Yerseke vist achter het net Bevelanders breekt verzet ZSC'62 Noad'67: snelle goal beslissend Een rode kaart voor Bart van Steveninck (29e minuut) doet Yerseke de das om in de topper tegen DFS. Het voetbalelftal van trainer Jaimy van Bloppoel verliest met 2-4. 011 maandag 18 oktober 2010 DERDE KLASSE A Spelers van Yerseke en DFS gaan een vreemdsoortig kopduel aan in de topper in de derde klasse A. foto Willem Mieras door Tom Vennink MIDDELBURG - Noad'67 is zaterdag Tholense Boys voorbijgestreefd in de derde klasse B. De voetbalderby op Tholen werd met 1-0 gewonnen door de ploeg uit Sint-Philipsland, waardoor het elftal nu een punt meer bezit dan Tholenaren. Een tre de hoger staat Krabbendijke, dat Seolto met 2-1 versloeg. Krabbendijke-Seolto 2-1: De be zoekers begonnen met de wind in de rug. Al na vijf minuten kwam Seolto op voorsprong via Patrick de Klerk. Maar toen de storm rich ting het Krabbendijkse doel ging liggen, zette Martin Bal Krabbendij ke naast Seolto. In het tweede bedrijf deden de elf tallen weinig voor elkaar onder. Eén van de spelmakers bij Krabben dijke was Evert van Gouten. Hij was verantwoordelijk voor de cru ciale voorzet op Martin Bal. De laat ste controleerde de bal, draaide zich naar het Seolto-doel en werk te ongenadig af: 2-1. Noad'67-Tholense Boys 1-0: De enige goal van de wedstrijd viel al in de derde minuut, toen een vrije trap van Remy van Herk via de voet van Dennis Kot in het doel van Tholense Boys belandde. 'IVvec grote kansen voor de bezoekers ble ven vervolgens onbenut. Onder aanvoering van Niels Hop mans en Joey Deurloo nam Tholen se Boys het doel van Noad'67 on der vuur in de tweede helft. Veel scheelde het niet, maar het verzet van Noad leidde tot drie punten. Rillandia-Beek Vooruit 2-0: Ril- landia boekte zijn tweede zege. Het elftal kwam op voorsprong toen de doelverdediger van Beek Vooruit een schot van Mehmet Dolma door zijn handen liet glippen. Ar jan Koopmans soleerde naar de 2-0 in de tweede helft, waarin Beek Vooruit-speler Rob Snoek zijn tweede gele kaart kreeg. Tien minu ten voor tijd lag het spel even stil toen Rillandia- speler Rob van Els- akker na een botsing bloed verloor. In het ziekenhuis bleek de hoofd wond niet ernstig. WHS-Klundert 0-2: WHS kent bij zonder veel tegenslag in de eerste competitiehelft. Na de langdurige blessures van Perry Snoep en Jeroen Oosdijk, viel zaterdag Mat- thijs Bruynzeel als derde midden velder uit met een knieblessure. Dat gebeurde een uur nadat Patrick Ketting ongelukkig een vrije trap in eigen doel had gewerkt. Met het uitvallen van Bruynzeel in de twee de helft, was de baan vrij voor Klundert-speler Michel van de Gaag. Hij zorgde een minuut voor het eindsignaal voor de 0-2. Smerdiek-FSV 3-3: Rodelantaarn drager FSV en het niet veel hoger geklasseerde Smerdiek deelden de punten. Smerdiek speelde sterk in het eerste kwartier en kwam op 1-0 via Gert-Jan Snip. De hekken sluiter vocht zich terug tot 1-1 uit een vrije trap van Wiebe de Kok. Halverwege leidde Smerdiek echter weer dankzij een goal van Leroy Pors. FSV'er Edwin Kooien maakte de 2-2, waarna het lange tijd stil bleef aan beide kanten. In de 89e minuut leek Pors de punten naar Smerdiek te brengen toen hij voor 3-2 zorgde, maar drie minuten later bracht Martijn den Hartog FSV als nog op gelijke hoogte. door Tom Vennink MIDDELBURG - De top drie van de vierde klasse A won zaterdag een voudig. Koploper Bevelanders ver sloeg ZSC op eigen veld, Hoede- kenskerke vernederde Cadzand en Wemeldinge boekte een makkelij ke overwinning tegen Apollo'69. Bevelanders-ZSC'62 3-1: De koplo per liet op eigen veld zien waarom het de eerste plek in de vierde klas se verdient. In de beginfase drukte Bevelanders ZSC'62 terug op eigen helft en de thuisploeg opende de score via Benjamin Besems. Alhoe wel Bevelanders een groot aantal kansen kreeg, bleef de 1-0 staan tot aan de rust. Vervolgens kwam ZSC verrassend sterk uit de kleedkamers en nam het Schouwse elftal de touwtjes in handen. Dat leidde tot de gelijkma ker van Gerard Hoek. Maar lang duurde de Scharendijkse opstand niet. Leo Koole schoot de 2-1 voor Bevelanders binnen en Robin van de Moere deed er nog een schepje bovenop: 3-1. Cadzand-Hoedekenskerke 0-6: De verontwaardiging bij Cadzand over de totstandkoming van het eerste doelpunt van Hoedekensker- ke sloeg over op het hele team. Tot verbazing en ergernis van de thuis ploeg bleef de vlag omlaag toen Ro nald Zuijdwegt aangespeeld werd en de 0-1 maakte. De woede bij de Cadzandse doelverdediger leidde er toe dat hij later met twee gele kaar ten van het veld werd gestuurd. Dat gebeurde in de tweede helft na dat Ronald Zuidweg drie keer raak had geschoten voor Hoedekensker- ke. In de tweede helft scoorde hij nogmaals en zorgde Richard Uitter- hoeve voor een 0-6. Wemeldinge-Apollo'69 5-1: Apol lo stond negentig minuten met de rug tegen de muur. Wemeldin- ge-spits Niels Kole strafte een fout van de doelverdediger af en zag zijn broer, Chris Kole, even later een voorzet van Remy Bruijnooge ver zilveren. Bruijnooge schoot zelf de 3-0 binnen in de vijftigste minuut. Een handsbal in het strafschopge bied van Wemeldinge leverde Apol lo een penalty op, die benut werd door Kees Jan Verstrate. Het mocht niet baten, want Niels Kole scoorde zijn tweede en derde doelpunt in het laatste halfuur. Wolfaartsdijk-SVD 2-1: Wolfaarts- dijk was veel sterker dan SVD. Dat voordeel betaalde zich echter pas uit in de laatste minuut. Eerder had Roderick van Iwaarden SVD op 0-1 gebracht. Tien minuten na rust zee te Wilfried van den Dries de domi nantie van de thuisploeg om in de 1-1. In de vierde minuut van de bles suretijd wist Arnold van Gemerden de drie punten voor Wolfaartsdijk binnen te slepen. Waarde-'s-Heer Arendskerke 2-4: Arendskerke kende een bliksems- tart tegen Waarde. In de achtste mi nuut knalde Stefan van Sabben de 0-1 in het net. Vlak daarna vergroot ten Pieter Adema en Michiel Bouw man de voorsprong tot 0-3. Frank Lobbezzoo hield de thuisploeg ech ter in de wedstrijd en scoorde vijf minuten voor rust de 1-3. Waarde moest toch weer achteruit in de tweede helft en kreeg de 1-4 om de oren van Michiel Bouwman. David Montero Frade maakte nog een eredoelpunt: 2-4. Borssele-MZVC 3-3: Een prachtige vrije trap van Borssele-speler Errol Walla in de beginfase opende de deuren van een doelpuntrijke wed strijd. MZVC kwam op gelijke hoogte via Wouter de Vries. Mar tijn de Vries bracht de bezoekers naar een 1-2-voorsprong tijdens de rust. Het vierde doelpunt van het duel kwam van de slof van Willi am Boone. Na de 2-3 van René Kerkhof leek MZVC de volle buit te pakken, maar Jason Warman deed het duel in remise eindigen. I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 36