na nieuw verlies 3i Kloetinge koestert punt tegen ASWH GPC Vlissingen moet leiding delen na verlies Karakteristiek maandag 18 oktober 2010 'We lopen tegen onszelf te voetballen. Het wordt met de week moeilijker. ÊÈÊt'' i ^^1 We hebben een overwinning nodig' Josimar Pattinama, spits van Hoek door Jan Dagevos HOEK - Hoe ver kan een ploeg zin ken? Hoek leek de spelonken van de topklasse al bereikt te hebben, maar zaterdag gleed de Zeeuws- Vlaamse ploeg nog verder af. Hoek leed tegen Excelsior'31 de zesde ne derlaag op rij (0-2) en belandde op de laatste plaats. „We doen er alles aan om het tij te keren", zei trai ner Gaby Demanet na afloop. De Belgische oefenmeester pro beerde de moed erin te houden, maar hij klonk weinig overtuigend na zo ongeveer de slechtste wed strijd van het seizoen. Demanet kwam niet verder dan algemeenhe den. De tegenstander was dodelijk efficiënt geweest, zijn eigen ploeg had een mindere dag beleefd en hij had gepoogd andere jongens (Regilio Pinas en Dwayne Dildick) een kans te geven, in de hoop iets te forceren. Maar wat de trainer zaterdag ook verzon, hij kreeg zijn elftal niet aan de praat. Vorige week kon De manet nog wijzen op een gebrek aan scorend vermogen, zaterdag in de thuiswedstrijd tegen een moda le topklasser als Excelsior'31 uit Rijssen kreeg Hoek welgeteld één kans. Die viel in de tweede helft na 54 minuten te noteren. Na een voorzet vanaf links belandde de bal per toeval bij de volledig vrij staande Stijn Mahieu. De midden velder krulde de bal echter over het doel. „Als Stijn Mahieu zelfver trouwen had gehad, had hij die bal gemaakt", stelde ploeggenoot Josi- mar Pattinama vast. „We lopen te gen onszelf te voetballen. Het wordt met de week moeilijker." Het beste medicijn om de identi teitscrisis te bezweren is een over winning, maar een zege lijkt ver der weg dan ooit. Hoek straalde za terdag niets uit en de leiders (Jos van Nieuwstadt, Stijn Mahieu, Fer ry Alfons) deelden in de malaise. Bovendien was het spel fantasie loos en gespeend van wat voor au tomatisme dan ook. Zonder enig idee werden de ballen naar voren geslingerd in de hoop dat er iets mee gedaan zou worden. Dat leverde vooral Josimar Pattina ma vanaf de tribune weer een la ding kritiek op, maar dat was niet terecht. De diepe spits moest in zijn eentje de opbouw van Excel sior verstoren, omdat de flankspe lers John Schot en Klaas Hellebaut in het verkapte 4-3-3-systeem bij balverlies zich steeds naar het mid denveld moesten terug laten zak ken. Bij balbezit slaagde alleen de bedrijvige John Schot er zo af en toe in om Pattinama van dienst te zijn, al was ook hij geen speler die vaak de achterlijn haalde. De hoop was vervolgens gevestigd op de middenvelders Stijn Mahieu en Ferry Alfons, maar die misten elke vorm van scherpte en konden hun ploeg geen moment op sleeptouw nemen. 1. 1 HOEK ïEXCELSIOR'31 in ai Van Nieuwenhuijzen Kok I Koné 46. Remie Van Nieuwstadt Siemelink Siereveld Lubbers I De Loof Bartels Wanden Broeke Gerritsen Mulkes 46. Pinas Isa Alfons Ozkök j Mahieu 82. Aman 55. Dildick Rosink Schot Davina Pattinama Chengachi Hellebaut Nahrwold 71. Mendes 46. Leferink ID 3 i 22. Amanuel Isa 0-1 85. Niki Leferink 0-2 B. J. Fikkert (Hellendoorn) j 650 De ingreep vanaf de kant kwam in de rust. Demanet zag ook wel in dat het door hem bedachte tacti sche plan een heilloze weg was. Jeroen van den Broeke, die voor de pauze als een nutteloos extra slot op de deur had gefungeerd, werd ingeruild voor Regilio Pinas. De Vlissinger werd voorin aan Pat tinama gekoppeld, terwijl Schot en Hellebaut meer vanaf het mid denveld gingen voetballen. Pinas begon sterk, zorgde met zijn snel heid voor enige dreiging, maar werd daarna door de defensie van Excelsior ver van het doel gehou den. Hoek keek op dat moment al te gen een 1-0-achterstand aan. De treffer viel al in de 22e minuut toen de behendige Bunyamon Özkök een fraai afstandsschot pro duceerde. De bal kwam op de lat, waarna aanvoerder Amanuel Isa de terugspringende bal fraai in de bovenhoek kopte. Vijf minuten voor het einde kreeg Hoek de nek slag toegediend. Karim Chengachi mocht op de rand van buitenspel op rechts doorgaan en bereikte bij de tweede paal de boomlange Niki Leferink. Met een welgemikte kop bal liet hij doelman Jörg van Nieu- wenhuijzen andermaal kansloos. „Het leek helemaal nergens op", sprak spits Pattinama na afloop schuldbewust. Demanet somberde ook al en vestigde alvast zijn hoop op versterkingen. „We moeten het rendement verhogen", zei de man die zaterdag niet eens meer een be roep deed op Nick de Jong en Hoessein Bouzambou. Beide spe lers 'mochten' zaterdag op een ach- terafveldje met het tweede van Hoek tegen Heerjansdam 2 voet ballen. „Zij hebben al meerdere ke ren een kans gehad", verdedigde Demanet zich. „Nee, druk vanuit het bestuur voel ik niet. We doen er met zijn allen alles aan om het tij te keren." door Peter van Kouteren KLOETINGE - ASWH-trainer Wil lem Leushuis smeet zijn paraplu op de grond en zijn spelers kwa men stuk voor stuk hoofdschud dend van het veld. Door een gelijk spel tegen Kloetinge (1-1) incasseer den de ambitieuze Zuid-Hollan ders het negende verliespunt en dat kwam hard aan. ASWH beschikte ontegenzeglijk over meer voetballend vermogen en had een groot deel van de wed strijd het initiatief De bezoekers kregen vooral met gevaarlijk aange sneden vrije trappen mogelijkhe den, maar tot uitgespeelde kansen leidde het surplus aan balbezit niet. De beste kansen waren zelfs voor Kloetinge, dat met uitvallen en door balverlies in de opbouw van de tegenstander een paar keer levensgevaarlijk was. Björn Quartel prees zich gelukkig met het gelijkspel. „Hier hadden we vooraf voor getekend", zei hij. „Dit is een titelkandidaat, die vorig jaar al voor een plaats in de top klasse ging. Ze hebben geïnves teerd om dat na te streven. Wij doen het met een groot deel van de basis van vorig seizoen en wil len met hetzelfde team in de hoofdklasse blijven. Dat gaat ons lukken ook." Cees Houtepen zei vooral blij te zijn met de manier waarop zijn ploeg zich na de hervatting had ge presenteerd. „Na rust hadden we het beter staan, maar in de eerste helft zijn we niet aan voetballen toe gekomen. Ze gaven in de eer ste vijftien minuten volle bak. Door de wind tegen kwamen we er niet uit en hun vrije trappen wa ren erg scherp." Leushuis: „Ik denk dat we zeker veertien vrije trappen rond de 'zes tien' hebben gehad. Dan moet-ie goed vallen en zomaar net aange raakt worden. In principe mogen wij hier geen punten verliezen. Kloetinge heeft op basis van veel strijd en overtredingen een punt gepakt. We hebben nog geluk dat we gelijkmaken." De thuisploeg, die in de eerste helft slechts spaarzaam op de helft van de bezoekers kwam, was voor rust twee keer dicht bij een treffer. Heel Kloetinge riep om een straf schop, nadat de doorgebroken Ing- mar Quist in een duel met de doel- man tegen de grond was gegaan. Enkele minuten later had Mervin Niemantsverdriet de openingstref fer op zijn schoen, toen hij de bal zo maar in de voeten kreeg gescho ven en over de ver zijn doel staan de keeper probeerde te mikken. Zijn inzet - te gehaast ingeschoten - verdween echter ver naast het le ge doel. In de tweede helft werd ASWH aanvankelijk ver van het eigen doel gehouden. Door vroeg te sto ren werd de Zuid-Hollandse op bouw ontregeld en werden de be zoekers tot een lange bal gedwon gen. Het resulteerde in twee kan sen voor Niemantsverdriet, die eerst van dichtbij naast mikte en de tweede keer op de vuisten van de doelman schoot. Toch kwam de thuisploeg halver wege de tweede helft op voor sprong, toen Etiënne Mallie op doel schoot en zijn inzet door een been van richting werd veranderd: 1-0. ASWH, dat na een goede eer ste helft uitgeraasd leek, pakte daarna de draad weer op. Invaller Geert Bakker tekende een minuut nadat hij in het veld was gekomen na Kloetings balverlies aan de mid denlijn voor de gelijkmaker: 1-1. Kloetinge-ASWH 1-1 (0-0). 70. Etiënne Mallie 1-0, 78. Geert Bak ker 1 -1Scheidsrechter: E. ter Bra ke (Dedemsvaart). Gele kaart: Ing- mar Quist, Etiënne Mallie, Michel Maaskant, Daan Esser, Björn Quar tel (allen Kloetinge), Ramon Ouwe hand, Bas van Stokkum (ASWH). Aantal toeschouwers: 600. Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn QuartelArjen van der Smis sen Jaap Esser (15. Sofyan Azzaga- ri), Michel Maaskant, Maarten van Rosevelt; Mark Schuit (78. Abdul lah Asian), Etiënne Mallie, Daan Es ser; Ingmar Quist, Mervin Nieman tsverdriet. Mats Willemse kopt op het doel van De Zwerver. Ook ploeggenoot Tom Blomaard (achtergrond) ziet dat Willem- ses poging geen doel treft. foto Dirk-Jan Gjeltema HOORNAAR - Na zes wedstrijden is er einde gekomen aan de ongesla gen reeks van GPC Vlissingen. Op een slecht bespeelbaar veld bij Ste- doco werd met 3-0 verloren. Na de nederlaag deelt GPC Vlissingen de eerste plaats met Alblasserdam en Achilles Veen. Na rust zorgden twee afstands schoten voor het verschil. Het tweede doelpunt kwam van de voet van de uit Terneuzen afkom stige Jean-Philip Becht. „Ik hoop dat het voor de jongens een wijze les is geweest dat je niet altijd alles voetballend kan oplossen", oor deelde trainer Jurriaan van Poelje. Stedoco-GPC Vlissingen 3-0 (0-0). 55. Sam Versluis 1-0, 65. Jean-Philip Becht 2-0, 90. Pascal van Delden 3-0. Scheidsrechter: C. Prooi (Hellevloets- luis). Aantal toeschouwers: 200. Schelluinen-FC Dauwendeale 6-1 (2-0). Jaimy Bakkenes 1-0, Hasib Aman- zada 2-0, De Jong 2-1, Leon de Bruijn 3-1, Rick Adjei 4-1, Hasib Amanzada 5-1, Rick Adjei 6-1. Scheidsrechter: M. van de Koppel (Sleeuwijk). Gele kaar ten: De Jong en Davey Ernest (beiden FC Dauwendeale). Aantal toeschou wers: 140. Alhlasserdam-Zaamslag Wit 5-1 (2-0). Inam Quliyek 1-0, Jeffrey Beek 2-0, Arif Irilmazbilek 3-0, Peter Diele- man 3-1, John van Kempen 4-1, Alex de Jong 5-1. Scheidsrechter: S. de Jong (Vegelinsoord). Aantal toeschouwers: 150. Terneuzense Boys-Oranje Wit 0-0. Scheidsrechter: C.A. Toorenaar (Hein- kenszand). Aantal toeschouwers: 150. 'Zeeuwse eersteklassers bereiken dieptepunt'. Lees erover op het weblog RudeStats via www.pzc. nl/blogs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63