361 sport Scheldesport ruim langs IJVC Philippine is lachende Stunt voetbalsters Terneuzen Rapide laat legio kansen onbenut Het o-o-gelijkspel in de topper tussen Corn Boys en IJzendijke speelt Philippine in de kaart. De achtervolger wint zelf wel en verkleint daarmee de achterstand. maandag 18 oktober 2010 door Peter van Koutereo TERNEUZEN - De volleyballers van Voorwaarts kwamen in de promo tieklasse B niet tot hun beste spel, maar wonnen wel. De vrouwen van Scheldesport herstelden zich in de eerste klasse D knap van de kansloze nederlaag tegen Savok. Voor eigen publiek werd het onge slagen IJVC met een 4-0-nederlaag naar huis gestuurd. Voorwaarts - WIK/Univé 3-1 (25-16, 20-25, 25-20, 25-22): Een matig duel tussen twee teams die wel wilden, maar niet hun beste wedstrijd speelden. Jouk Hame link sloeg in de eerste set met zijn sprongservice een gat en legde daarmee de basis voor setwinst. Daarna tekende het verval ..in de Axelse gelederen zich af. Dat resul teerde in het tweede bedrijf in een nederlaag. Hoewel rommelig spel de boventoon bleef voeren, trok Voorwaarts in de resterende sets de winst wel naar zich toe. De Axelaars profiteerden van een ho ge foutenlast aan de andere kant van het net en behaalden de derde zege in een reeks van vier duels. WS'92 2 - De Sterre 3-1 (23-25, 25-14, 25-19, 25-19): De Sterre wik kelde aan het einde van de eerste set af naar winst. Daarna waren een afnemende servicedruk en een minder goede verdediging de bet aan een nederlaag. De thuis ploeg beschikte over een sterk sco rende middenaanval waar De Ster re geen vat op had. In de vierde set gloorde er even hoop in de Zuid- dorpse gelederen, totdat er door passfouten alsnog zand in de aan- valsmachine kwam. Scheldesport - IJVC 4-0 (25-23, 25-22, 25-22, 25-23): Een onver wacht ruime zege voor Schelde sport, dat met niet meer dan zes basisspeelsters aantrad. De Terneu- zense formatie serveerde goed en bracht IJVC daarmee in verlegen heid. „We hadden op een zware dobber gerekend, maar het zit blijkbaar allemaal dicht bij elkaar", zei coach Ans Snelders. „Dat maakt de competitie leuk. We wis ten van de bekerwedstrijd dat ze veel prikballen geven. Dat viel op zich nu wel mee, maar we waren er goed op voorbereid." IJVC bleef serverend in gebreke en kwam wei nig aan aanvallen toe. De stug ver dedigende West-Zeeuws-Vlamin gen klampten in elke set echter lang aan. In een duel met veel en lange rally's trok de thuisploeg in elke slotfase aan het langste eind. „Dat gaf moed voor de volgende set", aldus Snelders. IJVC, met minder lengte in de ploeg, kreeg geen loon naar werken en incas seerde een zware nederlaag. Zuvo 2 - Savok 2-3 (21-25, 25-23, 15-25, 25-23, 9-15): Beide teams hadden beurtelings het initiatief Dat was een meevaller voor de Sas- se formatie, die slechts kon be schikken over zeven speelsters, on der wie drie niet fitte. Gezien de omstandigheden hebben we het goed gedaan", vond trainer Luc* Chinitor. „Dit is een puik resul taat." Dat kwam tot stand na een wedstrijd met wisselvallig spel. Savok liet de winst in de tweede en vierde set liggen. De ontlading was dan ook groot in de vijfde set toen tegen een verdedigend stugge ploeg met winst werd afgesloten. VIJFDE KLASSE A door Peter Snelders terneuzen - De hockeysters van Rapide liepen in de tweede klasse tegen een ongelukkige nederlaag aan in de uitwedstrijd tegen Dord recht. Het team uit Hulst had con stant een veldoverwicht, maar liet te veel kansen onbenut. Vlissingen won een klasse lager via een sterke tweede helft met rui me cijfers bij Berlicum. In de vierde klasse bij de mannen won Olympia met 2-0 van Zun- dert. De mannenteams van Rapi de en Vlissingen waren vrij. Dordrecht - Rapide 2-1 (1-1): Rapi de speelde een zeer sterke eerste helft. In de eerste twintig minuten kwam de thuisploeg niet één keer binnen de 23-meterlijn. De bezoek sters verzuimden echter te scoren. Bij een van de schaarse momen ten dat Dordrecht voor het doel kwam, kreeg het wel een strafbal toegewezen. Die werd meteen ook verzilverd. Rapide mocht het vijf minuten la ter eveneens van de stip proberen en ook Tatsjana van de Eynde maakte geen fout. In de tweede helft kwam Dord recht via een gelukkig doelpunt op 2-1. Daarna ontwikkelde Rapide opnieuw veel druk, maar liet weer daarbij ook weer een aantal doelrij- pe kansen onbenut. Berlicum - Vlissingen 0-4 (0-1): Al na drie minuten scoorde Fre- derique van Amersfoort met een fraaie tip-in 0-1. In de tweede helft maakte de bezoekende ploeg het karwei af Na dertien minuten scoorde Frederique van Amers foort 0-2 via opnieuw een tip-in. Iris Koole en Brechtje de Schipper legden de eindcijfers vast. Olympia - Zundert 2-0 (0-0): Met de sterke verdediger Steven Pil weer in de gelederen had Olym pia meer greep op het middenveld dan in de meeste voorgaande wed strijden. Daar werd ook de basis ge legd voor de uiteindelijke verdien de zege in dit sportieve duel. In de eerste helft was er sprake van weinig doelgevaar. Alleen Olympia dwong een strafcorner af. Na de doelwisseling werd de thuis ploeg steeds sterker. Er kwam meer lijn in het aanvalsspel en me de daardoor dwong Olympia drie strafcorners af De eerste werd tien minuten na de rust verzilverd door Gijs Schue- ler. Een kwartier voor tijd liet hij, eveneens uit een strafcorner, ook 2-0 noteren. Daarna speelde de Terneuzense formatie gecontroleerd de wed strijd uit. terneuzen - De voetbalsters van Terneuzen verrasten gisteren met een overwinning op koploper Braakhuizen. Op eigen veld werd het 2-0. Vierdeklasser Steen hoefde niet in actie te komen: het duel met Sprundel werd uitgesteld. In de vijfde klasse boekte Axel op nieuw een zege met dubbele cij fers. Na de 10-0 van vorige week te gen METO werd het deze keer 1-10 tegen Vivoo 2. Hulsterloo versloeg METO met 6-0, Hontenisse was met 0-1 net te sterk voor WW'67 en Vogelwaarde sleepte uit tegen MOC17 een 1-2-zege uit het vuur. Terneuzen - Braakhuizen 2-0 (2-0): Terneuzen kwam sterk uit de startblokken en leidde na am per vijftien minuten spelen al met 2-0 door treffers van Renske van Puijvelde en Mandy Kloonen. Braakhuizen kwam ook daarna geen moment in haar spel. In het restant van de wedstrijd waren de beste kansen zelfs nog voor de thuisclub. Renske van Puijvelde raakte de lat en Marjolijn Dhondt miste in de rebound van dichtbij. „Het stond vandaag als een huis", verwoordde trainer Dennis Sanches na afloop zijn vreugde. Vivoo 2 - Axel 1-10 (0-6). Doelpunten Axel: Evelien Bleijenberg (3x), Linda van Meurs (3x), Alicia Huijsman (2x), Kimberley Boddaert en Lies Gans. Hulsterloo - METO 6-0 (2-0). Mariska van Puijvelde 1 -0, Tamara van Puijvelde 2-0, Ellen Kaijser 3-0 en 4-0, Nikky Ver- buyst 5-0, Debbie Robbrecht 6-0. WW'67 - Hontenisse 0-1 (0-0). Ka- trien de Visser 0-1. MOC'17 - Vogelwaarde 1-2. Stephanie de Schepper 0-1, Annelies Baauw 1-2. De vrouwen van IJzendijke zijn van slag in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. IJzendijke-trai- ner Nico Aerssens sprak na het 1-3-verlies tegen Sleeuwijk van een offday. In de vierde klasse won Oostburg met 0-2 bij Walcheren. Zaamslag ging kansloos met 0-4 onderuit tegen Dauwendaele. IJzendijke - Sleeuwijk 1-3 (0-2): Sleeuwijk kon profiteren van de persoonlijke fouten die zich opsta pelden bij de thuisploeg. De be zoeksters liepen na rust uit naar 0-3, waarmee de wedstrijd was ge speeld. In de slotminuut redde Marjolein de Munck de eer: 1-3. Walcheren - Oostburg 0-2 (0-0): Het gemis van een coach bij Oost burg werkte niet in het nadeel. In tegendeel. Na een gelijkopgaand duel sloeg Oostburg na rust twee keer toe via Lisa en Maartje van Iwaarden. De 0-2-voorsprong kwam daarna niet meer in gevaar. Zaamslag - Dauwendaele 0-4 (0-2): Het duel werd na een half uur binnen drie minuten beslist door twee doelpunten van de Mid delburgse vrouwen. In de tweede helft voerde Dauwendaele, op nieuw kort achter elkaar, de voor sprong verder op. IIlj jj 11m ^-,,2 Graauw is aan de bal in de uitwedstrijd tegen Schoondijke, waarin de bezoekers een zeker lijkende overwinning alsnog verspelen in de slotfase. foto Peter NicoBai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 52