na nieuw verlies in tweede klasse spor 31 Terneuzense Boys doet niet aan klantenbinding Zaamslag moet weer met de billen bloot Kloetinge koestert punt tegen ASWH min maandag 18 oktober 2010 'We lopen tegen onszelf te voetballen. Het wordt met de week moeilijker. We hebben een overwinning nodig.' Josimar Pattinama, spits van Hoek door Jan Dagevos hoek - Hoe ver kan een ploeg zin ken? Hoek leek de spelonken van de topklasse al bereikt te hebben, maar zaterdag gleed de Zeeuws-Vlaamse ploeg nog verder af Hoek leed tegen Excelsior'31 de zesde nederlaag op rij (0-2) en be landde op de laatste plaats. „We doen er alles aan om het tij te ke ren", zei trainer Gaby Demanet na afloop. De Belgische oefenmeester pro beerde na afloop de moed erin te houden, maar hij klonk weinig overtuigend na zo ongeveer de slechtste wedstrijd van het sei zoen. Demanet kwam niet verder dan al gemeenheden. De tegenstander was dodelijk efficiënt geweest, zijn eigen ploeg had een mindere dag beleefd en hij had gepoogd andere jongens (Regilio Pinas en Dwayne Dildick) een kans te geven, in de hoop iets te forceren. Maar wat de trainer zaterdag ook verzon, hij kreeg zijn elftal niet aan de praat. Vorige week kon De manet nog wijzen op een gebrek aan scorend vermogen, zaterdag in de thuiswedstrijd tegen een moda le topklasser als Excelsior'31 uit Rijssen kreeg Hoek welgeteld één kans. Die viel na 54 minuten te no teren. Na een voorzet vanaf links belandde de bal per toeval bij de volledig vrijstaande Stijn Mahieu. De middenvelder krulde de bal echter over het doel. „Als Stijn zelf vertrouwen had gehad, had hij die bal gemaakt", stelde ploeggenoot josimar Pattinama -vast. „We lo pen tegen onszelf te voetballen. Het wordt met de week moeilij ker." Het beste medicijn om de identi teitscrisis te bezweren is een over winning, maar een zege lijkt ver der weg dan ooit. Hoek straalde za terdag niets uit en de leiders (Jos van Nieuwstadt, Stijn Mahieu, Fer ry Alfons) deelden in de malaise. Bovendien was het spel fantasie loos en gespeend van wat voor au tomatisme dan ook. Zonder enig idee werden de ballen naar voren geslingerd in de hoop dat er iets mee gedaan zou worden. Dat leverde vooral Josimar Pattina ma vanaf de tribune weer een la ding kritiek op, maar dat was niet terecht. De diepe spits moest in zijn eentje de opbouw van Excel sior verstoren, omdat de flankspe lers lohn Schot en Klaas Hellebaut in het verkapte 4-3-3-systeem bij balverlies zich steeds naar het mid denveld lieten terugzakken. Bij bal bezit slaagde alleen de bedrijvige Schot er zo af en toe in om Pattina ma van dienst te zijn, al was ook hij geen speler die vaak de achter lijn haalde. De hoop was vervol gens gevestigd op de middenvel ders Stijn Mahieu en Ferry Alfons, maar die misten elke vorm van scherpte. De ingreep vanaf de kant I 1 HOEK EXCELSIOR'31 Van Nieuwenhuijzen Kok-» Koné 46. Remie Van Nieuwstadt Siemelink Siereveld Lubbers De Loof Bartels Van den Broeke Gerritsen Mulkes - 46. Pinas Isa Alfons Ozköko» Mahieu=» 82. Aman - 55. Dildick Rosink Schot Davina Pattinama Chengachi Hellebaut^ Nahrwold=5> 71. Mendes - 46. Leferink Doelpunten 22. Amanuel Isa 0-1 85. Niki Leferink 0-2 Scheidsrechter j B.J. Fikkert (Hellendoorn) Aantal toeschouwers 650 i kwam in de rust. Demanet zag ook wel in dat het door hem be dachte tactische plan een heilloze weg was. Jeroen van den Broeke, die voor de pauze als een nutte loos extra slot op de deur had ge fungeerd, werd ingeruild voor Re gilio Pinas. De Vlissinger werd voorin aan Pattinama gekoppeld, terwijl Schot en Hellebaut meer vanaf het middenveld gingen voet ballen. Pinas begon sterk, zorgde met zijn snelheid voor enige drei ging, maar werd daarna door de defensie van Excelsior ver van het doel gehouden. Hoek keek op dat moment al te gen een 1-0-achterstand aan. De treffer viel in de 22e minuut toen de behendige Bunyamon Özkök een fraai afstandsschot produceer de. De bal kwam op de lat, waarna aanvoerder Amanuel Isa de terug springende bal prachtig in de bo venhoek kopte. Vijf minuten voor het einde kreeg Hoek de nekslag toegediend. Karim Chengachi mocht op de rand van buitenspel op rechts doorgaan en bereikte bij de tweede paal de boomlange Niki Leferink. Met een welgemikte kop bal liet hij doelman jörg van Nieu- wenhuijzen andermaal kansloos. „Het leek helemaal nergens op", sprak spits Pattinama na afloop schuldbewust. Demanet somberde ook al en vestigde alvast zijn hoop op versterkingen. „We moeten het rendement verhogen", zei de man die zaterdag niet eens meer een be roep deed op Nick de Jong en Hoessein Bouzambou. Beide spe lers 'mochten' zaterdag op een ach- terafveldje met het tweede van Hoek tegen Heerjansdam 2 voet ballen. „Zij hebben al meerdere keren een kans gehad", verdedigde Demanet zich. „Nee, druk vanuit het be stuur voel ik niet. We doen er met zijn allen alles aan om het tij te ke ren." Z door Eddy van der Hooft terneuzen - Eersteklasser Terneu zense Boys voegde zaterdag weer een puntje aan het totaal toe, maar deed niet aan klantenbin ding. Tegen Oranje Wit, een van de concurrenten in de onderste re gionen van de ranglijst, werd het na negentig minuten vervelend voetbal een bloedeloze 0-0. Het duel tussen de nummers tien en twaalf was er een om snel te vergeten. Wie zich al de moeite had getroost om de wedstrijd uit te kijken, had na afloop aan de vin gers van één hand voldoende om het aantal doelkansen te tellen. Oranje Wit was over het algemeen de ploeg die nog wel eens wilde opbouwen, maar de Dordtenaren bleken niet meer dan een blaffen de hond die niet wilde bijten. En Terneuzense Boys was het er voor al om te doen om de verdediging gesloten te houden om vandaaruit met een razendsnelle counter toe te slaan. „We hadden allebei de in tentie om met veel druk naar vo ren te spelen", zei trainer Karl Vergouwen na afloop. „In de prak tijk vertaalde zich dat in een wed strijd die qua kijkspel tegenviel." Toch had Vergouwen, die ervoor gekozen had om zonder Sjoerd Rijnhout en Marco Faassen te be ginnen, wel positieve punten ge zien. „Evert-Jan van Opdorp en Sylvion Urani hebben eindelijk eens negentig minuten kunnen spelen." Twee kansen kreeg Ter neuzense Boys slechts om tot sco ren te komen. In de 24e minuut van de eerste helft was Urani zijn tegenstander te snel af, maar was doelman Dennis Buyser een te gro te sta-in-de-weg. En vrijwel on middellijk na de hervatting kon Tim Faassen na een pass uit het achterland vrij uithalen. Zijn schot van dichtbij miste echter richting. Terneuzense Boys - Oranje Wit 0-0. Scheidsrechter: C.A. Torenaar. Aantal toeschouwers: 150. door Eddy van der Hooft ALBLASSERDAM - Zaamslag leed za terdag alweer de derde opeenvol gende nederlaag in de eerste klasse C. Nadat Stedoco (0-5) en Nivo Sparta (0-6) te sterk waren geble ken, moest de ploeg van Kenny Verhoene ook tegen Alblasserdam met de billen bloot. In Alblasser dam werd het 5-1. Anders dan tegen Stedoco en Nivo Sparta het geval was, deed de ne derlaag tegen de nummer twee van de ranglijst veel minder pijn, omdat Zaamslag op zichzelf aardig tegenpartij kon bieden. Het score verloop viel alleen niet in het voor deel van de Zeeuws-Vlamingen uit. Alblasserdam nam al vlot een voorschot op de zege (na amper achttien minuten spelen was het al 2-0) en had na de hervatting ook nog eens het geluk van de snelle 3-0. Nadat Zaamslag, dat geen beroep kon doen op Jordy Bakker, David de Haan, Johan van Rumst en Coen Goossen, via Peter Dieleman tot 3-1 was teruggeko men, moest de thuisclub zelfs een tijdlang het initiatief uit handen geven. Vincent Jansen had tien mi nuten voor tijd de kans om de wedstrijd nieuw leven in te bla zen, maar zag zijn schot van dicht bij gesmoord in een mêlee van spe lers. Niet lang daarna besliste Al blasserdam het duel. Nadat het 4-1 was geworden werd het vijf minu ten voor tijd ook nog eens 5-1. Alblasserdaimi - Zaamslag 5-1 (2-0). Inam Quliyek 1-0, Jeffrey Beek 2-0, Arif Irilmazbilek 3-0, Peter Dieleman 3-1, Jo hn van Kempen 4-1, Alex de Jong 5-1. Scheidsrechter: S. de Jong. Aantal toe schouwers: 150. door Peter van Kouteren kloetinge - ASWH-trainer Wil lem Leushuis smeet zijn paraplu op de grond en zijn spelers kwa men stuk voor stuk hoofdschud dend van het veld. Door een gelijk spel tegen Kloetinge (1-1) incasseer den de ambitieuze Zuid-Hollan ders het negende verliespunt in de hoofdklasse B van het zaterdag voetbal en dat kwam hard aan. ASWH beschikte over meer voet ballend vermogen en had vaak het initiatief De bezoekers kregen vooral met gevaarlijk aangesneden vrije trappen mogelijkheden, maar tot uitgespeelde kansen leidde het surplus aan balbezit niet. De beste kansen waren zelfs voor Kloetinge, dat met uitvallen en door balver lies in de opbouw van ASWH een paar keer levensgevaarlijk was. Björn Quartel prees zich gelukkig met het gelijkspel. „Hier hadden we vooraf voor getekend", zei hij. „Dit is een titelkandidaat die vorig Jaar al voor een plaats in de top klasse ging. Ze hebben geïnves teerd om dat na te streven. Wij doen het met een groot deel van de basis van vorig seizoen en wil len met hetzelfde team in de hoofdklasse blijven. Dat gaat ons lukken ook." Trainer Cees Hout epen zei vooral blij te zijn met de manier waarop zijn ploeg zich na de hervatting had gepresenteerd. „Na rust hadden we het beter staan, maar in de eerste helft zijn we niet aan voetballen toe geko men. Zij gaven in de eerste vijftien minuten volle bak." De thuisploeg was voor rust twee keer dicht bij een treffer. Heel Kloetinge riep om een strafschop nadat de doorgebroken Ingmar Quist in een duel met de doelman tegen de grond was gegaan. Enkele minuten later had Mervin Nieman- tsverdriet de openingstreffer op zijn schoen, toen hij de bal zo maar in de voeten kreeg gescho ven en over de ver voor zijn doel staande keeper probeerde te mik ken. Zijn inzet verdween echter ver naast het lege doel. In de tweede helft waren er nog twee kansen voor Niemantsver- driet, die eerst van dichtbij naast schoot en de tweede keer op de vuisten van de doelman. Toch kwam de thuisploeg op voor sprong, toen Etiënne Mallie op doel schoot en zijn inzet door een been van richting werd veranderd: 1-0. ASWH pakte daarna de draad weer op. Invaller Geert Bakker te kende na Kloetings balverlies voor de gelijkmaker: 1-1. Kloetinge - ASWH 1-1 (0-0). 70. Etiënne Mallie 1-0, 78. Geert Bakker 1-1. Scheidsrechter: E. ter Brake (De- demsvaart). Gele kaart: Ingmar Quist, Etiënne Mallie, Michel Maaskant, Daan Esser, Björn Quartel (Kloetinge), Ra mon Ouwehand, Bas van Stokkum (AS WH). Aantal toeschouwers: 600. Een fel duel tussen AZW (voorgrond) en Serooskerke. De wedstrijd eindig de onbeslist: 2-2. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47