zeeland 115 In de cel de motor en in de politiecel 'Met gat in oude Fiat over de ring' Populaire zeehondjes Waslijst aan boetes na verkeerscontrole Aangehouden voor schelden tegen agent maandag 18 oktober 2010 „Wat klein, om het benauwd van te krijgen", bekent een jongen tegen een vriendje, als ze weer naar buiten lopen. „Mwah, viel wel mee hoor", antwoordt de ander stoer. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Beiastingdienst GOES Voor de tafel waar je je eigen vingerafdruk kon laten zetten was zaterdag grote belangstelling. In de nacht van vrijdag op zaterdag is door de politie in Goes een groot scheepse controleactie gehouden onder het uitgaande publiek. Tus sen 21.30 en 00.30 uur werd gecon troleerd op de 's-Heer Hendrikskin- derendijk en de Patijnweg. Tussen 01.30 en 05.00 uur werd het ver keer dat Goes uit ging gecontro leerd op de Middelburgsestraat, A. Joachimikade en Westerstraat. Dat leverde een waslijst aan boetes op, waaronder negen voor rijden on der invloed, zeven voor voerefl van mistlampen, vier voor kapotte ver lichting en drie voor een te gladde band. GOES Een 20-jarige jongen en een 16-ja- rig meisje uit Goes zijn zaterdaga vond aangehouden nadat zij een agent hadden beledigd. De twee za ten in een groep op een bankje aan de Lijsterbesstraat. De groep had geopende flessen drank bij zich, wat verboden is. De agent vroegen hen de flessen weg te gooien. Hier waren zij het niet mee eens. De agent gooide de geopende flessen drank leeg, waarop het meisje de agent begon uit te schelden. Zij werd aangehouden. Daar was de 20-jarige jongen het niet mee eens. Hij begon zich er mee te bemoeien en schold de agent ook uit. Hierop foto's Willem Mieras werd ook hij aangehouden. De zeehonden worden vrijgelaten. foto Dirk-jan Cjeltema door Joeri Wisse RENESSE - Het was alsof de konin gin arriveerde op het strand bij Renesse, zo druk was het zaterdag middag. Beatrix was er niet, maar voor het toegestroomde publiek was zeehondenkoningin Lenie 't Hart een goede vervanger. Vlak voordat de drie zeehondjes uit hun kisten worden bevrijd, snelt 't Hart nog even naar het pu bliek, dat achter een in het zand ge trokken lijn staat te trappelen om de dieren hun weg naar de vrij heid te zien maken. „Mensen, blijf alsjeblieft; straks achter de lijn. Dit zijn baby's, ze moeten even rustig kunnen acclimatiseren." Een jong meisje in de 'erehaag' is er van onder de indruk. „Ze stin ken wel, maar dat komt omdat het echte zeedieren zijn. Toch mam?" De drie zeehondjes, gevonden bij Dordrecht, Bloemendaal en in de Westerschelde, waren na hun vrij lating nog wel even verzekerd van menselijke belangstelling. Door de sterke wind zwommen ze tiental len meters langs de branding. ledereen ging op de foto voor de reünie van café Zeelandia in Hansweert. foto Willem Mieras door Lilian Dominicus HANSWEERT - Sterke verhalen, daar zijn ze goed in in Hansweert. Met bewoners die vroeger hoofdzake lijk in de binnenvaart hun brood verdienden, die van heinde en ver re afkwamen op de zakelijke moge lijkheden langs het Kanaal door Zuid-Beveland, zijn die tijdens een samenzijn bijna een garantie. En zo was het ook, zaterdagavond in café Zeelandia, waar een reünie werd gehouden met alle stamgas ten die het plaatsje in de jaren ze ventig onveilig hebben gemaakt. Barvrouw Paulien 'van de Kajuit- bar' kan zich die jaren nog leven dig herinneren. „Stond ik daar 's nachts op het grasveld met een dienblad vol pintjes voor de win naar van het bokkiespringen en het zaklopen." En Frans van Cam- pen, die moest na zo'n nacht door halen met zijn maat Johan van Houte in alle vroegte weer aan het werk in Antwerpen. „Ik moest van west naar oost om hem op te halen in mijn oude Fiatje. Omdat hij zo'n houten kop had wilde hij liever rijden. De verwarming deed het niet dus hij maar klagen over zijn 'koude poten'. Maar wat hij niet in de gaten had, was dat er een groot gat in de bodem zat. Op de ring van Antwerpen stak de po litie ons voorbij omdat hij te hard reed. Kreeg-ie een boete van 1500 franken, haha, nou die heb ik hem mooi laten betalen. Hij reed, niet ik!" Cees Quakkelaar, ging eens met alle parlevinkers op het dorp op reis naar Nijmegen. „Dat begon om tien uur 's ochtends al met een pint", zegt hij. „We gingen via Bergen, Roosendaal, Breda... On derweg stopten we om te eten. On beperkt haantjes eten voor 7 gul den 50, toch nog een heel bedrag voor die tijd. We lieten de uitbater de ene naar de andere schaal ha len. Totdat hij terugkwam met de mededeling: 'Sorry jongens, het kippenkot is leeg!'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31