Roompotstrand opgeknapt Arrestaties overval in Domburg Achterstand WALCHEREN 14 en 15 Jt KJXJ n 16 en 17 VEERE Strandovergangen en bewegwijzering worden aangepast Harde wind zet roeiers aan het werk aan de riemen Vluchtende fietser tegen lantaarnpaal almanak Maandag 18 oktober 2010 Modelspoorvereniging Zeeland viert haar 25-jarig jubileum Koor The Gents steelt harten publiek tijdens festival Tip? walcheren@pzc.nl door Annemarie Zevenbergen VEERE - Twee strandovergangen naar het Roompotstrand bij Neel- tje )ans en de bewegwijzering naar parkeerplaatsen en de overgangen worden begin volgend jaar aange pakt. Het Veerse college van B en W wil daarmee het voorzieningen niveau van het strand op het peil brengen van de andere stranden in de gemeente. Aan de westkant van het voormali ge werkeiland ligt een strook van twee kilometer Noordzeestrand. Het noordelijk deel daarvan is in gebruik gegeven aan de gemeente Veere, het zuidelijk deel wordt be heerd door de Stichting Zeeuws Landschap en de Stichting Natuur monumenten. Volgens wethouder René Molenaar van de gemeente Veere is het strand de laatste jaren drukker geworden. „Er is veel par keerruimte en het is bekender aan het worden, mede door de ontwik keling van de tweede Maasvlakte." De strandovergangen Noordzijde en De Slufter worden aangepakt. Die aan de zuidzijde is goed te be reiken en begaanbaar. De overgang Noordzijde is nu nog bereikbaar via een steil talud. Daar over wordt straks een trap aange legd. Het zandpad van De Slufter wordt met behulp van een natuur lijk enzym beter begaanbaar ge maakt. Het enzym zorgt vóór een blijvende hechting van de zandkor rels. De aangepaste bewegwijzering moet toeristen straks de weg naar parkeerplaats en strandovergang duiden. Bovendien staan daar straks ook wandelmogelijkheden op Neeltje Jans op aangegeven. Be gin volgend jaar starten de werk zaamheden, voor het begin van het nieuwe toeristenseizoen moet alles klaar zijn. De gemeente is nog bezig met het uitwerken van een plan voor een informatiecen trum bij het strand. Molenaar: „Dat moet een centrum worden zoals dat van Staatsbosbeheer, met informatiepanelen en computer beelden." Wanneer dat centrum er komt, is nu nog niet duidelijk." De aanpassingen maken deel uit van het project Basisvoorzienin gen Neeltje Jans uit 2009. De eer ste fase daarvan, aanleg van water leiding en riolering en een strand- post, zijn al uitgevoerd. De kosten van het totale project, vijf ton, worden gedekt door de sti muleringsregeling subsidie Voor delta, geld uit de Toeristisch im puls van de gemeente en financie ring door belanghebbenden zoals Strandexploitatie Walcheren. bmm msmsssmam MIDDELBURG - Politie Zeeland heeft, met ondersteuning van het arrestatieteam, zes personen aange houden op verdenking van betrok kenheid bij de gewapende overval op parkrestaurant De Zeester in bungalowpark Hof Domburg in Domburg. Die overval werd op 3 oktober gepleegd. De zes werden vrijdagmiddag aangehouden en worden verdacht van het plegen van de overval en van heling. Het zestal bestaat uit een jongen (17), twee vrouwen (22 en 29 jaar) en drie mannen (21, 22 en 24 jaar). De mannen en de 22-jarige vrouw zijn afkomstig uit Vlissingen. De 29-jarige vrouw komt uit de ge meente Middelburg. De 17-jarige is afkomstig uit Heerlen. Bij een aan tal doorzoekingen trof de politie vuurwapens en verdovende mid delen aan. Bij de overval werden medewerkers van het restaurant door drie overvallers, gewapend met vuurwapens, vastgebonden. De daders verdwenen met de in houd van de kassa. De politie sluit meerdere aanhoudingen niet uit. VLISSINGEN - Een 16-jarige jongen uit Vlissingen rende in de nacht van zaterdag op zondag rond 0.45 uur tegen een lantaarnpaal tijdens een vluchtpoging voor de politie. Hij werd aangehouden voor het rij den zonder licht en ging er met zijn fiets aan de hand rennend van door. De jongen knalde vervol gens, achteromkijkend, tegen de lantaarnpaal. Hij kreeg drie bekeu ringen: voor het niet voldoen aan de vordering van de agent, fietsen zonder verlichting en op de stoep fietsen. MIDDELBURG - De deelnemers aan de jaarlijkse roeiwedstrijden voor waterscouts en hun leiding hadden het zwaar zaterdag. Door de harde wind was het lastig een goede startpositie te vinden. Maar desondanks sneuvelden er zelfs geen roei riemen. Aan de wedstrijden namen 47 ploegen deel, afkomstig uit Zeeland en Bergen op Zoom. De wedstrijden worden al ruim 50 jaar gehouden. Er werd gestreden in vier klassen. De groepsfina- le werd gewonnen door de Heenetrechtgroep uit Tholen. De organisatie van de wedstrijden, onder auspiciën van de Regionale Admiraliteit Zeeuwse Stromen, was in handen van de Middelburgse Paul Krugergroep met hulp van drie groepen uit Vlissingen en Middelburg. foto Lex de Meester Tip? Terwijl de Zeeuws-Vlaamse juf Moni que thuis in de krant met belangstel ling het bericht leest over het plan voor extra basisschooluren in de ge meente waar ze woont, komt haar negenjarige dochter even meelezen. De zin met de extra schooluren, die haar moeder hardop las, heeft haar interesse gewekt. Langer in de klas vertoeven, dat ziet het meisje niet zit ten. Gelukkig gelden de extra wen al leen voor achterstandsleerlingen. Al hoewel het meisje niet weet wat dat begrip betekent. Op de uitleg van haar moeder dat met achterstands leerlingen de kinderen worden be doeld die achter zijn in de klas en die niet helemaal mee kunnen komen, antwoordt de dochter: „Wat ben ik blij dat ik voorin in de klas zit."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15