zeeland 115 voeren continu strijd' Het is de wisselwerking die fascineert Publiek massaal op de been voor zeehondjes Klein zeegras Jongens aangehouden na slopen lantaarnpaal 'Nationale campagne Drugs in het Verkeer' Infoavond over N57 Kraaijensteinweg Zes arrestaties voor gewapende overval Zostera noltii Hornem, oftewel klein zeegras, komt al leen voor in gebieden die onderspoelen bij vloed en droog staan bij eb. Voor andere dieren zoals vogels en vissen is het plantje van groot belang. De zeegraspopu latie is in de afgelopen jaren flink achteruitgegaan. maandag 18 oktober 2010 Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst ZIERIKZEE Twee jongens van 16 jaar uit Zierik- zee zijn zaterdag aangehouden na dat ze een lantaarnpaal sloopten op het pad tussen de Koning Gus- taafweg en de Mauritsweg in Zie- rikzee. De gealarmeerde politie trof even na 13.00 uur de vernielde lantaarnpaal aan. De paal lag hele maal plat op de grond, de voet was uit de grond gekomen. In de buurt hielden de agenten twee jongens aan die aan het signalement volde den. Ze zijn aangehouden en ver hoord. De jongens gaven toe dat ze aan de lantaarnpaal hadden getrok ken en ertegen hadden geduwd. TERNEUZEN De campagne Drugs in het Ver keer, die zich de afgelopen ander half jaar toespitste op Zeeuws- Vlaanderen, Vlaanderen en Noord- Frankrijk moet worden uitgebreid naar heel Nederland en België. Bur gemeester Jan Lonink van Terneu- zen is van plan het project door te sluizen naar het nieuwe kabinet. Drugs in het Verkeer werd in april vorig jaar gelanceerd. De campagne is te vergelijken met de BOB-cam- pagne tegen alcohol achter het stuur. Tien procent van de verkeers doden is te wijten is aan het rijden onder invloed van drugs. BU.RGH-HAAMSTEDE Rijkswaterstaat houdt woensdaga vond 20 oktober samen met de ge meente Schouwen-Duiveland en waterschap Zeeuwse Eilanden een inloopavond over de plannen voor reconstructie van de Kraaijenstein weg. Van 19.00 tot 21.30 uur wor den de plannen en toekomstige si tuatie gepresenteerd. Ook zal de aannemer een voorlopige planning bekend maken van de werkzaamhe den aan de weg. De inloopavond wordt gehouden in dorpshuis De Schutse aan de Julianastraat in Haamstede. door Joeri Wisse RENESSE - Het was alsof de konin gin arriveerde op het strand bij Renesse, zo druk was-het zaterdag middag. Beatrix was er niet, maar voor het toegestroomde publiek was zeehondenkoningin Lenie 't Hart een goede vervanger. Vlak voordat de drie zeehondjes uit hun kisten worden bevrijd, snelt 't Hart nog even naar het pu bliek, dat achter een in het zand ge trokken lijn staat te trappelen om de dieren hun weg naar de vrij heid te zien afleggen. „Mensen, blijf alsjeblief straks achter de lijn. Dit zijn baby's, ze moeten even rustig kunnen acclimatiseren." Een jong meisje in de 'erehaag' is ervan onder de indruk. „Ze stin ken wel, maar dat komt omdat het echte zeedieren zijn. Toch mam?" Een eindje verderop staat de fami lie Follong uit Houten. „In het ho tel waar we dit weekend verblij ven, hing een poster op", zegt moeder Ingeborg. Zoon Elmar (16) staat te kijken van de drukte: „Ik dacht dat we de enigen hier waren die dit nog nooit hadden gezien." Zus Sverre (12) heeft geen spijt van de wandeling naar het storm achtige strand. „We konden het heel goed zien, echt heel leuk." De drie zeehondjes, gevonden bij Dordrecht, Bloemendaal en in de Westerscheide, waren na hun vrij lating nog wel even verzekerd van menselijke belangstelling. Door de sterke wind zwommen ze tiental len meters langs de branding. door Joeri Wisse ZIERIKZEE - 'Land en water'. Een toepasselijker thema is haast niet te vinden voor de Archievendag, die zaterdag ook op Schouwen- Duiveland werd gehouden. „Het thema wordt landelijk vastgesteld, maar geschikte archiefstukken lig gen inderdaad voor het grijpen", zegt gemeentearchivaris Huib Uil. In het archief waren, naast Middel eeuwse documenten, ook histori sche landkaarten te zien. Ze geven de bezoekers een mooi beeld van de wisselwerking die land en wa ter door de eeuwen hebben gehad op Schouwen-Duiveland. Het archief had als spreker oud- Rijks waterstaatman Leen Becu uit genodigd. „Ik heb in mijn inlei ding een reis gemaakt door Zee land waarbij ik de bezoekers heb ik meegenomen langs de twaalf, dertien werken waar ik in mijn loopbaan bij Rijkswaterstaat bij be trokken ben geweest." De zaal waar Becu zijn lezing gaf, zat tot twee keer toe goed vol. Het pu bliek was met name geïnteresseerd in Schouwen-Duivelandse wer ken, zoals de afsluiting van het Dijkwater, een van de eerste gebie den die na de watersnoodramp zijn aangepakt. Ook over het werk aan de stormvloedkering in de Oosterschelde heeft Becu veel ver teld. „De verhalen die niet in de boekjes staan vinden de mensen het mooist", zegt hij. De Archievendag trok ongeveer honderd bezoekers. Ook bij Bru- sea en het Watersnoodmuseum be steedden aandacht aan het thema. MIDDELBURG Politie Zeeland heeft vrijdagmid dag, met ondersteuning van het ar restatieteam, zes personen in de leeftijd van 17 tot 29 jaar aangehou den op verdenking van betrokken heid bij de gewapende overval op een restaurant in bungalowpark Hof Domburg in Domburg. De overval op het vakantiepark werd op 3 oktober gepleegd. De zes aangehouden personen zijn afkom stig uit Vlissingen. Middelburg en Heerlen. Bij doorzoekingen trof de politie vuurwapens en verdovende middelen aan. De politie sluit De zeehondjes stonden volop in de belangstelling. foto Dirk-Jan Gjeltema meerdere aanhoudingen niet uit. Wouter Suykerbuyk promoveert op onderzoek naar zeegras. Op de achtergrond zijn de schelpenstroken te zien. foto Izaak Verkaste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57