Voetbalclub snapt sluiting veld wel - - ^ns mmmmmm ss% De Milliano nieuwe lijsttrekker CDA Aanvalsplan zwerfjeugd Schaapsherder van diefstal verdacht Chileense kompels bevrijd Mark Rutte op het bordes Weinig fiducie in kabinet ETRFPC 12 zaterdag 16 oktober 2010 IN BEELD Nee, hij heeft niet het idee dat de duizenden voetbal lers die de afgelopen 35 jaar op het veld in Cadzand heb ben gespeeld, gevaar heb ben gelopen. Ronald Vanhyfte, voorzitter van de voetbalvereniging Cadzand, is te nuchter om met terugwerkende kracht sensationele 'wat als...-verhalen' de we reld in te helpen. De bom die afgelopen woensdag onder het voetbalveld werd ge vonden, lag op twee meter diepte. „Dus Vijfhonderdponders De gemeente Sluis besloot tot bommen- onderzoek onder het veld nadat in de di recte omgeving vijf vliegtuigbommen uit de Tweede Wereldoorlog waren gevon den. Dat gebeurde op de locatie van het toe komstige recreatiepark Cavelot. Het gaat om zogenaamde 'vijfhon derd-ponders' van Engelse piloten. door Maitijn de Koning er zou nooit iets gebeurd zijn als die daar was blijven liggen." Begrip voor de zoek tocht, waartoe de gemeente Sluis besloot nadat in de directe omgeving verschillen de gelijksoortige bommen waren gevon den, heeft Vanhyfte wel. „Ze kunnen op het gebied van veiligheid natuurlijk geen risico nemen." Een ironisch gevolg: de voetbalclub krijgt opeens enorm veel media-aandacht. Kwam voorheen alleen de regionale pers heel af en toe eens kijken naar de verrich tingen van het eerste elftal, nu is de vere niging zelfs hot news in de landelijke me dia. Vanhyfte begrijpt het wel, maar kan er weinig mee. „Als bestuur moeten we naar de droge feiten kijken. En dan ko men we tot de conclusie dat we ons eni ge veld de rest van het seizoen kwijt zijn." Vorige week, toen wegens het onderzoek het veld al dicht ging, toonden clubs uit de buurt zich al bereid de voetballers van Cadzand voorlopig onderdak te bieden voor trainingen en thuiswedstrijden. Van hyfte hoopt dat die ook de rest van het seizoen de helpende hand toe willen ste ken. Hij erkent dat de versnippering van speel- en trainlocaties de saamhorigheid binnen de club geen goed doet. „En dan net op het moment dat het zo goed gaat. We hebben zeven teams in competitie, meer dan we in lange tijd hebben ge had." De vondst van de bom komt om nog een reden ongelegen. De overkoepe lende sportvereniging ASOC, waar de voetbaltak deel van uitmaakt, nam juist begin deze maand het beheer van het naastgelegen sportcentrum in eigen hand. De begroting is voor een belangrijk deel gebaseerd op inkomsten van voetbal lers en voetbalpubliek. „Dat is zorgelijk, net als het feit dat ons hele veld nu over hoop ligt. Ze hebben ook al het groen rond het veld weggehaald wegens het on derzoek. Het ziet er niet uit. We moeten weer helemaal bij nul beginnen." jVIDEO VAN DE WEEK 'Of ik hulp kreeg? Ik werd van het kastje naar de muur gestuurd en niet teruggebeld, ze waren niet bereikbaar' Patricia, voormalige zwerfjongere Holiday on ice in Goes www.pzc.nl/video reaches: 563 Een hoofdprijs van 36 miljoen is bezopen HBfens 12% MEEST CELEZEN OP WWW.PZC.NL 1 Twee doden bij ongeluk Philips- dam 2 Ongeval op Sloeweg 3 De Jaeger vol ongeloof over schorsing van zeven maanden IN BINNEN-EN BUITENLAND Patricia de Milliano uit Oostburg is de nieuwe lijssttrekker voor het CDA bij de Statenverkiezingen in maart. Zij versloeg concurrent Harry van Wave- ren met 125 stemmen tegen ill. Van Waveren toont zich een sportief ver liezer. Hij roept zijn partij op De Milli ano te steunen en trekt zich terug als kandidaat voor de Statenverkiezingen. De laatste tien jaar is er amper iets veranderd in de aanpak van het pro bleem van Zeeuwse zwerfjongeren. Een aan valsplan, met de realisatie van een meldpunt en op vangplekken, moet daar verandering in brengen. Daarnaast moet er vol gens de doelgroep eens écht worden geluisterd. Het bestuur van de Zeeuwse Schaaps kudde heeft aangifte van diefstal ge daan jegens schaapherder Koen Pille. Pille, die een arbeidsconflict heeft met de stichting, had twee weken ge leden afscheid genomen van het dorp, door met alle 250 schapen een rondje door Nisse te maken. Het be stuur ziet het als diefstal. De 33 mijnwerkers die in de Chileense plaats Copiapó bijna zeventig dagen vast hebben gezeten, zijn bevrijd. De reddingso peratie verliep sneller dan voorspeld. Een voor een werden de mannen in een red dingscapsule naar boven gehesen. De mijn stortte op 5 augustus in. Het kabinet onder leiding van WD-leider Mark Rutte is beëdigd. De ministers versche nen donderdag op het bordes van Paleis Huis ten Bosch in Den Haag. Buiten het pa leis protesteerden zo'n twintig demonstran ten tegen de gedoogsteun van de PW en het geringe aantal vrouwen in het kabinet. Slechts 28 procent van de Nederlanders heeft vertrouwen in een kabinet van WD en CDA met gedoogsteun van de PW. Ruim zeventig procent verwacht dat de groep van Rutte de regeringstermijn van vier jaar niet volmaakt. Het vertrouwen is het grootst onder WD en CD A-kiezers. Begin Nationale Week van de Geschiedenis met diverse acti viteiten in de provincie. DINSDAG 19 OKTOBER Kees van Beijnum ('De oesters van Nam Kee') houdt een le zing in Fizi in Zierikzee. WOENSDAG 20 OKTOBER Reconstructie in Renesse van wurgpoging. De Hogezoom is de hele nacht dicht. Het Kroonjuweel, de brede school in Oost-Souburg, be reikt het hoogste punt. Zeeuwse musea doen mee aan de MuseumNa/8 (Mu seumnacht). ZATERDAG 23 OKTOBER In Schoondijke wordt een pla quette onthuld met de namen van 33 oorlogsslachtoffers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64