omhoog sport 133 HW'24 en Zeelandia nemen afstand Afgekeurd doelpunt speelt RIA W. parten tegen latere periodekampioen Corn Boys kan beter leven met onderling gelijkspel dan IJzendijke 'Omdat we de derde goal niet maakten, bleef het tot het einde spannend' Terneuzen-trainer Diederik Hiensch door Jack Begijn TERNEUZEN - Teammanager Fons Baart was gisteren na de 2-1-over- winning op Halsteren vooral nieuwsgierig naar de uitslag van het duel TSC - Goes (1-3). Terneu- zen heeft namelijk zes verliespun- ten meer dan de Bevelanders en staat daarmee theoretisch op de tweede plaats. Diederik Hiensch, de trainer van Terneuzen, kon met een tevreden gevoel terugkijken op een wed strijd die eigenlijk geen winnaar verdiende. Terneuzen boekte op meerdere fronten winst. Niet al leen de uitslag viel in het voordeel van de thuisploeg uit, ook de vechtlust en veerkracht kwamen tegen Halsteren bovendrijven. Hiensch kon zich niet herinneren dat zijn ploeg ooit een achterstand had omgebogen in winst. Daar mee zetten de Terneuzenaren de derde overwinning op rij neer, in clusief het duel met Oosterhout dat vorige week na 42 minuten werd gestaakt bij een 2-0-stand in het voordeel van Terneuzen, nadat drie spelers van Oosterhout met rood waren verwijderd. Terneuzen begon gisteren slap en keek na een minuut spelen al te gen een achterstand aan door een doelpunt van de behendige Riek Willigers. Het was een koude douche die Terneuzen wakker schudde. Ondanks de tegenvaller bleef de thuisploeg in de organisatie spe len. „En dat is toch een compli ment", vond de trainer. „Alleen jammer dat we het goede spel niet in de tweede helft konden voort zetten." Na het vroege tegendoelpunt toon de Terneuzen veerkracht en creëer de het legio kansen. Vijf minuten voor de rust kopte Roel Alberti een vrije trap hard achter doelman Glerum. Daarvoor hadden Bert den Hamer, Remco van Leeuwen en Dominique Verlinde kansen ge mist. Na de rust zette Terneuzen aanvan kelijk het goede spel voort. Bert den Hamer profiteerde van twijfel in de Halsteren-verdediging en kopte de 2-1 binnen. John Janssen kon zijn frustratie niet verbergën en kreeg voor de tweede maal geel. De thuisploeg kon het nume rieke overwicht daarna niet uitbui ten en de bezoekers putten extra motivatie uit de ondertalsituatie. Het niveau zakte. Er zat geen lijn meer in het spel en de bal vloog over en weer van achter naar vo ren. Ook Hiensch had geen rust meer in zich en coachte driftig langs de lijn. „Omdat we de derde goal niet maakten, bleef het tot het einde spannend. Met een man meer spelen vraagt om slimheid. Die hadden we in deze situatie te weinig." Met onder anderen Jordi van Bre men, Niels Burm en Jarno Waebe- ke heeft de trainer een sterke reser vebank. Maik de Wolf was afwezig vanwege een blessure. De concur rentie bij Terneuzen is dus groot. Tot onrust leidt het nog niet. „Met deze basisspelers hebben we stabi liteit in de groep", aldus Hiensch. „Dè jongens op de reservebank zit ten in de wachtkamer. Ze accepte ren dat, maar schikken zich, te recht, niet in hun lot. Volgende week spelen we in de beker tegen Oostburg. Dan kunnen ze laten zien wat ze kunnen." Terneuzen - Halsteren 2-1 (1-1). 18. Riek Willigers 0-1, 39. Roel Alberti 1-1, 49. Bert den Hamer 2-1. Scheidsrech ter: H. Tempelaar (Dordrecht). Rode kaart: John Janssens (Halsteren, 2x geel). Gele kaart: Robbin Dekker (Ter neuzen), Tim Zaal (Halsteren). Aantal toeschouwers: 150. maandag 18 oktober 2010 82SS &ÜB -s Htg x door Jos van Belzen MIDDELBURG - Zeelandia Middel burg en HW'24 hebben gisteren in de derde klasse A afstand geno men van de voornaamste concur renten. De Middelburgers wonnen met 5-3 van de nummer vier, Alli ance, terwijl de ploeg uit Hulst met 3-0 te sterk was voor BSC, dat tot dan toe de derde plaats op de ranglijst had ingenomen. De wedstrijd tussen Axel en Victo- ria'o3 werd halverwege de tweede helft gestaakt vanwege een blessu re van de scheidsrechter. HW'24 BSC 2-0 (1-0): In deze confrontatie tussen de nummers twee en drie van de ranglijst kwam de thuisploeg halverwege de eerste helft op voorsprong. Een verre uittrap van doelman Tim Siersema viel tussen de laatste man en de doelman van BSC, die beiden twijfelden waardoor Cri- stoph Praet de 1-0 kon binnentik- ken. Direct na de rust waren er en kele kansen voor HW'24, die ech ter niet werden benut. De beslis sing viel hierdoor pas in de 78e mi nuut, toen de zestienjarige Niek Luime de bal uit een voorzet van Dennis Buijs binnengleed. Kort voor tijd kwam HW'24 met tien man te staan na de tweede gele kaart voor Tim Mechelink. Axel - Victoria'03 gestaakt: Na een gelijkopgaande eerste helft be gon de thuisploeg na rust sterker te worden. Echt veel doelrijpe kan sen leverde dit echter niet op. In de 68e minuut werd de wedstrijd gestaakt omdat scheidsrechter Maes geblesseerd raakte. Zeelandia Middelburg - Alliance 5-3 (4-1). 9. Mourad Bobouh 1-0, 10. Ivo Vergouwen 1-1, 25. Mourad Bobouh 2-1, 41. Mourad Bobouh 3-1 (straf schop), 45. Mourad Bobouh 4-1, 52. Ivo Vergouwen 4-2, 86. Niels Pielaat 5-2, 90. Wesley Smits 5-3. door Jos van Belzen MIDDELBURG - Jong Ambon heeft gisteren dankzij een 2-1-overwin- ning op RIA W. de eerste-periode- titel veroverd in de vierde klasse A. Patrijzen haalde met een half do zijn doelpunten fors uit in Sluiskil (0-6), terwijl Steen het op eigen veld tegen Hontenisse met één doelpunt minder deed (5-0). Clin- ge was met 3-0 te sterk voor Wal cheren en de overige twee wedstrij den in deze klasse, Robur-Bres- kens en Biervliet-Oostburg, ken den met respectievelijk 1-1 en 2-2 geen winnaar. long Ambon - RIA W. 2-1: In een boeiende eerste helft was de thuis ploeg sterker. Tegen de verhoudin gen in leek Ludovico Cantoro in de 38e minuut namens de bezoe kers de score te openen, maar scheidsrechter De Lang oordeelde ten onrechte dat de bal de doellijn niet gepasseerd was. Mede hier door kon Michael Keersse- meeckers enkele minuten later de Middelburgers wél op voorsprong brengen: 1-0. Nog voor rust werd het echter weer gelijk toen Jorden Takkedine met een fraaie stiftbal profiteerde van een fout van Joy Hitijahubessy: 1-1. In de tweede helft bracht James Beije Jong Am- bon opnieuw op voorsprong: 2-1. Ook met elf tegen tien, na de twee de gele kaart van Martin Waisapy, kwam RIA W. niet meer terug. Sluiskil - Patrijzen 0-6: Nadat een goal van Yannick Vanhijfte was afgekeurd vanwege buiten spel, sloeg Patrijzen kort voor de rust tweemaal toe dankzij Ray mond Rovers en Pascal Zoeteweij. In de tweede helft bouwden de be zoekers de score uit via Aleksandar Veljanovski (2x), Danny Faes en Edwin Capello. Steen - Hontenisse 5-0: Na de snelle openingstreffer van Serge Merckx zakte het spelpeil in deze rommelige derby voor rust naar een bedenkelijk niveau. In de twee de helft kwamen de bezoekers met tien man te staan nadat Wou ter Leeraert zijn tweede gele kaart had gekregen. Steen profiteerde en liep via Serge Merckx en Sander van Remortele uit naar 3-0. Nadat ook Michel van de Bosch zijn tweede gele kaart had ontvangen, was het weer tien tegen tien. Met twee treffers bouwde Robin Mari- man de voorsprong uit naar 5-0. De thuisploeg eindigde het duel met negen spelers, omdat ook San- der van Remortele vroegtijdig mocht douchen na tweemaal geel. Clinge - Walcheren 3-0: Clinge kwam door een fraaie kopbal van Chris Zeegers op 1-0. Op slag van rust werd het 2-0 door een eigen doelpunt van Ben Polvliet. In de tweede helft kreeg de Vlissingse doelman Karim ben Sallem de ro de kaart, hij werd tussen de palen vervangen door Robin van de Vel de. Die werd één keer gepasseerd en wel door Jochem Marcus. Robur - Breskens 1-1: Na een kwartier werd het 0-1 via Kjeld Verschorre. Robur had daarna pech met een inzet tegen de lat. Tien minuten voor het einde maakte Alex van Dongen alsnog gelijk namens de ploeg uit Goes. Biervliet - Oostburg 2-2: Na twaalf minuten opende Peter van de Linde de score met een af standsschot: 0-1. Op slag van rust maakte Tim Bogaart op aangeven van Timon van der Hooft weer ge lijk: 1-1. Na een kwartier in de tweede helft kwam de thuisploeg zelf op voorsprong, door opnieuw een doelpunt van Tim Bogaart: 2-1. Door een rake kopbal van Andrew Wesbeek in de tachtigste minuut eindigde de wedstrijd in een 2-2-gelijkspel, een uitslag waarmee beide ploegen vrede konden heb ben. De topper tussen IJzendijke (gestreepte shirts) en Corn Boys kende weinig hoogtepunten en leverde ook geen winnaar op. foto Peter Nicolai door Jurgen Naeye SAS VAN GENT - Het duel in de vijf de klasse A tussen de twee ploe gen die tot dan toe al hun duels hadden gewonnen, eindigde giste ren onbeslist. Corn Boys en IJzen dijke kwamen niet tot scoren in een wedstrijd die weinig hoogte punten kende. De verwachtingen vooraf waren hooggespannen. IJzendijke, met topscorer Lodewijk van Keeken (dertien goals in vijf duels) in de gelederen, was met een gemiddel de van bijna vijf treffers per wed strijd naar Sas van Gent gereisd. De thuisploeg had zich onderschei den door de voorbije zes duels tel kens met één doelpunt verschil te winnen. Ook het geringe aantal te gendoelpunten is opvallend. Vorig seizoen, toen Corn Boys uit de vierde klasse degradeerde en geen enkele wedstrijd won, incasseerde het liefst 94 tegentreffers. Dit sei zoen staat de teller op slechts twee tegengoals. „Onze kracht ligt momenteel ach terin", sprak een tevreden Ruud Cornelis na afloop. „Onze defensie is de basis voor de goede seizoens- start. Veel spelers waren na vorig jaar een beetje laatdunkend over hun eigen kunnen. Inmiddels heb ben ze door de resultaten het nodi ge vertrouwen getankt. We zijn geen kandidaat voor de titel, ik schat IJzendijke en Hulsterloo ho ger in, maar aangezien we nog in een opbouwfase zitten, verwacht ik een leuk seizoen." Guust van de Velde, trainer van IJ zendijke, was minder tevreden met het resultaat. Zijn team had bij vlagen het betere van het spel, maar kon dit niet in de score tot uitdrukking brengen. „We hebben in de eerste helft verzuimd op voorsprong te korneg. Maken we 0-1, dan moet Corn Boys komen en krijgen wij ruimte om te coun teren." Van de Velde doelde met zijn op merking op de kans die Van Keeken na twintig minuten kreeg. De twintigjarige aanvaller was doelman Tim van Waes al gepas seerd, maar zijn schot werd ge blokt door verdediger Martijn Mar- celis. In de herkansing schoot Van Keeken uit de draai op doel. Laat ste man Pascal Wedage redde ter nauwernood op de doellijn. Het was voor Van Keeken een inzet met gevolgen. „Bij die doelpoging schoot het in mijn lies. Ik heb het nog even aangekeken, maar ik kon op een gegeven moment niet meer aanzetten. Dan is het beter om er een fitte speler in te zetten." Zijn vervanger, Stefan de Ket, was in de 55e minuut dicht bij een tref fer (redding Van Waes), maar de invaller kon verder geen potten breken. In het verloop van de wedstrijd kregen beide ploegen nog een paar mogelijkheden om de zege naar zich toe trekken, maar het sportieve duel, uitstekend geleid door arbiter De Looze, eindigde zonder doelpunt. Corn Boys - IJzendijke 0-0. Scheids rechter: L. de Looze (Zierikzee). Aantal toeschouwers: 150.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49