Brommen op 14 Kunstuitleen in Goes houdt moed er nog altijd in Judoschool komt naar dorpshuis Schore 'Kabinet moet campagne overnemen' I i kpn Tholen belooft duidelijkheid over kwaliteit iTiiflYiiriirinvl Tholen krijgt Henk Elenbaasplein De politie Zeeland hield zaterdag een kinderdag op het bureau in Kruiningen. Gezien de opkomst een daverend succes. maandag 18 oktober 2010 THOLEN - Iemand die de gemeente Tholen belt, mag verwachten dat-ie voortaan binnen 25 secon den te woord wordt gestaan, maxi maal drie keer wordt doorverbon den, op werkdagen tussen 8.30 en 16.30 uur altijd naar het gemeente huis kan bellen en 's ochtends van 9.00 tot 12.30 uur altijd mag bin nenwandelen zonder afspraak. Ook is er altijd een parkeerplaats vrij, is het gemeentehuis rolstoel- vriendelijk met uitzondering van de pasfoto-automaat, krijgt ieder een binnen zeven werkdagen een ontvangstbevestiging van brief of e-mail en schrijven ambtenaren begrijpelijke, niet te lange zinnen. Deze en meer beloftes doet de ge meente in een kwaliteitshandvest dat zaterdagmorgen is verspreid. „Wij willen duidelijkheid schep pen over de verwachtingen die klant en gemeente van elkaar mo gen hebben", aldus de gemeente. BLUESROUTE Geniet nog even na van Memo Gonzalez The Bluecasters op www.pzc.nl/bevelanden STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl ?r sa door Lilian Dominicus GOES - Kunstuitleen De Bevelan- den in Goes heeft er nog alle hoop op dat ze na 2012 nog bestaat. Ster ker: dan zitten ze in een ander on derkomen, is de financiële positie gezond én de collectie aanzienlijk uitgebreid. Dat zegt stichtingsvoorzitter Ben Witte in reactie op het besluit van de Bevelandse gemeenten om de subsidie in een paar jaar tijd tot nul euro af te bouwen. Witte: „We zijn, onder meer door veelvuldig te flyeren, van 180 le den in augustus naar 215 gegaan. Verder hebben we gesproken met het Centrum Beeldende Kunst in Rotterdam gesproken over samen werking. Die hebben 36.000 stuk ken in depot staan, terwijl ze maar 500 in de collectie hebben. Wij mogen van dat depot nemen wat we willen. Ook werken we samen met de Biblioosterschelde." Verder zegt de stichting een oplos sing te hebben gevonden voor het huisvestingsprobleem. Nu zit de kunstuitleen nog op de eerste ver dieping in het Cultuurhuis aan de Westwal, maar meeverhuizen naar de nieuwbouw aan het Bleek veld zit er niet in. „We hebben met De Mythe afgesproken dat we er ruimte kunnen huren. Dat leidt tot 50 procent minder huur en dat helpt ons om uit de financiële nood te raken. We hopen dat het college ons daarvoor een subsidie van 8000 euro kan geven." „Chapeau voor het bestuur voor de enorme inzet van de afgelopen tijd", zegt wethouder Jan de Poot- er (PvdA, cultuur) in een reactie. Wel heeft hij gezien de laatste ont wikkelingen, zijn twijfels over de haalbaarheid van het huren van de ruimte in De Mythe. Hij refe reert daarbij aan de actie van het theater in Middelburg om de ex ploitatie in handen van Theater BV te geven. „Daar kunnen ze wei nig aan doen, maar dat maakt alles onzeker." Volgens hem zal er geen subsidie vrijgemaakt worden voor de huis vestingskosten. „Volgens de con cept-begroting van de kunstuit leen zijn ze ook kostendekkend." THOLEN-STAD - Het binnenplein van de Gasthuiskapel in Tho- len-Stad wordt vernoemd naar stadsgids Henk Elenbaas. Langs de ze wijze dankt Tholen hem voor zijn jarenlange inzet voor de pro motie van de monumenten in de stad, zoals het oude stadhuis, de KINDERDAG door Lilian Dominicus kruiningen - 'Hier is de ME, ieder een moet gaan liggen', klinkt het oorverdovend uit een van de luid sprekers boven op het busje dat aan Eindje de Rondte in Kruinin gen staat opgesteld. Maar helemaal niemand reageert, behalve dan een enkeling die uit wanhoop dan maar zijn handen over zijn oren legt. En waarschijnlijk had de spreker ook raar staan kijken als iedereen zijn bevel had opgevolgd. Het is kinderdag op het politiebureau in Kruiningen en dat betekent dat ie dereen die zich daar jong genoeg voor voélt ongelimiteerd aan knop jes en machines mag zitten, die normaal gesproken voor de mees te mensen tot streng verboden ter rein zijn verklaard. Dat is natuur lijk zo ontzettend spannend, dat bijna het hele dorp zaterdagmid dag is komen uitlopen om bij de open deurdag aanwezig te zijn. Er staan lange rijen bij de tafel waar je je eigen vingerafdruk lean laten zetten, jongetjes en meisjes leven zich brommend uit achter het stuur van motoren, watejscoo- ters en speciale politievoertuigen of klimmen' op de auto van de brandweer, die voor de gelegen heid ook is langsgekomen. Het be zoek aan een van de politiecellen op het bureau spreekt al evenveel tot de verbeelding. „Wat een klei ne ruimte, om het benauwd van te krijgen", bekent een jongen te gen een vriendje, als ze weer naar buiten lopen. „Mwah, viel wel mee hoor", antwoordt de ander stoer. Hoofdagent Taco Boogaards heeft zich, speciaal voor vandaag, in het uniform van een sheriff uit Texas gehesen. 'Deputy J.A. McDowell' staat er op de revers, op zijn hoofd een witte cowboyhoed. Geruild met een Amerikaanse collega, zo laat hij weten. Voor iedereen die dat wil poseert hij voor de bijbeho rende Amerikaanse slee. „Het is weer eens wat anders. Alle andere voertuigen heeft iedereen natuur lijk al lang een keer gezien. Dit is voor de meesten nieuw", zo ver klaart hij. Gasthuiskapel en de Grote Kerk. 'Zijn werkzaamheden als stadsgids kunnen aangemerkt worden als bijzondere verdiensten voor de Thoolse gemeenschap', aldus de af deling voorlichting. Het naambord wordt morgen om 15.00 uur ont huld door burgemeester Nuis. Hoofdagent Taco Boogaards heeft zich in het uniform van een sheriff uit Texas gehesen. schore - |udo is erg in trek onder de leerlingen van de basisschool in Schore, zo is gebleken uit een en quête. En daarom hebben de dorpsraad Schore en het jongeren werk van de gemeente Kapelle Sportschool Geelhoed benaderd om in het dorpshuis training te ko men geven. Donderdag is er op ba sisschool De Tunnel een introduc tie, daarnaast mogen kinderen twee keer naar een gratis proefles komen. De eerste lessen worden direct na de herfstvakantie gege ven op 4 november in het dorps huis. Jongens en meiden van 6, 7 en 8 jaar zijn welkom van 17.45 tot 18.45 uur, die van 9, 10, 11 en 12 jaar van 18.45 tot 19.45 uur. Ï8S5 f-SSSSSSSSBSSSSS 83385 f. SM8SSSBS3Sjg8Si888jÉB door Wout Bareman Kijk op kpa.com of informeer ia de kpn winkel naar de voorwaarden en beschikbaarheid kpn winkel kpn.com 0800 0115 sluifje aan terneuzen - De campagne Drugs in het Verkeer, die zich de afgelo pen anderhalf jaar toespitste op Zeeuws-Vlaanderen, Vlaanderen en Noord-Frankrijk moet worden uitgebreid naar heel Nederland en België. Burgemeester Jan Lonink is van plan het project door te slui zen naar het nieuwe kabinet. Drugs in het Verkeer werd in april vorig jaar gelanceerd en had een looptijd van twintig maanden. De campagne, gericht op Nederland se, Belgische en Franse coffeeshop- bezoekers, kreeg officieel de leus Don't Blow and Drive mee en is te vergelijken met de BOB-campagne tegen alcohol achter het stuur. Ini tiatiefnemer was het Euregionaal Veiligheids Overleg Scheldemond. -- - -l'-n - V

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30