381 sport tegen i^één wêek De Bruljn laat winst Titel in zicht voor Arnemuiden Ellen Briquet slaat weer toe in barrage EREDIVISIE DRIEBANDEN Delta/Fast Bouwservice speelt gelijk Van den Dries vergooit titelkansen maandag 18 oktober 2010 door Wim'Kakebeeke middelburg - De handballers van Delta Sport gaan voor de eerste plaats in de eerste klasse. Voorals nog liggen de Zierikzeeënaars op koers. Tweedeklasser Orion ging hard onderuit. Delta Sport-VHC 35-18: De titel kandidaat had geen kind aan de be zoekers uit Valkenswaard. Het pu bliek in Zierikzee scandeerde '40', in de hoop dat de blauwhemden er nog wel een tandje bij zouden zet ten in de slotfase. De pijp was ech ter een eind leeg. Blauw Wit-EMM 15-18: Routinier Marcello Tax had een aardig aan deel in de zege door een derde van de productie (zes treffers) voor zijn rekening te nemen. Verder viel het spel van Mayron Bouw meester (vier treffers) en Ruben Notebaart (één treffer) op. Na een degelijke eerste helft (9-12) nam de spanning door balverlies wel toe, maar de zege kwam niet meer in gevaar. Groene Ster 2-Orion 30-14: In een paar dagen tijd zestig treffers rond de oren krijgen is niet iets om vro lijk van te worden. Eerder deze week werd Orion door HMC uit de eerste bekerronde geknikkerd: 30-24. Zaterdag kreeg men op nieuw dertig doelpunten te incas seren tegen Groene Ster 2. Orion miste schutter Arno Wou ters (werk) en zag routinier Fran cois Verrijzer met een knieblessure uitvallen. Voor de pauze was het verschil al gemaakt: 17-8. „Dit soort potjes, waar het echt om draait, hebben we afgelopen sei zoen veel te weinig gespeeld", stel de coach John Jansen. „Ik hoop niet dat we niet blijven spelen zo als in Zevenbergen, anders zijn we een degradatiekandidaat." Delta Sport 2-Heerle 2 18-19: Waarnemend coach Rob de Vos moest achterin ingrijpen om de boel op de rit te krijgen. „Er zat te weinig samenhang in." Na de pau ze balanceerde de partij continue op het randje van en puntendeling. Geen van de ploegen kon een over wicht creëren. Het missen van een strafworp in de spannende slotfase deed Delta Sport 2 de das om. „Als trainer ben ik tevreden met het spel", zei De Vos. De spelers had den liever de punten gehad, maar ik kan hier goed mee leven." door Lucien Roelandt nieuw- en sint joosland - De ver huizing van het eiland naar mane ge Stal de Kroo op Walcheren legt de Schouwse Ruiters geen windeie ren. Ook de derde editie zaterdag in Nieuw- en Sint Joosland trok weer een nieuw recordaantal deel- 'hemers. Sport van hoog niveau maakte het succes compleet. Dertig combinaties in de beslissen de ronde onderstreepten in de klas se L het hoge niveau. In een span nende barrage bracht Anniek van der Linde met Quasito Z als eerste het spel op de wagen. De amazone uit 's-Heer Arendskerke stuurde de Quinar Z-zoon in 29,29 seconden foutloos rond. Thuisrijder Martin de Kroo toonde zich met de merrie Troela Bella K vijf honderdste van een seconde sneller. Met haar tweede troef Cha nel Z nam Van der Linde met een tijd van 27,85 duidelijk revanche. Het bleek echter niet voldoende voor de overwinning. Kim Huige toonde zich met Altair 27,65 een fractie sneller. Maar het is zo zoet jes aan bekend, met Ellen Briquet in de barrage is er pas reden tot het vieren van de overwinning als de amazone uit Vogelwaarde de eind streep is gepasseerd. Huige onder vond het aan den lijve. Wat ze een week eerder in Heinkenszand met de ruin Mazzel flikte, deed Briquet nu met de merrie Prinses Shanti. In een bloedstollende rit stuurde ze de Esteban-dochter in 27,47 se conden naar het oranje erelint Ilyo de Loos mocht in M met Woodstock lang de hoop op de overwinning koesteren. De ruiter uit Zaamslag gooide met de Cela- no-zoon met de snelle tijd van 30,92 de knuppel in het hoender hok. Maar de Zuid-Hollanders de den de Zeeuws-Vlaamse combina tie alsnog de das om. Siebe Kramer was met de merrie Havenhoeve's Veeja twee tiende tel sneller en Nick van der Graaf dook met Salet- to zelfs anderhalve seconde onder zijn tijd. In de ZZ-rubriek had Piet Huige met Uccello vrouwe Fortuna niet op de hand. Nick de Graaf kreeg met Oje een tijdfout aan de broek. Een foutloze rit zou voor laatste starter Huige goed zijn voor de overwinning. Maar met de finish in zicht kreeg de stylist uit Nisse met de Baloubet Du Rouet-zoon een pechfoutje aan de broek en moest de combinatie genoegen ne men met de tweede stek. lewedorp - Het persoonlijk kam pioenschap driebanden eerste klas se poule midden/noord is gewon den door thuisspeler Hans de Kok. Tweede werd Alfred van den Dries van HIO. Laatstgenoemde had tot de slotdag het beste uitzicht op de eindzege. 'De man uit Heinkenszand leidde De ongenaakbare Glenn Hoffman zet Delta/Fast Bouwservice op voorsprong tegen Snellen Recycling. de dans en had het beste moyen ne. Maar toen ging het mis. „Ik stond er zo goed voor en dan ver gooi ik mijn kansen door twee ne derlagen op de laatste dag." De troostprijzen van de hoogste partij (1.764) en de hoogste serie (7) mocht hij oprapen, net als pro motie naar de hoofdklasse. arnemuiden - Arnemuiden heeft een beslissende slag geslagen in de race voor het kampioenschap van de derde divisie. Directe concur rent Tanaka werd met maar liefst 1-9 aan de kant gezet. Arnemuiden denderde over de Et- tenLeurse tegenstander heen en pas op 0-8 verloor Riny Kasse de enige partij van de dag van de links handige Erik van Opstal. Frank Boute en lan-Henk Bornhof bleven ongeslagen. In de eerste divisie won het eerste mannenteam van TTC Middelburg met 4-6 in en tegen Bergeijk. Drie punten kwamen er op naam van Anran Tan, die ook knap kopman Marco Bottram aan de zegekar bond. Ook lohn Scott versloeg Bot tram en Kees Sengers, maar moest in Chris Tournelle zijn meerdere er kennen. Samen wonnen Scott en Tan ook het dubbelspel. William Marinissen verving de ge blesseerde Wouter van der Mark. Hij speelde verdienstelijk maar kon niet tot een stunt komen. Het mannenteam van SAR'72 speel de gelijk tegen [CV, de kampioens kandidaat in de derde divisie. Kop man Jos Verhulst bleek voor het Kloosterzandse trio te sterk. Maar Dennis Verdurmen en Simone de Klerk wonnen van [ohan van den Nieuwenhuizen en Thomas van Gasteren, [ohan 't Hooft versloeg Van Gasteren. TTC Middelburg 2 leed zijn eerste nederlaag van het seizoen in de hoofdklasse B. In Hoogerheide bleek Hotak met 7-3 te sterk. Sören de Witte en Michel Sperling ver sloegen Mitchell Hendriks. Ook het dubbelspel werd binnengehaald. In de hoofdklasse A won TTC Mid delburg 3 met 7-3 van koploper Deurne. Kim 't Hooft was goed op dreef met drie overwinningen. Wil liam Marinissen won tweemaal. Kristian Davidse versloeg John Zee- gers. Dé Zeeuwse derby tussen SAR 2 en TTC Middelburg 4 bleef onbeslist. Uitblinker bleek Middelburger Tho mas Groenewoud die drie partijen eenvoudig op zijn naam schreef Al- win van der Kop versloeg Octaaf Eggermont, maar moest zijn meer dere erkennen in Mare Maas en Pas cal Neve. De SAR-mannen versloe gen ieder Patrick Vroomen. De vrouwen van SAR'72 verloren in eigen huis van Treffers Roe- lofarendsveen 2 met 3-7. Anja d'Hondt speelde een prima wed strijd met twee overwinningen op Willemien Kasteleijn en Sjoukje Brandt. Stefanie Fassaert versloeg al leen Brandt. Chantal Remorie kon niet tot een overwinning komen. De jongens van TTC Middelburg le den in het landelijk B een gevoelige nederlaag tegen Scyedam 2: 9-1. In het landelijk C gaat het crescendo met de jongens van Scaldina. In ei gen huis werd het Zoetermeerse Doing met 9-1 verslagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 40