in topper Nieuwdorp wint en kruipt richting kop van ranglijst 33 Vosmeer verliest van nieuwe koploper Luctor'88 grijpt in duel met hekkensluiter naast periodetitel Smerdiek komt op stoom maandag 18 oktober 2010 'Fouten zijn bepalend geweest voor de wedstrijd. DFS is zeker niet de beste ploeg die ik gezien heb' Jaimy van Bloppoel, trainer van Yerseke door Klaas Verspoor middelburg - Persoonlijke fouten braken Yerseke tijdens de topper in de derde klasse A tegen DFS op. Het leidde tot een 4-2-zege van DFS in Yerseke, waardoor De Meeuwen nu de nieuwe koploper is. Die ploeg klopte Colijnsplaatse Boys met 2-0. Kapelle won met r-o van SKNWK. Yerseke-DFS 2-4: DFS pakte in de openingsfase het initiatief maar daarna kwam Yerseke beter in de wedstrijd. In de 29e minuut reageerde Bart van Steveninck, na dat er kort daarvoor bij een vrije trap van Elco de Schipper enig contact was, zich af op DFS-speler Pieter de Munnik. Hij kreeg direct rood van scheidsrechter Van Baardwijk. In ondertal kreeg Yerseke via Mi chel de Rooij de beste kans van de eerste helft: een kopkans op aange ven van Arjen de ICoeijer. DFS of ferde in de rust een verdediger op en aanvaller Anco van der Linde kwam in de ploeg. Een verre in gooi van De Munnik werd door Van der Linde doorgetikt. De ze ventienjarige vervanger van Ra mon Boone, Sander van de Bosch, kreeg de bal niet onder controle en Kevin Veerhoek scoorde. „De 0-1, die fout, was het breekpunt", vond Yerseke-trainer Jaimy van Bloppoel. Door treffers van Mariko Rouw en De Munnik stond het tien mi nuten na rust al 0-3. Yerseke toon de karakter en kwam via Bernie Steketee en een prachtige treffer van Arjen de Koeijer, schot met links, nog wel terug tot 2-3. In de 66e minuut maakte De Munnik met zijn tweede treffer aan alle il lusies een eind: 2-4. Van Bloppoel: „Ik ben teleurge steld, maar we hebben er wel alles aan gedaan. Fouten zijn bepalend geweest voor de wedstrijd. DFS is zeker niet de beste ploeg die ik ge zien heb." Nieuwland-Heinkenszand 2-5: Een gehavend Nieuwland presteer de onder de maat. Heinkenszand kwam voor rust door goals van Leon Bek en Maarten Griep op èen o-2-voorsprong. Na de hervat ting bouwden de bezoekers de sco re rustig uit. Via Kevin Jacobusse en twee keer Griep werd het 0-5. Pas daarna verkleinde Nieuwland, door treffers van Joeri van Belzen en Francis Langemaire, het leed nog wat. Colijnsplaatse Boys-De Meeu wen 0-2: De harde wind maakte voor beide ploegen goed voetbal onmogelijk. In de 25e minuut maakte Colijn-speler Ricardo de Neef op ongelukkige wijze hands. Vincenzo Lorello scoorde uit de toegekende penalty. In de 43e minuut zorgde Danny Huijbregt- se feitelijk al voor de definitieve beslissing, want de tweede helft kende nauwelijks nog hoogtepun ten. Kapelle-SKNWK 1-0: Kapelle maakte het zichzelf onnodig moei lijk door slordig met de kansen om te springen. De thuisploeg kreeg vijf a zes grote mogelijkhe den en SKNWK had weinig in te brengen. Op aangeven van Robert Padmos kopte Wilco de Valk na rust nog wel een keer net naast. In de 64e minuut kreeg Kapelle een corner. Tussen SKNWK-doel- man Mike Bakker en twee verdedi gers in kreeg Edwin van Damme de voorzet van Job van de Vrie op zijn achterhoofd: 1-0. VCK-Veere 2-1: Erik Goudt 1-0, René- Michel Gerritsen 1-1, Danny Joosse 2-1 (strafschop). Spui-Domburg 3-0: Kevin de Roode 1-0, Sebastiaan Dees 2-0, Arjan Kalis vaart 3-0. SSV-voetballer David den Hollander (links) probeert te koppen in het verloren duel met Dinteloord. foto Willem Mieras door Tom Vennink MIDDELBURG - Zaterdag-tweedeklas- ser Nieuwdorp haalde flink uit te gen concurrent WC'68. Het thuis duel werd met liefst 6-0 gewon nen. Daardoor staat het elftal van trainer Jos van Belzen slechts twee punten achter de koploper. SSV'65 verloor thuis met 1-0 van Dinte loord. Nieuwdorp-WC'68 6-0: Cruciaal voor het wedstrijdverloop was een rode kaart voor WC in de achtste minuut. De overtreding van de Brabantse voetballer op Ruud la Grand leverde Nieuwdorp een strafschop op, die benut werd door Niels Mulder. Tegen tien man van WC was het vervolgens een kwestie van kan sen afronden voor Nieuwdorp. Teun Rentmeester krulde de 2-0 binnen en na rust assisteerde Niels Mulder bij de doelpunten van Ruud la Grand en Martin Smaar- dijk. Het werd 5-0 via Teun Rent meester en tenslotte 6-0 via Turan Dogan. SSV'65-Dinteloord 0-1: Het geluk stond zaterdag aan de zijde van Dinteloord. Een uur lang deden SSV'65 en Dinteloord niets voor el kaar onder en bleef het duel in Goes doelpuntloos. Sven Damen wist één van de weinig uitgespeel de kansen toch af te ronden voor Dinteloord. De thuisploeg overtuigde niet in het slotoffensief en moest zich daarom neerleggen bij de krappe nederlaag. Zwaluwe-Duiveland 2-2: Lukas Eppin- ga 1-0, Ronald Zwager 1-1, Lukas Eppin- ga 2-1, Denny Ie Comte 2-2. De Noormannen-Pelikaan 1-4: Lerry Overgaauw 0-1 (strafschop), Menno de Nooijer 1-1, Patrick Stijnis 1-2, Niels van Muijen 1-3, Lerry Overgaauw 1-4. Oostkapelle-lnternos 1-3: Rob de Waal 0-1, Patrick van Drongelen 0-2, Maarten van Maldegem 1-2, Ferdi van Haperen 1-3. DFC-Arnemuiden 4-1: Appie Güler 1-0, Mark van Haneghem 1-1, Bas Ver hoeven 2-1, Appie Güler 3-1, Aaron Pe rez Maria 4-1. door Klaas Verspoor middelburg - In de vierde klasse B delfde Vosmeer zaterdag het onder spit tegen Zierikzee. De Schouwse ploeg is de nieuwe koploper. Vosmeer-Zierikzee 1-2: In een pri ma wedstrijd kwam Vosmeer uit een vrije trap van Nordin Benjilali voor rust aan de leiding. Daarna kreeg de thuisploeg een aantal kan sen op de 2-0, maar Vosmeer ver zuimde te scoren. In de zeventigste minuut profiteerde Martijn van Grunsven van balverlies bij Vos meer en hij hielp Zierikzee aan de 1-1. Vijf minuten later besliste Frank van der Helm de wedstrijd. Chrislandia-Stavenisse 2-2: Stave- nisse kwam twee keer op achter stand. Remon Heinsius zorgde voor de 1-0, maar in de 23e minuut hielp Perry Potappel Stavenisse aan de gelijkmaker. Via Arjrn Nouwen werd het voor rust nog 2-1. TWintig minuten voor tijd maakte Erik de Rijke de gelijkmaker. Kruiningen-SPS 3-1: Ramon Vos hol opende na een kwartier de sco re: 0-1. Kruiningen pakte daarna het initiatief en dat leidde in de 38e minuut tot de gelijkmaker van Edwin van Houte. In de 55e mi nuut kopte Ewout Dek op de paal, maar uit de rebound zette Van Hou te zijn ploeg op 2-1. SPS drong daar na sterk aan, maar moest in de 85e minuut, na de treffer van Claudi Kunuania, definitief buigen. WIK'57-Kogelvangers 0-6: Nicky Mes- ser 0-1, Anne Willem de Rooij 0-2 en 0-5. Daan Oudhof 0-3, Esli de Looff 0-4, Sytze Visser 0-6. Mevo-Brouwershaven 5-3: Daniël Lod ders 1-0, Larsjohansen 1-1, Patrick Ber- revoets 1-2, Matthijs Heeres 2-2, Pieter van de Neut 3-2, Frank Kristelijn 3-3, William Kik 4-3, Adriaan Wandel 5-3. middelburg - jong Ambon heeft door een 2-1-overwinning op RIA W de eerste-periodetitel binnenge haald in de vierde klasse A van het zondagvoetbal. Patrijzen haalde fors uit in Sluiskil (0-6). Het duel Robur-Breskens kende geen win naar: 1-1 In de vierde klasse B ver zuimde Luctor'88 de eerste prijs van het seizoen binnen te halen. Tegen hekkensluiter NSV kwam de ploeg niet verder dan 2-2. Robur-Breskens 1-1: De thuisploeg werd na een kwartier op ach terstand gezet door Kjeld Verschor- re. Tien minuten voor het einde maakte Alex van Dongen gelijk na mens de ploeg uit Goes, die hier door voor de vierde keer gelijkspeel de. Sluiskil-Patrijzen 0-6: Na een sterk begin van de bezoekers kwam Sluiskil wat meer opzetten, maar meer dan een wegens buiten spel afgekeurd doelpunt van Yan- nick Vanhijfte leverde dit niet op. Patrijzen sloeg kort voor de rust tweemaal toe: 0-2 via treffers van Raymond Rovers en Pascal Zoete- weij. De wedstrijd werd in de 55e minuut al in het slot gegooid door Aleksandar Veljanovski, die er 0-3 van maakte; Hierna kon het elftal uit 's-Heerenhoek eenvoudig de score uitbouwen tot 0-6 via op nieuw Veljanovski, Danny Faes en Edwin Capello. NSV-Luctor'88 2-2: De bezoekers hadden het lastig tegen de hekken sluiter, die in de 25e minuut op voorsprong kwam door Martijn Gommeren. Nog in dezelfde mi nuut maakte Jeroen van Zee gelijk: 1-1. Een in de tweede helft aandrin gend, maar weinig gevaarlijk Luc tor'88 leek toch nog met de schrik vrij te komen toen Jeroen van Zee er drie minuten voor tijd 1-2 van maakte. In de slotminuut bezorgde Floran van Gastel de ploeg uit Nis pen echter het eerste punt van dit seizoen: 2-2. MIDDELBURG - Het vrouwenelftal van Smerdiek lijkt na een moeilij ke seizoensstart in het ritme te ko men. Zaterdag boekte de eersteklas ser zijn tweede zege op rij. Wartburgia 2-Smerdiek 1-3: Smer diek begon in Amsterdam overtui gend aan het duel tegen Wartbur gia. Anne Hage speelde na een kwartier Debbie Domen aan, die de score opende. Een schot van Marieke Goeree werd even later onreglementair met een hand uit het doel getikt, waarna Anne Hage de strafschop benutte. In het begin van de tweede helft kreeg Smerdiek een tegentreffer om de oren. Daarna stelde de ploeg van Wim Scherpenisse orde op zaken. Marieke Goeree benutte één van de talloze kansen in het laatste halfuur. DTS'35 Ede-Oostkapelle 3-2: Oostkapelle heeft het zaterdag afge legd tegen de koploper. Marieke Kwast (2-1) en Annelien van Hecke (3-2) scoorden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37