2 Delta Sport laat geen spaan Donkere dagen bij 36I Reserves Delta Sport ongelukkig Derbywinst brengt volleybalsters Forza aan kop in promotieklasse De handballers van Delta Sport winnen ook het tweede duel in de eerste klasse. In Zierikzee is VHC geen partij voor de Schouwse formatie: 35-18. maandag 18 oktober 2010 MIDDELBURG - De reserves van Del ta Sport hebben de huid duur ver kocht in het eerste thuisduel van het seizoen. Heerle 2 ontsnapte met een 19-18-overwinning uit Zie- rikzee. In dezelfde tweede klasse pakte EMM bij Blauw Wit de eer- ste zege, terwijl Orion voor de der de keer op rij dertig treffers moest incasseren. Blauw Wit-EMM 15-18: EMM moest het stellen zonder het gerou tineerde kwartet Wally Houtepen, Prosper Minnaert, Tijs de Vos en Herco Ramstijn. „Als je wilt overle ven, zul je deze zwakke broeder ze ker moeten kloppen", klonk het onverbiddelijk uit de mond van aanvoerder Marcello Tax. De routi nier had een aardig aandeel in de zege door een derde van de pro ductie op zich te nemen. Groene Ster 2-Orion 30-14: In ze ven dagen tijd kreeg Orion negen tig treffers rond de oren. Vorige week dertig in de seizoensouvertu re tegen Orion Rucpen, doorde weeks in de beker dertig tegen HMC (30-24) en zaterdag weer der tig tegen Groene Ster 2. Trainer John Jansen: „Ik hoop niet dat we niet blijven acteren zoals in Zevenbergen. Anders zijn we een degradatiekandidaat." Delta Sport 2-Heerle 2 18-19: On danks een weifelende start hebben de Schouwse reserves de huid duur verkocht. Via een bliksems- tart van Heerle (1-6) werd de strijd zonder Rick Evertse nog voor de pauze keurig in evenwicht ge bracht: 9-8. Waarnemend coach Rob de Vos moest achterin ingrij pen om de boel op de rit te krij gen. „Er zat te weinig samenhang in." Na de pauze balanceerde de partij continu op het randje van een puntendeling. Geen van de ploe gen kon een overwicht creëren. Het falen van de zevenmeter in de spannende slotfase was doorslagge vend. „Als trainer ben ik tevreden met het spel. De spelers hadden liever de punten gehad, maar ik kan hier goed mee leven." DELTA SPÖRT-VHC Vorig seizoen produceerde Delta Sport tweemaal meer treffers dan de 35 van gisteren. door Peter van Kouteren middelburg - De volleybalsters van Forza sloten in de promotie klasse B de Zeeuwse derby tegen BOK met een maximale zege af: 0-4. De Schouwse formatie nestel de zich daardoor aan kop van de ranglijst. De mannenploeg deed in de eerste klasse A door de vierde zege op rij (1-3 bij Bernisse) goede zaken en telt twee punten minder dan de koploper. BOK-Forza 0-4 (19-25, 20-25, 22-25, 19-25)1 Een hard werkend en vooral taai verdedigend BOK maakte het Forza verrassend lastig. „Het was heel moeilijk om te sco ren", vond Marije Munter. „Ze had den echt een heel goed blok." Hoe wel ogenschijnlijk kansloos was verloren, complimenteerde ook BOK-trainer Clemens van den Berg zijn ploeg. „We hebben het steeds in de beginfase laten lig gen", vond hij. „We hebben verlo ren van een sterk team, dat vooral blokkerend heel goed was." In een attractief duel met veel ral ly's nam Forza in elke set een rui me voorsprong en knokte de thuis ploeg zich telkens terug. BOK be gon in elke set te laat met volley ballen, werkte steeds een achter stand weg en kwam daardoor in de slotfase tekort. Zo werd het in de tweede set van 5-18 in één keer 18-18, waarna Forza toch over het sterkste eindschot beschikte. In het vierde bedrijf ging de thuis ploeg zelfs tot 17-13 aan de leiding en kwamen de bezoekers pas op het negentiende punt op gelijke hoogte. Bernisse-Forza 1-3 (28-30, 25-27, 18-25, 25-23): Zonder tot grote hoogte te groeien, handhaafden de Schouwse mannen de ongeslagen status. „Het was niet echt hoog staand", gaf Hennie van Liere toe. „De setstanden geven het niet aan, maar ik heb nooit het gevoel ge had dat we zouden verliezen of zelfs maar met geknepen billen ge staan." Door het geringe krachtsverschil ontwikkelde zich voor het publiek een aantrekkelijk duel, waarin For za kwalitatief meer in de mars had. Daar stelde de thuisploeg vooral veel routine tegenover. „Wij waren soms wel erg wisselvallig", vond Van Liere. „In technisch opzicht waren we be ter, maar het was soms zoeken naar de juiste oplossingen. Dat heeft ons punten gekost." Dat ge beurde wel in de laatste set. Met de winst in de knip tilde de coach daar niet zo zwaar aan. „Dat had ons ook al eerder kunnen ge beuren." middelburg - De Schouwse tafel tennissers beleven momenteel donkere dagen. Zowel eersteklas ser Scaldina als derdeklasser Kerk- werve staat laatste. Scaldina kwam op die plaats terecht door een 9-1-nederlaag bij The Back Hands 2, tegen SAR 6 kwam Kerkwerve niet verder dan twee punten. Het positieve geluid kwam opnieuw van de landelijk spelende jeugd van Scaldina. Met 9-1 was het trio de baas over Doing en leidt de dans in de landelijke C-klasse, met zelfs nog een wedstrijd minder ge speeld. The Back Hands 2-Scaldina 9-1: In St. Willebrord verloor Scaldina alle individuele duels. Alleen in het dubbelspel werd een punt ge scoord. De problemen namen dus alleen maar toe. Ook het zicht op de vijfde plaats, waarbij er nog recht is op een degradatie/ promo tiewedstrijd, namen af Naast het dubbelspelpunt dat Koen van Velthoven en Tristan Benschop in een vijfgamer behaal den (11-5 in de laatste game), wa ren er nog twee vijfgamers waarbij de score net naar de andere kant uitviel. Dennis Smalheer kwam daarin te gen Damen 6-11 tekort en Van Velt hoven tegen Braspenning met 10-12. Komende zaterdag zal Scaldi na tegen Tios'51 2 in Tilburg meer punten moeten pakken om te klimmen op de ranglijst. Kerkwerve-SAR'72 6 2-8: Kerk werve 1 moest winnen om nog enigszins uitzicht te houden om niet rechtstreekste degraderen naar de vierde klasse, maar SAR'72 6 gaf Kerkwerve geen kans. Simon Boogaard won overtuigend van Vroonland met de cijfers 7-11,11-6, 11-2 en 1-3, maar zowel Sybren als loop Maas bleek te sterk voor Boogaard. Stoffel van de Wekken doorbrak de negatieve spiraal van de laatste Thijs de Vos legt aan voor weer een doelpoging namens Delta Sport. Samen met Kenneth Mellaart (links) zou De Vos negentien van de 35 Zierikzeese treffers produceren. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 68