sport 137 derde na zege Worstelend Luctor vertilt zich aan Atlas Zware nederlaag van Terneuzense basketballers drijft coach tot wanhoop Dubieuze goal leidt ondergang Cadzand in Astroïden slaan meeste shuttles raak Terneuzense Boys 2 roept terugval halt toe Monsterscore La Porte d' Or Baronie blijft tobben in topklasse zondag Driebanders Pearle laten punt liggen maandag 18 oktober 2010 9 Negen doelpunten in het knotsgekke duel tus sen Groede en SDO'63. Van 1-0 wordt het 1-5, maar Groede komt toch nog terug tot 4-5. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Met tevredenheid nam Philippine gistermiddag ken nis van het feit dat de topper in de vijfde klasse A tussen Corn Boys en IJzendijke op o-o was uitgelo pen. Zelf won Philippine met 0-3 van Hoofdplaat, zodat twee pun ten werden afgesnoept van de ach terstand op de koplopers. Groede haakte in de strijd om de bovenste plaatsen voorlopig af door een 4-5-nederlaag op eigen veld tegen SDO'63. Hoofdplaat - Philippine 0-3 (0-0): Hoofdplaat was voor de rust minimaal de gelijke van Philip pine en had de pech dat de lat, op inzetten van Victor Roegiers en Sonny Eggermont, een treffer in de weg stond. Na de hervatting na men de bezoekers het heft in han den en via Sjoerd Everaert werd het al snel 0-1. Kevin Nielen ver grootte in de 72e minuut de marge tot 0-2, waarna Martin van Hecke het duel in het slot gooide: 0-3. Het duel begon overigens met een minuut stilte vanwege het plotse linge overlijden van de zevenjarige Duncan Dhert, een F-pupil van Philippine. Groede - SDO'63 4*5 (1-2): Groe de begon nog wel redelijk, maar maakte na de openingstreffer van Henk Fenijn zo veel fouten dat bijna elke kans van SDO'63 oen te- gengoal opleverde. Nog voor de rust bezorgden lelie den Hollan der en Jeffrey de Ironing de bezoe kers een voorsprong. In de tweede helft werd het eerst 1-5 (1-3 en t-4 door Rob Dhondt en 1-5 door Ruud van Driessche) voordat Groe de wakker schoot. Robin van Op- dorp en Wesley Visser leidden een hectisch slot in, waarin het kort voor tijd 4-5 werd door Michel Ta- marzian. De jacht op de gelijkma ker bleef daarna zonder resultaat. Schoondijke - Graauw 2-2 (0-1): Schoondijke liet zich in het eerste uur overbluffen door Graauw, dat in de eerste helft op 0-1 kwam door een doelpunt van Johan Roodhuizen en na de hervatting naar 0-2 uitliep via Karei Steijaert. Toen Schoondijke het initiatief overnam, werd het duel nieuw le ven ingeblazen. Jacco Seen zorgde in het slotkwartier alsnog voor een punt. Nadat hij de 1-2 had bin nengeschoten, benutte hij ook de gelijkmakende strafschop. Vogelwaarde - Volharding 4-0 (2-0): Vogelwaarde won voor het eerst dit seizoen. Al in de eerste minuut werd het 1-0 door Karei Strooband, waarna Dennis van Passel de tussenstand op 2-0 bracht. Voor de rust stopte Bas Ver- durmen ook nog een slecht inge schoten strafschop. In de tweede helft waren het Rick Moens en Art- jan Lambert die de overwinning van nog meer glans voorzagen. Hulsterloo - Koewacht 2-1: Het duel leek lange tijd op 0-0 af te ste venen, maar in de laatste tien mi nuten werd het toch nog leuk. Eric Goossens opende in de tachtigste minuut de score, waarna Christoff de Clippelaer voor 2-0 zorgde. Franky Vermeulen bracht vijf mi nuten voor tijd de spanning terug, maar een tweede tegengoal stond Hulsterloo niet meer toe: 2-1. Sluis - Terhole 3-1 (1-0): Sluis had weinig moeite met Terhole, maar vond paal en lat tot driemaal toe op zijn weg. Nadat Coen Quaak en Patrick Vinke het aluminium had den geraakt, zorgde Bas van Hoeve in de 34e minuut voor een 1-0-ruststand. Coen Quaak trof op nieuw de lat, waarna Patrick Vin ke de score opschroefde naar 2-0 en 3-0. Zij laatste doelpunt kwam vanaf de strafschopstip tot stand. In de 82e minuut scoorde Kevin van de Brande tegen. CADZAND Cadzand verloor in de vierde klas se A van het zaterdagvoetbal met 0-6 van Hoedekenskerke. Tot verbazing en ergernis van de thuisploeg bleef de vlag omlaag toen Ronald Zuijdwegt aange speeld werd en o-i scoorde. De woede bij de Cadzandse doelman leidde ertoe dat hij later in het duel met twee gele kaarten van het veld werd gestuurd. Dat gebeurde in de tweede helft, nadat Ronald Zuijd wegt in de tussentijd nog drie keer raak had geschoten voor Hoede kenskerke. Richard Uitterhoeve be paalde met twee treffers de eind stand op 0-6. HULST De badmintonploeg van Den Os- saert 2 verloor in de vierde klasse van de competitie nipt van Astroï den. Allevier de tweesetters werden met klein verschil beslist. Bij de overgebleven driesetters was het niet anders. Voor de formatie uit Hulst kwam William van Eek twee keer tot winst. In het enkelspel versloeg hij Maar ten Siegers en in het gemengd dub bel had hij met Hariëtte Rijk drie sets nodig om Maarten Siegers en Monique Bartelson op de knieën te krijgen. ZALTBOMMEL Na twee nederlagen op rij voorkwa men de reserves van Terneuzense Boys een verdere terugval op de ranglijst. In Zaltbommel werd het 1-1 tegen Nivo Sparta 2. Gokhan Ersahin bracht de Zeeuws-Vlamingen na zeventien minuten op voorsprong en leidde daarmee een fase in waarin Terneu zense Boys 2 het beste van het spel had. Voor de rust stond de lat een tweede treffer van Gokhan Ersahin in de weg. Onmiddellijk na de rust herstelde Nivo Sparta 2 echter het evenwicht: 1-1, wat ook de eind stand .werd. OOSTBURG In de eerste klasse van het ORE- VO-zaalvoetbal wordt steeds duide lijker wie om de titel gaan strijden: De Blauwe Tulp, De Kameleon en 8cKids. 8cKids won ook zijn derde wed strijd en versloeg Signtex/De Sut ter met 6-4. De Blauwe Tulp won reglementair met 5-0 Van Hinne- man Engineering, omdat die ploeg met te weinig man verscheen, en gaat nu met de volle score uit vier duels aan de leiding. La Porte d'Or uit IJzendijke was met dubbele cijfers te sterk voor Spitsbroek: 15-5. Signtex/De Sutter won met 9-5 van GAOS. BREDA Baronie kwam gisteren voor de vierde wedstrijd op rij niet tot sco ren in de topklasse van het zondag voetbal. De Bredase club van de Zeeuwse aanvaller Mathijs Hage moest daar door opnieuw een nederlaag incas seren. EW keerde met een 3-0-ze- ge terug naar Echt. Bij 0-2 kwam EW zelfs met tien man te spelen na een rode kaart voor EW-verde- diger Kops. Baronie, waar Hage en Frits Paap (Serooskerke) negentig minuten speelden, kon daarvan niet profiteren. Baronie is inmid dels afgezakt naar de twaalfde plaats. KWADENDAMME Het driebandenteam van Pearle Op ticiens verspeelde in de streekder- by met 's Lands Welvaren een kost baar punt. Op de tafels één en twee was de winst geen probleem, al moest Jens van Dam knokken voor de punten. Op de tafels drie en vier verging het de bezoekers echter minder goed en gingen Etienne van Dam me en Dion Bergmans kansloos ten onder. Dit betekende dat een punt werd ingeleverd en dat kan wel eens na delige gevolgen hebben voor de lei dende positie. door JaapJan Ritsema TERNEUZEN - De korfballers van Luctor sloten de eerste helft van de veldcompetitie zaterdag in mi neur af. Op eigen veld werd met 4-9 verloren van Atlas. Luctor - Atlas 4-9: De laatste veld- ronde leverde de Terneuzense korf ballers bepaald geen lekker gevoel op. Niet dat een eenvoudige over winning was verwacht tegen het makkelijk tot scoren komende At las, dat tot deze confrontatie ruim twee keer zoveel (87 keer) scoorde als Luctor (36 keer), maar meer omdat een bekend euvel ze op brak. De thuisploeg morst veel te veel kansen. Verdedigend bleek Luctor in staat Atlas zodanig te ontregelen dat een hoge score uit bleef, aanvallend was meespelend coach Sylvia Trouwborst het meest teleurgesteld over het ge brek aan durf en creativiteit. „We vergeten gewoon te schieten." Atlas, met oud-Luctor-speelster Marjolein Durink in de gelederen en de voormalige Terneuzensë coach Peter Durink aan de lijn, kwam nooit echt lekker in het rit me, maar had met slechts één te gentreffer voor rust verdedigend niet veel te vrezen. De vier punten waarmee Luctor het eerste deel van de veldcompeti tie afsloot, snoepte het af van Zaamslag en BKC. Tegen tegenstre vers van buiten Zeeuws-Vlaande- ren, zoals zaterdag opnieuw bleek tegen Atlas, komt de Terneuzense ploeg tekort. Scores Luctor: Davy Jonker, Hans Ver linde en Anniek Verschuure 1 Ai '""j door Aector Dooms TERNEUZEN - De basketballers van Scheldesport faalden in de eerste thuiswedstrijd van de hoofdklasse tegen Den Dungk. De ploeg van coach Junior da Conceicao verloor met dramatische cijfers: 43-80. In de overgangsklasse behaalden de vrouwen van Scheldesport hun tweede zege van het seizoen: 59-27 tegen Pendragon 2. Scheldesport - Den Dungk 43-80 (20-41): De Terneuzenaren speel den een draak van een wedstrijd. Coach Junior da Conceicao was de wanhoop nabij. Hij zag zijn tactiek al snel de mist ingaan. „We had den het op de training nog zo goed doorgesproken, maar je zag er in de wedstrijd niets van terug, technisch-tactisch klopte het niet", zei de Scheldesport-coach na de wanprestatie. „We kwamen verdedigend overal een stap te laat en aanvallend werden te veel kan sen gemist." De spelers van Scheldesport mis ten ook de bezieling om de wed strijd tot een goed einde te breng en. Door de zwakke mentaliteit van een aantal spelers werd het de tegenstander wel erg gemakkelijk gemaakt. In de eerste periode liep het verschil op tot tien punten en bij de rust was de marge al verdub beld. Daniël Koch en de gebroe ders Joeri en.Maurits van Aalst moeten de ploeg dragen, maar ble ken nog ver van hun beste vorm verwijderd. Aanvallend bleef het team ver onder de maat. Zo wer den gemakkelijke lay-ups gemist. Joao Stockman, die al snel gebles seerd uitviel, bleek zijn knieban den te hebben verrekt. Maurits van Aalst scoorde voor Schelde sport dertien punten. Scheldesport - Pendragon 2 59-27 (34-8): De Schelde- sport-vrouwen boekten hun twee de zege in de overgangsklasse. Van af het begin werd de tegenstander onder druk gezet. Dat leidde tot veel kansen. Na tien minuten gaf het scorebord 22-4 aan. Marjolein Kruijsse scoorde voor rust al der tien punten. De center werd in de tweede helft nog sporadisch inge zet. Dat hoefde ook niet, want de kloof was al gemaakt. Schelde sport-coach Martin van Ham gun de iedereen speeltijd. Door een goede 1-3-1-zoneverdediging wer den de Brabantse aanvallen al vroeg ontregeld. Van Ham: „Pen dragon is net gepromoveerd uit de Brabantse klasse. Je ziet nu aan on ze speelsters dat een jaar over gangsklasse ze goed heeft gedaan." Pauline van den Heuvel was tops corer met zeventien punten. Joao Stockman van Scheldesport probeert de defensie van Den Dungk te passeren. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53