land 15 strafbaar Onrust na aanval op moskeeën 'Zeggen dat justitie niet durft is spierballentaal' 'Mensen schrikken van remafstand bij 130 km' Vit is een politiek proces, omdat het OM geen veroordeling durft te eisen' 'Argumentatie van OM is pover' BOUWEN MET DE BESTE AANNEMERS zaterdag 16 oktober 2010 DE PAGTER ANTIEK INTERIEUR Herenstraat 9 Segcersstraat 8 MIDDELBURG *0118-634133 Kaai 53 VEERE 0118-501854 Markt 1 DOMBURG 0118-581120 Iedere zondag geopend vvAVAv.depagterantickenintcricur.nl den haag - Moslims in Nederland vinden dat de overheid te weinig doet om het geweld tegen moskee ën te stoppen. Het Contactorgaan Moslims en Overheid (CMO) en het Samenwerkingsverband van Marokkaanse Nederlanders (SMN) willen zo spoedig mogelijk overleg met de nieuwe minister Ivo Opstel ten (Veiligheid). Met de beschieting van een islami tisch gebedshuis in Dordrecht afge lopen week is volgens de organisa ties het dieptepunt bereikt. De moslims vinden dat de overheid het geweld tegen gebedshuizen se lectief benadert. Zodra Molukse kerken worden aangevallen, is daar volop aandacht voor, net als voor aanvallen op joodse synago gen. Maar voor de tenminste twin tig aanvallen per jaar op moskeeën bestaat politiek en maatschappe lijk nauwelijks aandacht, stellen de organisaties. „Wij willen vooral morele steun van de minister en van het nieuwe kabinet", zegt Farid Azarkan, voorzitter van de SMN. „In het regeerakkoord en het gedoogakkoord met de PW wordt nogal ingehakt op de mos lims. Dat lijkt op een moreel alibi om moslims aan te vallen en angst aan te jagen." Michiel Pestman, advocaat van de partijen die aangifte deden tegen Wiiders den haag - Volgens justitie is Wii ders niet schuldig aan groepsbele- diging van moslims, noch aan haat- zaaien en discriminatie. Theo de Roos, hoogleraar strafrecht aan de Universiteit van Tilburg, had niet anders verwacht. U had het al min of meer voorspeld. „Voorspeld is wat te sterk uitge drukt, maar het is wel conform mijn taxatie van de zaak (De Roos werd gehoord als deskundige en vond dat de PVV-leider niet straf baar is, red.). Het OM heeft per uit spraak van Wiiders zijn standpunt goed beargumenteerd. In mijn ogen had Wiiders nooit terecht mogen staan." Het OM had eerder al aangegeven dat er geen sprake was van strafbare feiten, maar kreeg van het gerechts hof toch de opdracht de vervolging door te zetten. Nu blijven de officie ren van justitie bij hun standpunt. Volgens de advocaat van de bena deelde partijen 'durft' het OM niet. „Ach, zo voorspelbaar. Ze komen maandag zelf nog uitgebreid aan het woord. Laat ze maar met tegen argumenten komen. Het komt mis schien raar over dat het OM van meet af aan al niet wilde en nu vrijspraak eist. Maar de officieren hebben de rechter goed geadvi seerd. Om dan te zeggen dat justi tie niet durft, is spierballentaal. Daar heb ik weinig-respect voor." De eis is nog geen vonnis. Het laat ste woord is aan de rechters, wat kun nen zij doen? „De rechters vormen een eigen oordeel en kunnen besluiten dat er wel een bepaalde bandbreedte is, dat Wiiders' uitspraken wel ver volgbaar zijn." War verwacht u nog van Bram Mos- zkowicz, de advocaat van Wiiders? „Die zal dankbaar gebruik maken van de OM-standpunten. Hij zal het uitbraden en uitspekken." De partijen die aangifte deden te gen Geert Wiiders, zijn teleurge steld over de eis van het Openbaar Ministerie om de PW'er vrij te spreken. De Turkse Arbeidersvereniging in Nederland (HTIB) is een van de be nadeelde partijen. Voorzitter Mus tafa Ayranci: „Ik had deze eis niet verwacht, zeker niet als het gaat om het aanzetten tot haat en discri minatie. Maar goed, het is nog niet voorbij, de rechter beslist." Mohammed Rabbae, voorzitter Landelijk Beraad Marokkanen, deed ook aangifte tegen Wiiders. „We hadden het wel verwacht, dat het OM om vrijspraak zou vragen. Het OM schuift alles op de islam, ook als Wiiders het over allerlei niet-westerse allochtonen heeft die geen moslims zijn. Mensen wor den hierdoor vogelvrij. Ik vond de argumentatie van het OM pover, be neden de maat. Ik ga teleurgesteld naar huis." het OM zet Wiiders ook nooit be volkingsgroepen tegen elkaar op, een voorwaarde voor het zaaien van haat. Bij het aanzetten tot dis criminatie ligt de lat lager. De op roep van Wiiders om de Koran te verbieden, is discriminerend, al dus het OM. „Moslims mogen niet meer hun heilige boek lezen en an dere gelovigen wel." De PW'er roept anderen bovendien op dat voorstel over te nemen en zet op die manier aan tot 'een concrete daad van discriminatie'. Geert Wiiders schudt de hand van zijn advocaat Bram Moszkowicz (I) nadat het Openbaar Ministerie vrijspraak eiste. foto Marcel Antonisse/anp Uit het exploot dd. 13-10-2010 van A.A.A.M.G. van Damme, gerechtsdeur waarder te Terneuzen, blijkt dat ten ver zoeke van mr L.E. van Hevele, in zijn hoedanigheid van curator in het faillisse ment van Moneynotes BV, voorheen gevestigd te Oostburg, gemeente Sluis, aan Franciscus Ruben Keulers, zonder bekende woon- of verblijfplaats dan wel kantooradres of vestigingsplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend het vonnis d.d. 22-09-2010, waarbij tevens is aangezegd dat de Rechtbank heeft beslist dat Keulers aan mr Van Hevele voornoemd dient te betalen het bedrag van de schulden van Moneynotes BV voor zover die niet door vereffening van de overige baten van Moneynotes BV kun nen worden voldaan en waarbij tevens aan Keulers bevel is gedaan binnen 2 dagen na betekening van dit vonnis het in het exploot gemeld bedrag te betalen. Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. Van Damme c.s. - Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN Tel.: 0115-613651. den haag - De snelheidsbekeurin gen moeten fors omhoog als het kabinet de maximale snelheid naar 130 tilt. „We moeten oppas sen dat automobilisten niet 140 of 150 gaan rijden. De remafstand wordt bij die snelheden erg lang, daar zullen de mensen van schrik ken", aldus voorzitter Klaas de' Waardt van de truckersorganisatie Vereniging Eigen Rijders Neder land. De truckersorganisatie ziet in '130 waar het kan' geen probleem voor de verkeersveiligheid en voor vrachtwagens die een stuk langza mer zijn. „In de praktijk wordt al volop 130 gereden en dat leidt niet tot ellende. Maar automobilisten zijn geneigd 10 of 20 kilometer bo ven het maximum te zitten en dat wordt straks echt te hard. Het is nodig om daar forse boetes op te zetten", vindt De Waard. Verkeerspsycholoog Cees Wilder- vanck is het met hem eens. Be stuurders die nu te hard rijden zul len dat straks ook doen. „Hun snel heid schuift gewoon op." Hij noemt de verhoging naar 130 kilo meter 'toegeven aan borrelpraat'. „Harder rijden betekent meer on gevallen. De vuistregel in het ver keer is: één kilometer harder geeft 3 procent meer ongevallen en 5 procent meer zware ongevallen." Wildervanck maakt zich vooral boos omdat harder rijden in Ne derland geen tijdwinst oplevert. „Het geeft de bestuurder alleen het gevoel dat hij opschiet." De ver keerspsycholoog zegt dat hogere boetes op snelheidsovertredingen nu niet zullen helpen. „Bekeurin gen werken alleen als bestuurders het gevoel hebben dat er een grote kans is om gepakt te worden. Die pakkans is nu enorm klein." Je leeft maar één keer. En dat leven wil je inrichten naar je eigen smaak. Je eigen huis moet daarom altijd uniek zijn en voldoen aan jouw wensen. 'Heerlijk wonen' noemen wij dat. Livingstone kiest daarin al 25 jaar lang voor kwalitatief bouwen. En met partners in iedere regio bieden we je altijd het beste en het nieuwste. Ontdek het zelf en vraag de catalogus aan op www.livingstone.org. Vraag gratis de Huizotheek met 50 ideeën en de brochure Twintig Nieuwe Woonideeën aan op www.livingstone.org Door ons geselecteerde dealers in uw regio: Bouwbedrijf Jobse Lievense B.V., Oostkapelle 0 Aannemersbedrijf L. Buteijn, Krabbendijke Aannemingsbedrijf Gebr. Simons B.V., Terneuzen Aannemersbedrijf Houterman v.o.f., 's-Gravenpolder Bouwbedrijf Fa. Th. Van Hoorickx, Sluis HEERLIJK WONEN PERFECT BOUWEN Showroom Breda, Vossenberg 4 (tegenover de Makro). tel.: 076 - 573 57 35 Showroom Almere-Stad-West, Redactiestraat 2, tel.: 036 - 548 94 58

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5