bleef uiteindelijk steken op 35 treffers. De recordsco re van vorig seizoen (tweemaal 37 trefFers) werd daarmee niet ge haald. Voor een tweede competitieduel is het natuurlijk prachtig om al zulke uitslagen op de borden te zetten. Trainer Rob de Vos zei na afloop dat hij het meest had genoten van de dekking. „Op het eind van de eerste helft gaven we achterin vol le por. Het was toen geen wed strijd meer." Via Jordy Loo en Thijs de Vos werd vlot een 2-o-voorsprong ge nomen. Maar degelijk zag het er in het eerste kwartier zonder Pieter Boot (griep) nog niet uit. Met na me op de rechterflank zette VHC druk op de aanval. Martij n Giltay werd gewisseld voor de gretige Guust Sluijs. „Guust moest offen- siever dekken, want de aanval van VHC werd constant op die plek in gezet." De kleine Sluijs voerde de op dracht feilloos uit. En niet alleen achterin. De linkshandige vleugel speler van Delta Sport kreeg op slag van rust de geest met een fraaie score. Gevolgd door twee breaks: 15-9. „Speel je maar op vijf tig procentvan je niveau, dan sta je niet in de basis," lichtte De Vos de wissel Giltay-Sluijs toe. VHC'er Nathan Hagen schaduwde spelbepaler Jordy Loo. Maar de druk voorin werd er niet minder om. Ook de boodschap dat de breaks snoeihard afgemaakt moes ten worden was bij Jimmie Nie mans doorgedrongen. Op overtui gende wijze tekende Niemans voor de 17-9-ruststand. Na de pauze werd meteen duide lijk dat het over en sluiten was bij de formatie van André de Brou wer. In hoog tempo voerden ach tereenvolgens Sluijs, Niemans, Mel- laart en De Graaf de score op naar een marge van twaalf'treffers: 21-9. „Daar heb ik vandaag ook van ge noten", zei De Vos. „Er is beter ge werkt in de aanval." Doelend op de mandekking van Jordy Loo. „Een jaar terug wilden we dit alle maal individueel oplossen. En maar stuiteren met die bal... Dat kost alleen maar snelheid. We wer ken er hard aan sinds de voorberei ding en ik zie vooruitgang." Onder de bezielende leiding van Thijs de Vos en Kenneth Mellaart (samen negentien trefFers) werd de thuisploeg geen strobreed in de weg gelegd door VHC. Scores Delta Sport: Kenneth Mellaart 10, Thijs de Vos 9, Guust Sluijs 7, Jim mie Niemans 4, Jordy Loo 3, Guido de Graaf 2. weken met een winstpartij tegen Vroonland (6-11, 12-10, 11-5 en 11-3) maar de 'Maasjes' waren ook hem te vlug af Invaller Gerard Knol kwam ook niet tot winst, hoewel hij tegen Sy- bren Maas in vijf games (8-11 in de laatste) dicht bij het winstpunt was. De dubbel Van de Wekken/Boogaard werd door loop en Sybren Maas afgedroogd (5-11, 2-11 en 4-11). Jeugd. Scaldina-Doing 9-1: Al snel werd duidelijk dat een grote overwinning in de maak was. Bin nen no time stond er een 5-0-voor- sprong op het bord en ging er maar één game verloren. Floris Dij kers versloeg in de eerste partij Mitchell Hendriks met 11-7,11-7 en 11-9, Dirk Geuze ondervond geen tegenstand van Jochem Bruins en Martijn Stouten gaf in vier games Ivo Sedee het nakijken. Ook het dubbelspel en de tweede partij van Geuze werden met groot verschil gewonnen. Geuze deed dat verbluffend gemakkelijk met 11-4, u-4 en 11-7. Het enige winstpunt voor Doing werd ge maakt door Sedee, die Dijkers met 9-11, 13-11, 8-11 en 6-11 opzij zette. Voor de bezoekers bleef het bij dit enige schamele puntje, want in het slot van de ontmoeting drukte Scaldina door. Stouten won twee keer gemakke lijk met 3-0, Geuze liet na een lasti ge partij Sedee achter zich en in de slotpartij werd Bruins met grote cijfers door Dijkers weggezet. Standen. Eerste klasse B: Tios'51 2 6-44, The Back Hands 2 6-38, Wanzl/Beicrum 4 6-34, Smash'70 (S) 6-26, Hotak'68 3 6-19, Scaldina 6-19. Derde klasse C: TTC Middelburg 10 6-40, Het Markiezaat 2 6-40, Smash'76 2 6-35, SAR'72 6 6-32, Scaldina 2 6-18, Kerkwerve 6-15. Landelijk C: Scaldina 5-35, Gispen 6-34, TVO 6-30, Hotak'68 6-28, Doing 6-19, Scyedam 2 5-14. De rentree van Henk de Graaf kon All Ready niet inspireren in het staartduel met Scheldevogels. foto Dirk-Jan Gjeltema door JaapJan Ritsema GOES - Lang leken de korfballers van All Ready op weg om twee punten bij te schrijven in de laat ste ronde van de veldkorfbalcom- petitie. Scheldevogels uit Bergen op Zoom had echter het beste tot het laatst bewaard en ging er in het laatste kwartier alsnog met de volle buit van door: 6-9. Namens de ploeg stak coach Jan Voshart de hand in eigen boezem: „Deze nederlaag ligt puur aan ons zelf en was absoluut niet nodig ge weest." All Ready kampte met het zelfde euvel als vorige week: één vak kan maar niet te scoren. Tegen Scheldevogels openbaarde zich dat in extremis. Eén schamel doelpunt- je produceerde dat vak voor rust. De doelpunten vielen je ook be paald niet om de oren, maar het andere vak was opnieuw een stuk rendabeler. De 5-2-tussenstand viel daaruit te verklaren. Schelde vogels kon het initiatief maar niet naar zich toe trekken. Tot twintig minuten na rust. Toen wierp de stevige inzet van de bezoekers vruchten af De 6-4-voorsprong van All Ready veranderde als sneeuw voor de zon in een achter stand die (mentaal) niet meer te repareren viel. Voshart realiseerde zich als geen ander dat een kans op punten vergooid was: „We zul-,, len op jacht moeten naar een doel puntenmaker voor dat vak." Al licht wordt hij op zijn wenken be diend nu Henk de Graaf weer acte de presence geeft. De oudgediende maakte tegen Scheldevogels zijn" herintreden. Een impuls die All Ready goed kan gebruiken bij het doel: hand haven. Vanaf maart 2011 zal blijken of die opzet slaagt. Scores All Ready: Esther Snoek en Jac- co de Loof 2, Bram Bolle en Maaike van Gastel 1 door JaapJam Ritsema MIDDELBURG - Overgangsklasser TOP heeft in de laatste veldronde haar puntentotaal niet kunnen uit breiden. Het gevecht met Oranje Wit werd ferm aangegaan, maar de Dordtse nummer twee van de lijst bleef overeind in Arnemuiden. TOP sluit daarom het eerste deel van de veldcompetitie af met twee schamele punten. TOP-Oranje Wit 10-12: TOP ver kocht haar huid duur. Op de tenen weliswaar, maar op 9-9 kreeg de Ar- nemuidense overgangsklasser toch de kans op een voorsprong. De doorloopkans miste doel. In de laat ste vijf minuten trok Oranje Wit het duel nog naar zich toe. Scores TOP: Jeanine Marijs 4, Corné Bezemer 2, Peter van Belzen, Anita de Ridder, Anne de Meulmeester en Leon van Belzen 1. Fortis-Tjoba 10-16: In de derby in de eerste klasse was Tjoba constant de bovenliggende partij. Bij rust leidde de koploper uit 's-Heer Hen drikskinderen al met 4-8. Ook in de tweede helft kon Fortis nauwe lijks tegenwicht bieden. Scores Fortis: Esther Kasse, Jordy Sleij- pen en Rens van den Driest 2, Elze Blan- keburgh, Niels Bebelaar, Demi Mondeel en Remco Grucq 1. Scores Tjoba: Mar cel de Dreu 4, Dennis Broerse en Johan- neke Vleugel 3, Dirk-Jan Westmaas 2, Manon Braam, Kristian Huisman, Es- mee Walraven en Carina Westmaas 1 Stormvogels-Oranje Zwart 12-9: De thuisploeg had continu een voorsprong. Op driekwart van de wedstrijd was het verschil vijf pun ten, maar daarbij bleef liet. Een fik se bries en nonchalance waren de oorzaak van de terugloop. Door de winst is Stormvogels nu vier pun ten los van de achtervolgers. Scores Stormvogels: Frank Peene en Linda de Witte 3, Arja Groenleer en Ar jen Schoe 2, Kristian Gabriëlse en Nie- ke Peene 1 Togo-Good Luck 14-7: Een honge rig Togo zette de bezoekers vanaf de eerste minuut vast. De afgete kende overwinning was een lo gisch gevolg. Naast vijf strafworpen incasseerden de Goesenaren slechts twee velddoelpunten. Met nu al het dubbele aantal punten als vorig seizoen gaat Togo met een goed gevoel de zaal in. Scores Togo: Jan-Kees Goossens 4, Corné van Rooijen, Marten Postema, Janneke de Wit en Mijke Tahapary 2* Marscha van Belzen, Niek Meerman 1. ZIERIKZEE - Het mannenteam van HSD herstelde zich knap van de misstap van vorige week tegen Et- ten-Leur. Tegen Rapide 3 vonden de Zierikzeese hockeyers het doel wél. Via een 3-0-zege en een plaats in de subtop werd de perio de voor de herfstvakantie afgeslo ten. Toch bood Rapide meer tegen stand dan de einduitslag doet ver moeden. Er was zelfs veelal sprake van een evenwichtig duel. HSD had de zaakjes op het middenveld wel beter voor elkaar dan vorige week en legde van daaruit via ge controleerd aanvalsspel de basis voor de zege. In de eerste helft opende Erik Nieuwland uit een strafcornervariant de score. Het' duurde tot ver in de tweede helft voordat Niels Ritzen uit een straf- corner de 2-0 liet noteren. Kort voor het eindsignaal verzilverde Rt- zen nog een strafbal voor HSD.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69