Controle werkt nauwelijks Strand op Neeltje Jans opgeknapt Achterstand cruru iw/CM Hi !f\/Ci -A \in 'Wadpierenen 3L.nUUVVUN-L»UI V uLMINU zeegras voeren 14 en 15 ZEELANDBRUG Snelheidscamera's zijn al sinds juni 2009 helemaal buiten bedrijf almanak Grevelingenhout viert jeugdcertificaat met nachtgolf continu strijd' Maandag 18 oktober 2010 Misleidende brief aan ondernemers in omloop Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Joeri Wisse ZIERIKZEE - De snelheidscamera's die boven de weg over de Zeeland- brug hangen, hebben sinds de in troductie in november 2004 maar zestien maanden daadwerkelijk ge functioneerd. Ruim een jaar geleden, in juni 2009, stuurde het Centraal justiti eel Incassobureau de laatste boe tes. Die gingen naar passanten die harder dan tachtig reden langs één van de drie punten waar camera's zijn opgesteld. Daarna is het sys teem uitgeschakeld. In tegenstel ling tot eerdere berichten van het Openbaar Ministerie (OM) werkt vanaf die tijd ook de zogeheten puntcontrole, waarbij de camera's werken als een digitale flitspaal, niet meer. De puntcontrole werkte wél in de maanden februari, maart, april en juni 2009. „Na april 2007 is er geen sprake meer van trajectcontrole", zegt Ernst Koelman, woordvoer der van Team Verkeer van het lan delijk OM. Tussen november 2006 en april 2007 werkte zowel de punt- als de trajectcontrole. In de periode van november 2004 tot april 2005 was juist weer alleen de trajectcontrole (waarbij de gemiddelde snelheid over de gehele weg wordt bere kend) actief Koelman kan niet precies nagaan waarom het systeem zo vaak faalt. Vast staat wel dat er twee keer te gen één van de portalen aan weers zijden van de brug is gebotst. In de periode dat er wel op snel heid is gecontroleerd, hield 99,9 procent zich aan de snelheid. „Eén promille is extreem laag in vergelij king met andere wegen", stelt Koel man. Het feit dat er per rijrichting maar één strook is en dat inhalen verboden is, draagt hier volgens hem aan bij. „Als je kijkt naar wat het systeem aan boetes heeft opgeleverd, dan zijn de kosten voor aanleg, beheer en onderhoud waarschijnlijk ho ger. Overigens merken wij niets van de inkomsten, die gaan naar het ministerie van Financiën." Inmiddels zijn de camera's op nieuw geijkt; afgelopen week zijn ze ook gecertificeerd door het Ne derlands Meetinstituut. Momen teel zijn het OM, de Zeeuwse poli tie en de provincie Zeeland in over leg over de situatie. Koelman „Als landelijk OM hebben we de beslis sing genomen om het systeem te repareren. De vraag die bestuurlijk voorligt, is nu hoe we de camera's nu gaan inzetten. Als trajectcontro le, als puntcontrole of beide." Provinciebestuurder Kees van Be- veren (CDA, verkeer) wil het over leg met het OM en de politie af wachten alvorens te reageren door Annemarie Zevenbergen neeltje jans - TWee strandovergan- gen naar het Roompotstrand bij Neeltje Jans en de bewegwijzering worden begin 2011 aangepakt. Aan de westkant van het voormali ge werkeiland ligt een strook van twee kilometer Noordzeestrand. De gemeente Veere beheert het noordelijk deel, het zuidelijk deel is in behe'er bij Zeeuws Landschap en Natuurmonumenten. Volgens wethouder René Molenaar van de gemeente Veere is het strand de laatste jaren drukker geworden. „Er is veel parkeerruimte en het is bekender aan het worden, mede door de ontwikkeling van de Twee de Maasvlakte." De overgang Noordzijde is nu be reikbaar via een steil talud. Daar over wordt straks een trap aange legd. Het zandpad van De Slufter wordt met behulp van een enzym, dat zorgt voor een blijvende hech ting van de zandkorrels, beter be gaanbaar gemaakt. De aangepaste bewegwijzering moet toeristen straks de weg naar parkeerplaats en strandovergang duiden. Bovendien staan daar straks ook wandelmogelijkheden op Neeltje Jans op aangeven. De gemeente is nog bezig met het uit werken van een plan voor een in formatiecentrum bij het strand. Molenaar: „Dat moet een centrum worden zoals dat van Staatsbosbe heer, met informatiepanelen en computerbeelden." De aanpassin gen maken deel uit van het project Basisvoorzieningen Neeltje Jans uit 2009. Dë eerste fase daarvan, aanleg van waterleiding en riole ring en een strandpost, zijn al uit gevoerd. De werken, die in 2011 be ginnen, kosten 5 ton. Tip? redactie@pzc.nl Terwijl de Zeeuws-Vlaamse juf Moni que thuis in de krant met belangstel ling het bericht leest over het plan voor extra basisschooluren in de ge meente waar ze woont, komt haar negenjarige dochter even meelezen. Vooral het zinnetje met de extra schooluren, dat haar moeder hardop las, heeft haar interesse gewekt. Lan ger in de klas vertoeven, dat ziet het meisje helemaal niet zitten. Gelukkig komt ze erachter dat de extra uren alleen gelden voor achter standsleerlingen. Alhoewel het meis je niet precies weet wat dat begrip be tekent. Op de uitleg van haar moeder dat met achterstandsleerlingen de kinde ren worden bedoeld die achter zijn in de klas en die niet helemaal rfiee kun nen komen, antwoordt de dochter: „Wat ben ik blij dat ik voorin in de klas zit." BRUINISSE - Golfclub Grevelingenhout mag als andere opdrachten moeten uitvoeren, 's Avonds nis te laten maken met golf. In het geval van Gre- dertiende club in Nederland het certificaat 'Com- was het tijd voor nachtgolf, waarbij vanaf 19.00 velingenhout betekent het dat er veertien jeugd- mitted to Jeugd' dragen. Om dat te vieren stond uur gespeeld werd met lichtgevende glow-in-the- coaches zijn opgeleid die in duo's groepjes kinde gisteren de golfbaan een hele dag in het teken darkballetjes, die ongeveer drie uur lang licht blij- ren trainen. De huidige zeven groepen kinderen van de jeugd. Overdag was er een 'fun factory' ven geven. Commited to jeugd is opgezet door spelen vijftig keer per jaar. Behalve dat ze de waarbij een parcours was uitgezet waarbij de in de Nederlandse Golf Federatie om de sport als sport leren, is het ook de bedoeling om samen totaal 75 kinderen onderweg allerlei spelletjes en breedtesport te promoten en meer kinderen ken- lol te maken. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55