PZCU 'Kabinet moet campagne overnemen' Voortaan met overdekt bakfietsje naar Kindervilla Reyntje Geen geld voor doorstart lokale televisiezender Terneuzen TV ÜEEUWS-VLAANDEREN 14 en 15 16 en 17 DRUGS IN VERKEER Burgemeester Lonink vindt ook landelijke norm van vijf gram te hoog Drie gewonden bij botsing in Terneuzen Brand oorzaak zware schade in Sasse woning Waterschap is best trots op zichzelf Maandag 18 oktober 2010 The Gents stelen harten van publiek tijdens Festival Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Wout Bareman terneuzen - De campagne Drugs in het Verkeer, die zich de afgelo pen anderhalf jaar toespitste op Zeeuws-Vlaanderen, Vlaanderen en Noord-Frankrijk moet worden uitgebreid naar heel Nederland en België. Burgemeester Jan Lonink is van plan het project door te slui zen naar het nieuwe kabinet. Drugs in het Verkeer werd in april vorig jaar gelanceerd en had een looptijd van twintig maanden. De campagne, gericht op Nederland se, Belgische en Franse coffeeshop bezoekers, kreeg officieel de leus Don't Blow and Drive mee en is te vergelijken met de BOB-campagne tegen alcohol achter het stuur. Ini tiatiefnemer was het Euregionaal Veiligheids Overleg Scheldemond (EVO) met steun van de Eure- gio-provincies en de Scheldemond- raad. Lonink is zo tevreden over het tot nu toe bereikte resultaat dat hij pleit voor landelijke invoering. In het regeerakkoord staat dat de cof feeshops in de nabije toekomst met een pasjessysteem moeten gaan werken. Lonink: „Maar dat is niet voldoende. Ook de verkoop per persoon moet verder worden beperkt. Landelijk is dat nog steeds vijf gram. Wij hebben goe de ervaringen met het maximum van drie gram en in december wil len we voor coffeeshop Miami zelfs terug naar twee gram. Vijf gram werkt doorverkoop in de hand." Hij vindt dat ook vaart moeten worden gezet achter de in voering van de speekseltest, die ge bruik van drugs door automobilis ten kan aantonen. In België wordt die test sinds begin deze maand met succes toegepast. Al die maatregelen kunnen ertoe leiden dat excessen rond coffee shops worden geminimaliseerd. De campagne heeft bij de 'blo wers', die hun spul kopen bij Miami, het besef doen groeien dat het onverstandig is. na drugsge bruik nog achter het stuur te krui pen. Was dat aan het begin van Don't Blow and Drive nog maar een kwart van de ondervraagde be zoekers, een half jaar later was het al meer dan de helft. En inmiddels blijkt het risicobesef, vooral dank zij meertalige folders, posters, stickers en een website verder ge groeid. Daar hielp ook de bood schap aan mee, dat in Nederland tien procent van de verkeersdoden (8o mensen) te wijten is aan het rijden onder invloed van drugs. m&m mm&e a door Edy de Witte hulst - Het vervoer van kinderen uit de binnenstad van Hulst naai de nieuwe Kindervilla Reyntje is geen probleem meer. Het Rabo bank Stimuleringsfonds bood de stichting Vrienden van de Kinder villa zaterdagmiddag een bakfiets aan. De stichting bekommert zich vooral om kinderen die het thuis niet zo gemakkelijk hebben. Zij kunnen nu af en toe op zaterdag met de bakfiets worden opgehaald voor een opfleurmiddag bij Reyntje. Na enkele verhuizingen heeft de kindervilla aan de Industrieweg z'n vaste stek gevonden. In het ver leden was in het gebouw het com putercentrum van Morres Meubel gevestigd. Zaterdagmiddag is het onderkomen officieel - met ballon nen - geopend. Directrice Claudi- ne Mahu: „Met 6oo vierkante me ter binnen en bijna het dubbele aan buitenspeelruimte zitten we ruim in ons jasje." Kinderen van de dagopvang, peuteropvang en voor-, tussen- en naschoolse op vang hebben nu alle ruimte om zich te ontplooien." De omgeving moet nog wel worden voorzien van groen met fruitbomen en vlinderstruiken. Voor de ouders is er ruime parkeergelegenheid. terneuzen - Bij een zwaar ongeval tussen twee personenauto's in Ter neuzen zijn vrijdagavond laat drie inzittenden gewond geraakt. Het ongeluk voltrok zich om streeks kwart voor elf ter hoogte van de verkeerslichten op de krui sing Guido Gezellestraat-Vliet- straat. De schade was groot. Beide auto's moesten worden weggeta- keld. Ambulances vervoerden drie lichtgewonde inzittenden naar streekziekenhuis De Honte, enkele honderden meters verderop. De politie onderzoekt de oorzaak van de botsing. door Wout Bareman terneuzen - De kans op een door start van de lokale televisiezender Terneuzen TV is nihil. Mediawet houder Pim Broekhuysen van Ter neuzen ziet in ieder geval geen mo gelijkheden. „Wil je voldoen aan de eisen van de Mediawet, dan ben je handenvol geld kwijt. Het gaat om minstens een ton. Dat geld is er niet." Bovendien sprak de gemeenteraad zich eerder dit jaar uit tegen extra subsidie voor de Stichting Om roep Terneuzen, die sinds jaar en dag ook radio-uitzendingen ver zorgt. Proefuitzendingen, op initia tief van een kleine groep enthou siaste Terneuzense televisiema kers, werden enkele maanden gele den stopgezet. Daar lag een finan cieel conflict met het bestuur van de stichting aan ten grondslag. Broekhuysen: „Ik vind het jammer dat we voorlopig niet over lokale tv kunnen beschikken, want ik vond die proefuitzendingen met bijvoorbeeld filmpjes uit de oude doos over Terneuzen heel aardig. Maar wil je voldoen aan de wette lijke normen dan moet je ook nieuws, informatie, cultuur en an dere zaken in je pakket hebben. En dat kost geld." Omroep Terneu zen, gevestigd in de grote Kerk in de Noordstraat, ontvangt jaarlijks ruim 27.000 euro subsidie. Volgens Broekhuysen kan de programme ring beter. Daarover pleegt hij over leg met voorzitter, secretaris, pen ningmeester Hennie van Straaten. „De luisterdichtheid is, heb ik be grepen, nog niet enorm. De radio verdient een ruggesteuntje." De mediawethouder zou een commer cieel initiatief voor een lokale tv-zender overigens toejuichen. sas van gent - Een woning aan de Julianastraat in Sas van Gent is za terdagmiddag door een felle brand zo zwaar beschadigd dat het huis voorlopig onbewoonbaar is. Bij de brand, die de brandweer binnen een half uur onder controle had, raakte niemand gewond. Bij aan komst van de eerste brandweerwa gen sloegen de vlammen al uit de voordeur van de hoekwoning. Het vuur is vermoedelijk in de hal ont staan door kortsluiting en baande zich een weg naar boven. De naast gelegen woning heeft rookschade opgelopen. Notaris Vroome overhandigt namens het Rabobank Stimuleringsfonds een bakfiets. Hij heeft hem eerst zelf uitgetest. foto Chris Platteeuw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41