Liefde voor de De paarden Politie zoekt getuigen van mishandeling Zon gaf Zeedag een extra accent Rijbewijs kwijt na cafébezoek Stroomstoring treft paar honderd huizen Waslijst aan boetes na verkeerscontrole maandag 18 oktober 2010 VLISSINGEN - Een 2i-jarige Vlissin- ger kreeg gistermiddag rond 14.15 uur twee klappen van een man op de Oude Industrieweg in Vlissin- gen. De 21-jarige fietste over de Oude Industrieweg richting C1000 toen er een kleine grijs/witte auto voor hem stopte. Een man stapte uit en beschuldigde het slachtoffer ervan ooit eens tegen hem aan te zijn gereden met zijn scooter. De 21-jarige ontkende dit en kreeg ver volgens twee klappen. De man stapte weer in de auto en reed weg. Het signalement van de man die sloeg: blank, 23 tot 25 jaar, on geveer 1,70 a 1,75 meter lang, nor maal postuur, donkerblond haar. Tijdens dit voorval stond een blon de vrouw te kijken. Ook zat er een meisje op de achterbank van de au to. Getuigen kunnen zich melden bij een politiebureau of bellen naar het algemene politienummer 0900-8844. VUSSINGEN - De vijfde Zeedag gisteren in en om het Muzeeum in Vlissïn- gen trok ook dit jaar veel publiek. Door het herfstzonnetje kregen de optre dens in de muziektent buiten een extra accent. Liefhebbers konden traditie getrouw met de politieboot een rondje meevaren. 1n het Muzeeum vertel den een oud-loods en oud-visser hun maritieme verhalen. foto Lex de Meester MELISKERKE Een 77-jarige man uit de gemeente Veere is zaterdag rond 17.00 uur zijn rijbewijs kwijtgeraakt omdat hij met te veel alcohol op zijn auto bestuurde. De politie kreeg een melding binnen over een dronken man die zou willen autorijden. Agenten zagen de man bij een café in Meliskerke in zijn auto stappen. Toen hij daar na een tijdje weg reed, werd hij aan de kant gezet. Uit de blaastest bleek dat de man meer dan drie keer de toegestane hoeveelheid alcohol had gedron ken. MIDDELBURG Een paar honderd huishoudens in Middelburg hebben zaterdagavond zonder stroom gezeten. De storing trof de Kleverskerkseweg richting Touwbaan, de Loskade en de wijk Griffioen. Door de storing bleef een lift in hotel Du Commerce aan de Loskade vastzitten, de brand weer verleende daar hulp. De pro blemen begonnen omstreeks half negen, rond tien uur 's avonds was er weer stroom. De Delta verwacht vandaag of mor gen uitsluitsel te kunnen geven over de oorzaak. GOES In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft de politie in Goes een groot scheepse verkeerscontrole gehou den onder het uitgaanspubliek tus sen 21.30 en 05.00 uur. Dat leverde een waslijst aan boetes op, waaron der negen voor rijden onder in vloed. Een automobilist moest zijn rijbe wijs inleveren omdat hij als begin nend bestuurder 4,4 keer zoveel al cohol gedronken had als toege staan. In totaal werden 336 voertui gen gecontroleerd en evenzoveel blaastesten afgenomen. door Aroraemairie Zevenbergen Z e hebben heel wat rond gezworven voor ze hun vaste clubhuis Spoor 3 in Nieuw- en Sint Joos- land konden betrekken. De Model spoorvereniging Zeeland heeft er sinds 2004 een eigen stek en daar vierde zij zaterdag haar 25-jarig ju bileum. Met een open dag, die ook twee nieuwe leden trok. Aan de wanden van het honk han gen de oude metalen bestem mingsbordjes die vroeger aan de trein zaten. Heen Nijmegen, bord je omdraaien en terug Leeuwar den en vice versa. Het publiek kon zaterdag volop genieten van rijden de modeltreinen, kunstig aangeleg de banen, diorama's en in gesprek gaan met de leden. Duidelijk her kenbaar aan hun blauwe clubshirt, mét embleem natuurlijk. Vol trots staat een van de leden van het eerste uur, Frits van de Vel de, bij zijn baan. Een gesprek met hem loopt ook als een trein, hij steekt zijn passie voor treinen niet onder stoelen of banken. Voor hem is het de sport om met zo weinig mogelijk geld en zo veel mogelijk creativiteit zijn eigen din gen te creëren. Hij wijst op de huis jes langs zijn spoorbaan. „Ik heb me laten inspireren door huizen in Souburg. Ik gebruik bouwpak- ketjes als basis, die pas ik vervol gens helemaal aan naar mijn eigen smaak. Dan heb je altijd iets dat een ander niet heeft." Frits sleepte overigens ook de eer ste prijs binnen met zijn diorama van een dijkwoning aan de Bin nendijk tussen Ritthem en Goes. Verenigingssecretaris Michel van Loon: Het is een bestaande wo ning, vroeger liep daar het bieten- spoor naar Borsele langs." De dio rama's werden zaterdag door een jury beoordeeld als onderdeel van de jubileumviering. Gele dubbeldekkers, de Oranje- trein, oude locs en Duitse treinen bereden de banen in een schaal van 1 op 87. Die wordt het meest gebruikt. Eén baan liet echter klei ner materieel zien: 1 op 160. Michel: „We hebben nu zo'n 36 le den. Je ziet wel dat de jeugd een beetje is afgehaakt. De gemiddelde leeftijd is nu 53. Zelfben ik al heel lang gefascineerd door dynamiek, beweging. Ik werk hier met name Kijk op kpn.com óf informeer in de kpn winkel naar de voorwaarden en beschikbaarheid. kpn winkel kpn.com 0800 0115 stuitje aan Domburg, 18 oktober 1944 De familie Komejan is 's och tends net begonnen het toevluchtsoord, De Wiele waal, bij Domburg bewoonbaar te maken, als meer vluchtelingen uit Mariekerke arriveren: Wisse, zijn knecht Martinus Louws, vrouw en kinderen. Zij krijgen de bovenver dieping in gebruik. De Wielewaal De Modelspoorvereniging Zeeland vierde haar 25-jarig bestaan. Frits van de OM KIXHX VAX AAltPli Het oorlogsdagboek van Jaap Komejan zie www.pzc.nl/oorlogsdagboek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 16