trein is allesomvattend KOOP,ÏSIIJD Snelheidscontroles Zeelandbrug falen moeten zwemmen door het hoge water Koudekerkse scouts chatten wereldwijd Hans Everaars kampioen bierproeven RENS PETIET maandag 18 oktober 2010 Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest KOUDEKERKE - Grenzen zijn er om beslecht te worden en scouts in Koudekerke deden dat afgelopen weekeinde vol enthousiasme tij dens de veertiende internationale Joti. Joti staat voor Jamboree on the Internet. Jaarlijks gaan er zo'n 500.000 scouts wereldwijd het net op om met elkaar te chatten. In het dit jaar gerenoveerde club huis 't Valkennest waren rond de 8o leden van De Valkeniers aanwe zig om via internet contact te zoe ken met mede-scouts over de hele wereld. Voorzitter René van Wet ten van De Valkeniers vertelt dat er flink gechat is. „Ik heb gezien dat er in ieder geval contact is ge weest met scouts in Australië. Maar er zijn meer landen bereikt." De jongere scouts werden tijdens hun chatsessies bijgestaan door de leiding, want in het Engels com municeren is dan toch lastig. „Maar de kinderen zijn zo creatief, dat ging vanzelf', aldus Van Wet ten. De scouts konden niet alleen met anderen chatten, in het club huis stonden ook spelcomputers opgesteld en er was een bioscoop ingericht. Poffertjes en limonade maakten de dag compleet. Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst MIDDELBURG - Het Zeeuws Kam pioenschap bierproeven is gisteren gewonnen door Hans Everaars uit Middelburg. Hij volgt daarmee Ruud Timmerman op, die vorig jaar met de eer streek. Tweede werd, na twee barrages, Onno van Iren. Hij werd op de voet gevolgd door Erwin de Cock. De wedstrijd werd gehouden in De Mug in Mid delburg. De nummers een en twee doen op 14 november mee aan de Nederlandse kampioenschappen in het Oude Tolhuys in Utrecht. Het Zeeuws kampioenschap werd in 2001 voor het eerst in De Mug gehouden. De deelnemers moeten uit acht groepen bieren de smaken herkennen. door Annemarie Zevenbergen Velde, lid van het eerste uur, geeft tekst en uitleg. foto's Lex de Meester Korte Noordstraat 53 Middelburg 10118-624394 ZIERIKZEE - De snelheidscamera's boven de weg over de Zeeland- brug, functioneerden sinds de in troductie in november 2004 maar zestien maanden. In juni 2009 stuurde het Centraal Justitieel In cassobureau de laatste boetes. Daarna is het systeem uitgescha keld. Ook de puntcontrole, waarbij de camera's werken als digitale flitspaal, werken niet meer. Die controle werkte wél in de maan den februari, maart, april en juni 2009. „Na april 2007 is er geen sprake meer van trajectcontrole", zegt Ernst Koelman, woordvoer der Team Verkeer van het lande lijk OM. Tussen november 2006 en april 2007 werkte zowel de punt- als de trajectcontrole, tussen november 2004 en april 2005 al leen de trajectcontrole. Koelman kan niet exact aangeven waarom het systeem zo vaak faalt. Vast staat dat twee keer tegen één van de portalen aan weerszijden van de brug is gebotst. In de periode dat er wel is gecontroleerd, hield 99,9 procent zich aan de snelheid. Inmiddels zijn de camera's op nieuw geijkt en gecertificeerd door het Nederlands Meetinstituut. Het OM, de Zeeuwse politie en de pro vincie bespreken nu de situatie. 3-jarige Pacey uit Het stationsgebouw van Middelburg, omstreeks de ja ren zestig, in miniatuur nagebouwd. Modeltreinen boeien jong en oud, de Souburg krijgt er geen genoeg van. onzichtbaar, onder de baan. Daar zit de elektronica die ik zelf heb ontwikkeld om dingen op de baan te laten bewegen." De toekomst is al gezekerd want zijn 3-jarig zoon tje Pacey is ook al helemaal gek van de treinen. Hij gaat iedere za terdag met zijn vader mee en ver telt dat hij thuis 'met mama huis jes bouwt'. Onder de aanwezige le den ook de jongste; Paul Boek hout, 17 jaar. „Mijn baan thuis hangt boven mijn bed. Die heb ik inmiddels helemaal volgebouwd, dus ik heb een grotere kamer no dig. Want ik ga door." De hartstocht voor de trein zit alle leden overduidelijk in het bloed. ligt langs de weg naar Oostkapelle. De Wisses kwamen met hun volge laden kar helemaal via Oostkapelle gereden. Een grote omweg. De ge wone route, via de Grindweg langs Aagtekerke, is door de overstro ming nauwelijks begaanbaar. Na te hebben gelost, gaan Wisse, Martinus en Reina per wagen te rug naar Mariekerke. Ze kiezen nu de kortste route via de Grindweg. Jaap Komejan schrijft: „Bij plaat sen staat het water zo hoog dat de paarden moeten zwemmen. De rit is zeer moeilijk, doch zij komen be houden aan. Reina weet nog wat spullen bijeen te graaien en de wa gen wordt dan ook boordevol opge laden. Om half drie vertrekken zij weer, trots regen, storm en hagel buien." Na een rit van tweeënhalf uur via Oostkapelle komen zij be houden aan, met nog enkele vluch telingen. „Verkleumd van kou en regen. Als wij nu het raam uit zien, staat op 50 meter afstand het wa ter al een 20 centimeter hoog op de weg. Het komt dus snel op. Wij vragen ons af wat de nacht ons zal brengen. Er zal de volgende dag we derom gereden worden. Na veel ge praat en overleg gaan de nu 16 be woners der Wielewaal ter ruste." Dorpsplein 14. Aagtekerke *0118 - 581306* www.leojoossetweewielfers.nl Professioneel, op elk Onderdeel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 17