aan periodetitel 'Frustrerend' verlies vijfdeklasser DZC09 ZSC'62 moet voorlopig tweede viool spelen maandag 18 oktober 2010 'Het was jammer na de 0-3, dat we Yerseke nog terug lieten komen. Dat is typisch DFS: een beetje concentratiegebrek.' Edwin Kriens, trainer van DFS door Klaas Verspoor YERSEKE - Een periodetitel binnen slepen is voor trainer Edwin Kriens van secundair belang. Hij wil met DFS voetballend progres sie boeken. De 4-2-zege op koplo per Yerseke droeg daaraan zater dag zeker bij. DFS klimt in de derde klasse A door de zege naar de tweede plaats op de ranglijst. De Meeu wen heeft één punt voorsprong op DFS en Yerseke, en twee op VCK. Op de slotdag van de eerste perio de treffen de twee Walcherse ploe gen elkaar. DFS ontvangt Nieuw- land en Yerseke gaat naar Veere. „Het accent ligt bij ons meer op het voetbal", probeerde Kriens de druk op zijn ploeg weg te nemen. „En als dat goed gaat, dan komt de rest vafizelf En er zijn meer perio des hé", sprak hij na afloop. DFS startte sterk bij de tot zater dag nog ongeslagen lijstaanvoer der. In de eerste twintig minuteri had Kriens' ploeg het initiatief. In die fase testten Mariko Rouw en Pieter de Munnik de zeventienjari ge doelman Sander van de Bosch. Naarmate de eerste helft vorderde, kwam ook Yerseke een paar keer Karakteristiek Yerseke-DFS 2-4 (0-0). 48. Kevin Veerhoek 0-1, 50. Mariko Rouw 0-2, 55. Pieter de Munnik 0-3, 57. Bernie Steketee 1-3, 60. Arjen de Koeijer 2-3, 66. Pieter de Munnik 2-4. Scheidsrechter: T. van Baardwijk (Sprang-Capelle). Rode kaart: 29. Bart van Steveninck (Yerseke). Ge le kaart: Bas Hogenstein (DFS). Aan- gevaarlijk voor de goal van DFS-keeper Leander Rouw. Bernie Steketee kreeg twee goede kansen, voordat aanvoerder Bart van Steve ninck in de 29e minuut in de fout ging. Bij een vrije trap van Elco de Schipper rommelden Van Steven inck en De Munnik wat in het strafschopgebied. Nadat de bal al weg was, reageerde de Yerseke-spe- ler zich af en duwde De Munnik omver. Een domme actie, die hem op een rode kaart kwam te staan. „Ik was daar eigenlijk helemaal niet blij mee", sprak Kriens. „Wij stonden goed en die jongens van Yerseke kregen daardoor een 'boost'. En wij gingen zwemmen." In onder tal- kreeg Yerseke via I^ichel de Rooij, die net naast kopte na een voorzet van Arjen de Koeijer, een grote kans op de 1-0. In de slotfase van het eerste bedrijf waren René van der Linde en Kevin Veerhoek ook dicht bij een goal. Kriens offerde verdediger Patrick Verboom op en bracht aanvaller Anco van der Linde in het veld. Zijn eerste balcontact leidde, na een verre ingooi van De Munnik, indirect tot de 0-1. Doelman Van de Bosch kreeg de bal niet onder controle, waarna Veerhoek kon taf toeschouwers: 235. DFS: Leander Rouw, Patrick Ver boom (46. Anco van der Linde), Vincent Bakker, Martijn Boot, René van der Linde, Huib Nortier, Tom van den Berg, Bas Hogenstein (64. Jeroen Grefkens), Kevin Veerhoek (88. Donadoni Warren aar), Pieter de Munnik, Mariko Rouw. binnentikken. „De 0-1, die fout, was het breekpunt in de wedstrijd. Fouten bepalen de wedstrijd. Ik ben teleurgesteld, want DFS is ze ker niet de beste ploeg die ik tot nu toe gezien heb", baalde Yerse- ke-trainer Jaimy van Bloppoel. In een doldwaas eerste kwartier werd nog vier keer gescoord. In de 49e minuut haalde Van de Bosch nog een kopbal van Veerhoek uit de hoek, maar in de 50e minuut moest de doelman opnieuw bui gen. De Munnik legde een voorzet pan klaar op het hoofd van Veerhoek, die Mariko Rouw bediende. De spits rondde met een volley fraai af Een verkeerde terugspeelbal van Mark Goeman werd in de 55e mi nuut opgepikt door De Munnik, die DFS op 0-3 zette. Twee minuten later kwam Yerseke terug tot 1-3. Uit een vrije trap van Frank Bakker kopte Michel de Rooij de bal voor de doeltreffende voeten van Steketee. Een prima ac tie van Arjen de Koeijer, schot met links in de uiterste hoek, bracht Yerseke zelfs terug tot 2-3. In de 66e minuut bewees De Munnik maar weer eens op derdeklasseni- veau van 'buiten categorie' te zijn. Hij passeerde De Schipper alsof die er niet stond en schoof de bal in de verste hoek: 2-4. Kriens: „Ik moet Pieter een groot compliment geven. Die jongen heeft vandaag vanaf de kant heel wat naar zijn hoofd gehad. Anco van der Linde viel lekker in, maar dat doet hij al weken. Het was al leen jammer na de 0-3, dat we Yer seke nog terug lieten komen. Dat is typisch DFS: een beetje concen tratiegebrek. We zijn dan gewoon niet alert, niet scherp. En dat moet er uit." DZC'09 (gele shirts) voelde zich minimaal gelijkwaardig aan Kaaise Boys, maar kon dat niet uitdrukken in de score. foto Dirk-Jan Gjeltema door Jos van Belzen MIDDELBURG - Renesse was giste ren niet opgewassen tegen de nummer drie van de vijfde klasse B, Lepelstraatse Boys, en verlooi de uitwedstrijd met 0-4. Ook het tweede treffen tussen een Schouw- se en een Brabantse ploeg eindig de in een overwinning voor de laatste: DZC'09 tegen Kaaise Boys werd 0-3. Lepelstraatse Boys-Renesse 4-0: De wedstrijd ging later van start omdat de beoogde scheidsrechter niet kwam opdagen, maar een maal begonnen stond het al bin nen elf minuten 2-0 via Koen Bo- termans en Corné Bovee. Renesse, dat met de nodige invallers aan de wedstrijd was begonnen, werd op slag van rust op een grotere achter stand gezet door Kevin de Jong: 3-0. De tweede helft was van een zeer bedenkelijk niveau; de thuis ploeg wilde niet en de bezoekers bleken niet in staat de spanning te rug in de wedstrijd te brengen. Met zijn tweede treffer bepaalde Corné Bovee de eindstand op 4-0. DZC'09-Kaaise Boys 0-3: „Frus trerend dat je zeker niet minder bent, zelf niet tot scoren komt en door persoonlijke fouten wel drie treffers om je oren krijgt", aldus DZC-trainer Richard van Baaien na afloop. Na de snelle achterstand (0-1) wa ren er nog voor rust kansen voor Karst van de Linde (zijnet), Tim- my Bakker (naast) en Leen van de Helm (té gehaast ingeschoten), maar het bleef bij deze tussen stand. In de tweede helft probeer de DZC'09 door te drukken, maar omdat de eindpass ontbrak lever de dit'weinig kansen op. Het laat ste kwartier ging de thuisploeg meer risico's nemen, waarvan Kaaise Boys profiteerde door nog twee keer te scoren: 0-3. Hansweertse Boys-NVS 3-0 (1-0). Jor dan van Langevelde 1-0, Nigel Beenak ker 2-0, Nigel Beenakker 3-0. Moerstraten-Lew. Boys 2-2 (0-1). Jef frey Jansen 0-1, Stijn Boeijen 1-1, Jilles de Theije 2-1, Jeffrey Jansen 2-2. Nieuw Borgvliet-Kwadendamme 1-1 (0-0). Geoffrey van Namen 1-0, Ma- riusz Mosiej 1-1. Vosmeer-Zeeland Sport 0-1 (0-0). Najim Bousantouh 0-1. stand niet. Leo Koole schoot 2-1 voor Bevelanders binnen en Ro bin van de Moere deed er nog een schepje bovenop door de 3-1-eind- stand tot stand te brengen. Borssele-MZVC 3-3 (1-2). Errol Walla 1-0, Wouter de Vries 1-1 (strafschop), Martijn de Vries 1-2, William Boone 2-2, René Kerkhof 2-3, Jason Warman 3-3. Cadzand-Hoedekenskerke 0-6 (0-3). Ronald Zuidweg 0-1, Ronald Zuidweg 0-2, Ronald Zuidweg 0-3, Ronald Zuid weg 0-4, Richard Uitterhoeve 0-5, Ri chard Uitterhoeve 0-6. Waarde-'s-Heer Arendskerke 2-4 (1-3). Stefan van Sabben 0-1, Pieter Adema 0-2, Michiel Bouwman 0-3, Frank Lobbezzoo 1-3, David Montero Frade 1-4. Wemeldinge-Apollo'69 5-1 (2-0). Niels Kole 1-0, Chris Kole 2-0, Remy Bruijnooge 3-0, Kees Jan Verstrate 3-1 (strafschop), Niels Kole 4-1, Niels Kole 5-1. Wolfaartsdijk-SVD 2-1 (0-1). Rode- riek van Iwaarden 0-1, Wilfried van den Dries 1-1, Arnold van Gemerden 2-1. door Tom Vennink MIDDELBURG - Bevelanders had het treffen met ZSC'62 vooraf gekwali ficeerd als de eerste echte test in de vierde klasse A van het zaterdag voetbal. De ploeg slaagde met vlag en wimpel, want de Scharendijkse opponent werd met 3-1 verslagen. ZSC'62 moet daardoor voorlopig de tweede viool spelen in de kop van de ranglijst. Bevelanders-ZSC'62 3-1: De koplo per liet op eigen veld zien waarom het de eerste plek in de vierde klas se verdient. In de beginfase drukte Bevelanders ZSC'62 terug op eigen helft en opende de score via Benja min Besems. Alhoewel Bevelan ders een groot aantal kansen kreeg, bleef de 1-0 staan tot aan de rust. Vervolgens kwam ZSC'62 verras send sterk uit de kleedkamers en nam de touwtjes in handen. Dat leidde tot de gelijkmaker van de schoen van Gerard Verhoek. Maar foto Dirk-Jan Gjeltema lang duurde de Scharendijkse op- Typerend beeld uit de derby: Brouwershaven (witte shirts) in de achtervolging op Mevo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65