Duo wint tweede race op één dag De Bruijn laat winst in zicht voor Arnemuiden 38 De Schelde knokt zich terug in de wedstrijd Visser biljartkampioen EREDIVISIE DRIEBANDEN Delta/Fast Bouwservice speelt gelijk maandag 18 oktober 2010 iff door Wim de Vos TERNEUZEN - Twee wedstrijden lo pen op één dag moet mogelijk zijn. Zo oordeelden de RKElAV-at- leten Marcel Mangnus en Edwin de la Ruelle zaterdag nadat ze hun estafetteveldloop in Vlissingen hadden afgewerkt. Ze trokken met een naar Terneuzen om daar nog deel te nemen aan de Appelgaard loop. Het resultaat mocht er zijn. De la Ruelle schreef de loop over vijftien kilometer op zijn naam en Mangnus was de snelste op de kor te afstand, vijf kilometer. Mangnus noch De la Ruelle had de Appelgaardloop aanvankelijk op het programma staan. Beiden konden er zaterdag echter geen ge noeg van krijgen. „We waren rede lijk op tijd klaar in Vlissingen. 'Als we snel zijn, kunnen we in Terneu zen ook nog meedoen', zeiden we tegen elkaar. We waren op tijd en hebben alsnog ingeschreven", ver duidelijkte het tweetal na de dub- bele overwinning. Bovendien lie pen beiden een uitstekende tijd. Ze hadden amper drieënhalve mi nuut per kilometer nodig om de loop onder moeilijke weersom standigheden (er stond een harde wind langs de Westerschelde) te voltooien. „We waren beiden al warm gelopen, waardoor we een snelle start hadden en meteen het verschil konden maken." De la Ruelle schudde Jan Gowy. uit Sas van Gent en de Belg Peter de Petter, vorige week nog de num mers één en twee in de Appelloop van Axel, van zich af „Ze konden blijkbaar niet volgen. Ik ben niet ie mand die regelmatig achterom kijkt, maar was hen op een be paald moment kwijt", aldus Edwin de la Ruelle. Achter de Koe wachtenaar werd De Petter twee de en Gowy derde. Marcel Mangnus had op de vijf ki lometer een halve minuut voor sprong op René den Hollander uit Meliskerke.. door Ko Mechielsemi TERNEUZEN - De waterpoloërs van De Schelde verspeelden zaterdag de eerste punten door thuis tegen Merlet niet verder te komen dan een 6-6-gelijkspel. De Bruinvis was thuis met 9-2 te sterk voor OZC'57 2. De Schelde - Merlet 6-6: De Schel de, dat Cees van Houwelingen moest missen, had het erg lastig te gen het geroutineerde Merlet uit Cuijk. Toch was het de thuisploeg die de eerste periode met een 2-1-voorsprong afsloot. Daarna zet te Merlet de wedstrijd naar de hand. Eerst was er een afstands schot en daarna tweemaal een manmeersituatie voor Merlet, dat op 2-4 kwam. De Schelde had het lastig, maar knokte zich toch weer goed terug in de wedstrijd die daar door erg attractief was voor het pu bliek. Na 4-4 aan het begin van de derde periode kregen beide ploe gen veel kansen, maar die werden vaak gemist. Totdat Merlet uit een manmeersituatie weer een voor sprong nam. De Schelde kwam aan het begin van de laatste perio de op gelijke hoogte, maar op nieuw liep Merlet weg. De Schelde gaf nog niet op, kwam op 6-6 en had in de laatste minuut zelfs de beste papieren voor de volle winst. Een manmeersituatie werd echter gemist, zodat de eerste punten van het seizoen werden gemorst. Scores: Ton van Duijn 2, Bas Wesdorp, Ivar Jansen van Roosendaal, Macel Ver linde en Niek Kampman 1. De Bruinvis - OZC57 2 9-2: Na dat de bezoekers verrassend aan de leiding waren gekomen, moest De Bruinvis alle zeilen bijzetten om het tij te keren. Aan het einde van de eerste periode was het 2-2 en daarna had De Bruinvis het be tere van het spel had, wat resulteer de in een 5-2-voorsprong. In de derde periode misten beide teams de nodige kansen, alleen de thuis ploeg was eenmaal trefzeker. De laatste periode was vervolgens ge heel voor De Bruinvis, dat een ver diende 9-2-zege behaalde. v Scores: Edwin Hoste 4, Jan Willem Ra- mondt en Danny Soetens 2, Angelo de Meijer 1. KLOOSTERZANDE - Bennie Visser van WBC is in Kloosterzande win naar geworden van het persoonlijk kampioenschap driebanden eerste klasse. Hij versloeg in de finale Walter Mortier van Reynaert en dat was voldoende. Mortier werd daardoor nog voorbijgestoken door Frank de Rijk van CBC. Jan de Rechter van Reynaert, alom getipt als favoriet, werd in de twee de ronde volledig onder de voet ge lopen door Stanny La Heyne van DOA en verloor prompt ook in de derde en vierde ronde. Mortier ver loor van De Rijk en werd daar mee, op basis van een lager gemid- delde, uitgeschakeld voor de titel. De Rijk had bij het ingaan van de laatste ronde wel twee punten minder dan Visser, maar een beter moyenne. Dat speelde echter geen rol meer, want Visser won in de slotronde wél en De Rijk niet, zo dat diens moyenne dusdanig kel derde dat hij Visser ook op dat vlak niet meer kon bedreigen. Vis ser mag nu naar het gewestelijk kampioenschap in Hulst. Ko van Haneghem van ABC werd op het gewestelijk kampioenschap driebanden derde klasse in Bergen op Zoom zevende met drie pun ten uit zeven wedstrijden. ARNEMUIDEN - Arnemuiden heeft een beslissende slag geslagen in de race voor het kampioenschap van de derde divisie. Directe concur rent Tanaka werd met maar liefst 1-9 aan de kant gezet. Arnemuiden denderde over de Et- tenLeurse tegenstander heen en pas op o-S verloor Riny Kasse de enige partij van de dag van de links handige Erik van Opstal. Frank Boute en Jan-Henk Bomhof bleven ongeslagen. In de eerste divisie won het eerste mannenteam van TTC Middelburg met 4-6 in en tegen Bergeijk. Drie punten kwamen er op naam van Anran Tan, die ook knap kopman Marco Bottram aan de zegekar bond. Ook John Scott versloeg Bot tram en Kees Sengers, maar moest in Chris Tournelle zijn meerdere er kennen. Samen wonnen Scott en Tan ook het dubbelspel. William Marinissen verving de ge blesseerde Wouter van der Mark. Hij speelde verdienstelijk maar kon niet tot een stunt komen. Het mannenteam van SAR'72 speel de gelijk tegen JCV, de kampioens kandidaat in de derde divisie. Kop man Jos Verhulst bleek voor het Kloosterzandse trio te sterk. Maar Dennis Verdurmen en Simone de Klerk wonnen van Johan van den Nieuwenhuizen en Thomas van Gasteren. Johan 't Hooft versloeg Van Gasteren. TTC Middelburg 2 leed zijn eerste nederlaag van het seizoen in de hoofdklasse B. In Hoogerheide bleek Hotak met 7-3 te sterk. Sören de Witte en Michel Sperling ver sloegen Mitchell Hendriks. Ook het dubbelspel werd binnengehaald. In de hoofdklasse A won TTC Mid delburg 3 met 7-3 van koploper Deurne. Kim 't Hooft was goed op dreef met drie overwinningen. Wil liam Marinissen won tweemaal. Kristian Davidse versloeg John Zee- gers. De Zeeuwse derby tussen SAR 2 en TTC Middelburg 4 bleef onbeslist. Uitblinker bleek Middelburger Tho mas Groenewoud die drie partijen eenvoudig op zijn naam schreef Al- win van der Kop versloeg Octaaf Eggermont, maar moest zijn meer dere erkennen in Mare Maas en Pas cal Neve. De SAR-mannen versloe gen ieder Patrick Vroomen. De vrouwen van SAR'72 verloren in eigen huis van Treffers Roe- lofarendsveen 2 met 3-7. Anja d'Hondt speelde een prima wed strijd met twee overwinningen op Willemien Kasteleijn en Sjoukje Brandt. Stefanie Fassaert versloeg al leen Brandt. Chantal Remorie kon niet tot een overwinning komen. De jongens van TTC Middelburg le den in het landelijk B een gevoelige nederlaag tegen Scyedam 2: 9-1. In het landelijk C gaat het crescendo met de jongens van Scaldina. In ei gen huis werd het Zoetermeerse Doing met 9-1 verslagen. De ongenaakbare Glenn Hoffman zet Delta/Fast Bouwservice op voorsprong tegen Snellen Recycling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 54