PZCIn Snelheidscontrole werkt nauwelijks Achterstand 1311311 ajasi 14 en 15 16 en 17 ZEELANDBRUG Camera's zijn al sinds juni 2009 helemaal buiten bedrijf Met j@ ogen knipperen is taboe fat Delmeco Group neemt Verburg-Holland over Vrouw gewond bij ernstig ongeval Zes arrestaties voor gewapende overval almanak *111 Kinderdag van politie daverend succes in Kruiningen Maandag 18 oktober 2010 Koor The Gents steelt harten publiek tijdens festival Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Joeri Wisse ZIERIKZEE - De snelheidscamera's die boven de weg over de Zeeland- brug hangen, hebben sinds de in troductie in november 2004 maar zestien maanden daadwerkelijk ge functioneerd. Ruim een jaar geleden, in juni 2009, stuurde het Centraal Justiti eel Incassobureau de laatste boe tes. Die gingen naar passanten die harder dan tachtig reden langs één van de drie punten waar camera's zijn opgesteld. Daarna is het sys teem uitgeschakeld. In tegenstel ling tot eerdere berichten van het Openbaar Ministerie werkt vanaf die tijd ook de zogeheten puntcon- trole, waarbij de camera's werken als een digitale flitspaal, niet meer. De puntcontrole werkte wél in de maanden februari, maart, april en juni 2009. „Na april 2007 is er geen sprake meer van trajectcontrole", zegt Ernst Koelman, woordvoer der van Team Verkeer van het lan delijk OM. Tussen november 2006 en april 2007 werkte zowel de punt- als de trajectcontrole. In de periode van november 2004 en april 2005 was juist weer alleen de trajectcontrole (waarbij de gemid delde snelheid over de gehele weg wordt berekend) actief Koelman kan niet precies nagaan waarom het systeem zo vaak faalt. Vast staat wel dat er twee keer te gen één van de portalen aan weers zijden van de brug is gebotst. In de periode dat er wel op snel heid is gecontroleerd, hield 99,9 procent zich aan de snelheid. „Eén promille is extreem laag in vergelij king met andere wegen", stelt Koel man. „Als je kijkt naar wat het sys teem aan boetes heeft opgeleverd, dan zijn de kosten voor aanleg, be heer en onderhoud waarschijnlijk hoger. Overigens merken wij niets van de inkomsten, die gaan naar het ministerie van Financiën." Inmiddels zijn de camera's op nieuw geijkt; afgelopen week zijn ze ook gecertificeerd door het Ne derlands Meetinstituut. Momen teel zijn het OM, de Zeeuwse poli tie en de provincie Zeeland in over leg over de situatie. Koelman: „Als landelijk OM hebben we de beslis sing genomen om het systeem te repareren. De vraag die bestuurlijk voorligt, is nu hoe we de camera's gaan inzetten. Als trajectcontrole, als puntcontrole of beide." Provinciebestuurder Kees van Be- veren (CDA, verkeer) wil het over leg met het OM en de politie af wachten alvorens hij reageert. 'S-HEER ARENDSKERKE - Het zat wethouder Jo-Annes de Bat zaterdagmorgen niet mee. De arend die op zijn arm zou vliegen bij wijze van het Arendpad, het ommetje bij 's-Heer Arendskerke, streek telkens voor zijn voeten neer. „U knipperde met uw ogen", grapte de trainer van de arend. Iets later had hij meer geluk. Het Arendpad loopt over de Polderse- dijk en de Meeldijk langs kleurrijke heggenran- den naar de Oude Zeedijk, die tot in de negen tiende eeuw de zee tegenhield. Via onverhar de paden wordt de Terluchtse Weel bereikt, wandelnetwerk Kiekendiefpad en het Poelbos bereikt. foto Willem Mieras video op www.pzc.nl COLIJNSPLAAT De Delmeco Group uit Goes heeft een deel Technisch Bureau Ver burg-Holland uit Colijnsplaat over genomen. Dat bevestigt directeur Piet-Jan Verburg van Verburg-Hol land. Vorige week is een basiscon tract met Demeco ondertekend, dinsdagmorgen werd de overname bezegeld door de notaris. Verburg deed in het verleden" onderhoud aan de Zeelandbrug. Het bouwde een grote loods buiten Colijns plaat. YERSEKE Een 66-jarige vrouw uit Yerseke is zaterdagmorgen bij een ongeluk op de Groeninx van Zoelenstraat ge wond geraakt. Ze werd door een 36-jarige automo bilist uit Yerseke geschept. De vrouw is met onbekende verwon dingen met de traumahelikopter naar het ziekenhuis overgebracht. Ook twee ambulances waren ter plekke voor assistentie. De politie onderzoekt de toedracht van het ongeval. MIDDELBURG Politie Zeeland heeft vrijdagmid dag, met ondersteuning van het AT (arrestatieteam), zes personen aan gehouden op verdenking van be trokkenheid bij de gewapende overval op een restaurant in bunga lowpark Hof Domburg in Dom burg. De overval op het vakantie park werd op zondag 3 oktober ge pleegd. Het zestal bestaat uit een jongen (17), twee vrouwen (22 en 29 jaar) en drie mannen (21, 22 en 24 jaar). Tip? redactie@pzc.nl Terwijl de Zeeuws-Vlaamse juf Moni que thuis in de krant met grote be langstelling het bericht leest over het plan voor extra basisschooluren in de gemeente waar ze woont, komt haar negenjarige dochter even meele zen. Vooral het zinnetje met de extra schooluren, dat haar moeder hardop las, heeft haar interesse gewekt. Lan ger in de klas vertoeven, dat ziet het meisje helemaal niet zitten. Gelukkig komt ze erachter dat de extra uren alleen gelden voor achter standsleerlingen. Alhoewel het meis je niet precies weet wat dat begrip be tekent. Op de uitleg van haar moeder dat met achterstandsleerlingen de kinde ren worden bedoeld die achter zijn in de klas en die niet helemaal mee kun nen komen, antwoordt de dochter: „Wat ben ik blij dat ik voorin in de klas zit."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29