Bridget Maasland zoekt nog een vent When Harry met Sally TERUGGESPOELD Bridget Maasland (35) zoekt in haar nieuwe programma een man. Voor de presentator, tv-maker en producent gaan informatie en humor altijd hand in hand. „Ik behoor tot de mensen die zichzelf niet al te serieus nemen." door Ronald Ockhuysen - media@wegener.nl media I 024-3650570 door Branko Eijssen Bridget Maasland is te genwoordig op don derdag bij RTL 5 te zien als dertiger die een nieuwe liefde zoekt. Hoe vind ik een vent? is het resultaat van haar ei gen scheiding. „Plots moest ik weer de markt op. Een cultuur schok, er is zoveel veranderd. In contactadvertenties worden wen sen en eisen tot achter de komma geformuleerd. De romantiek heeft plaatsgemaakt voor nieuwe zake lijkheid." Dat is geen oordeel. „Ik kijk rond, signaleer, maar hoef niet zo nodig overal een mening over te geven. Ik behoor tot de mensen die zichzelf niet al te serieus ne men. Zonder mijn relativeringsver mogen ben ik nergens." Maasland en haar geliefde gingen in november vorig jaar uit elkaar. „Het huwelijk van mijn vader en moeder was altijd mijn voorbeeld. Zij zijn dag en nacht bij elkaar, werken samen en na dertig jaar zijn de vlinders in de buik er nog. Voor mij sprak het vanzelf dat ik ook altijd met de vader van mijn kind samen zou blijven. Helaas." Ze vindt het 'geen probleem' rond zo'n kwetsbaar onderwerp een programma te maken. Sterker: het is voor haar gebruikelijk ideeën te koppelen aan persoonlijke ervarin gen. „Ik vind dat programma's van binnenuit moeten komen. Ook nu stel ik vragen waarop ik écht ant woord wil. En: het is persoonlijk, maar niet één-op-één met hoe ik werkelijk ben." Ze is showbizzdeskundige in RTL Boulevard. Speelt ze ook daar een rol of gelden hier andere regels? „Ik heb met de redactie afgespro ken dat ik nooit met eigen nieuws kom. Dat weiger ik. Ik wil niet in de situatie komen dat vrienden dingen verzwijgen uit angst dat ik er op tv over vertel. Ik wil niet dat mijn werk op die manier door dringt in mijn persoonlijke leven." Momenteel is Maasland zelf voer voor de roddeljournalistiek. Haar prille relatie met lohnny de Mol wordt breed uitgemeten in media die bestaan van het wel en wee van BN'ers. „Ik ben wat gewend, maar dit slaat echt alles. Johnny en ik zitten nog in de fase van de eer ste, aftastende ontmoetingen. We hebben nog geen idee wat dit voor stelt. Toch wordt overal in koeien- letters geschreven dat we het nieu we showbizzkoppel zijn. Dat vraagt om incasseringsvermogen. De paparazzi staan de hele dag bij mij in de straat. Als ik ga tanken, roepen wildvreemde mensen dat ik goed bezig ben. Of ze waarschu wen me voor Johnny, omdat hij een rokkenjager zou zijn." Maasland was 20 toen ze op tv kwam, als presentatrice bij muziek zender TMF. Ze weet hoe groot de rol van de kijkcijfers is, dat tv veel geld kost en ook veel moet opbren gen. Maar dat betekent niet, zegt ze, dat alles in amusement dient te veranderen. „In die zin heb ik met verbazing naar de formatieperiode gekeken. De rol van de serieuze journalistiek gaat meer en meer lij ken op die van de roddelpers, met grapjes, meningen, veel speculatie. Terwijl ook politici zelf van inter views steeds meer een spel maken. Ik hoor Mark Rutte in de meest melige radioshows." In Hoe vind ik een vent? toont Maas land de wereld van de zoekende singles in de meest uiteenlopende facetten. Ze laat zien hoe het is te daten met een handicap, praat met cougars (oudere vrouwen die op jonge mannen vallen) en onder zoekt het leven van golddiggers. Verder ontdekt ze hoe 'de tweede- handsmarkt' in elkaar steekt en hoe heftig de concurrentiestrijd is 'tussen vrijgezelle dertigers met rammelende eierstokken'. „Het gaat er veel harder aan toe dan zo'n tien jaar geleden. Door de in vloed van internet, vermoed ik. Het is zoveel makkelijker gewor den om op sites elkaar de meest brutale en persoonlijke vragen te stellen. De schaamte is weg." Die openheid gaat haar te ver. "Ik ben dan wel direct en openhartig, maar hecht ook aan romantiek. Ik vrees dat ik oud begin te worden." Hoe vind ik een ventRTL 5. Elke donderdag, 22.05 uur. Reageren? redactie.media@wegener.nl foto GPD In de serie Teruggespoeld staat wekelijks de spot gericht op een filmklassieker die op veel mensen een onuitwisbare indruk heeft gemaakt. Kunnen een heteroseksuele man en vrouw gewoon vrienden zijn? Vol gens Harry (gespeeld door Billy Crystal) in 'When Harry met Sal ly' is het antwoord nee, het kan niet, want het draait toch altijd uit op seks. Meg Ryan als Sally is aan het begin van de film over tuigd van het tegenovergestelde: „Ik heb een heleboel platonische vriendschappen met mannen en seks staat ons niet in de weg." Ik ben het eens met de visie van Sally. Ik vier binnenkort mijn vijftienjarige vriend schap met M. en A. Jawel, vrienden van het vrouwelijk geslacht. Net als ik heteroseksu eel. Een vriend die mij wel eens betrapt op een vriendschappelijke omhelzing met M., zegt dat dit 'erotische schijnbewegingen' zijn die vroeg of laat wel moeten uitmon den in Nou ja, boodschap duidelijk. Maar waarom zouden mannen en vrouwen geen vrienden kunnen zijn? Kijk naar 'When Harry met Sally' en je weet het. Uit eindelijk belanden de hoofdrolspelers met elkaar in bed en dat verpest hun vriend schap voor een aantal jaren. Herkenbaar voor velen natuurlijk. Een cliché van jewel ste ook, maar de chemie tussen Ryan en Crystal spat van het scherm. Door kenners wordt de film uit 1989 nog steeds be schouwd als een van de beste romantische komedies van de laatste 25 jaar. Na 'When Harry met Sally' werden maar weinig films in dat genre gemaakt die kunnen tippen aan het niveau van Nora Ephron (scenario) en regisseur Rob Reiner. Meg Ryan beleeft dankzij de film haar doorbraak. Haar nep- orgasme in een cafe taria is waarschijn lijk één van de be roemdste filmscènes ooit. De rol van mooie, neurotische en een beetje snobis tische vrouw is haar op het lijf geschre ven. In de film die begint in het jaar 1977 neemt ze Harry, die net klaar is met zijn studie, mee van Chicago naar New York. Aan het einde van de rit nemen ze afscheid, maar een paar jaar later komen ze elkaar weer tegen op een vliegveld en daarna nog een keer. Dan staat zij net op het punt haar vriend te ver laten en hij worstelt met een scheiding. Na De beroemde orgasmescene uit When Harry met Sally met Meg Ryan en Billy Cristal. tuurlijk worden ze toch vrienden en (hoe onvermijde lijk) nog veel meer dan dat. 'When Harry met Sally' is een groot succes. Ryan wordt een veelgevraagd ac trice. Ook al komt ze van het imago van 'America's sweetheart' maar moeilijk af, zo be klaagt ze zich veel vuldig in interviews. Zij en Crystal zijn vaak uitgeroepen tot het beste filmkoppel ooit Harry Connick jr. die in de film de liedjes uit de jaren dertig en veertig (waaronder 'It had to be you') opnieuw uitvoert, wordt een megaster in Amerika.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 87