34 Spiegel 'Meer journalisten dan spelers bij Bayern' Informatieavond N57 Kraaijensteinweg Amerika haakt af voor WK 2018 Dramatische judodag voor Nederland Servië wil duel met Italië overspelen 'De Jong denkt aan stoppen bij Oranje' Woensdagavond 20.okto.ber zaterdag 16 oktober 2010 NEW YORK Nederland en België hebben een concurrent minder in de strijd om de organisatie van het wereldkam pioenschap voetbal in 2018. De Ver enigde Staten hebben gisteren de Fifa laten weten dat ze zich volle dig willen focussen op de organisa tie van het WK van 2022. Daardoor lijkt het zeker dat de mondiale eindronde van 2018 in Europa plaatsheeft. Behalve Nederland en België heb ben ook Engeland, Rusland en Spanje en Portugal (samen) zich kandidaat gesteld voor het WK van 2018. ROTTERDAM De eerste dag van de Grand Prix Rotterdam leverde de Nederlandse judoploeg alleen maar teleurstellin gen op. Niet minder dan vijftien deelnemers (zes mannen, negen vrouwen) hadden de bondscoaches Maarten Arens en Marjolein van Unen ingeschreven, maar na am per drie uur judoën lag iedereen uit het toernooi. Arens en Van Unen hadden ervoor gekozen ver schillende judoka's de mat op te sturen om ervaring op te doen en om te zien hoe ze zich zouden hou den in een veld vol buitenlandse (sub)toppers. Vandaag komt Elisa beth Willeboordse in actie. BELGRADO Servië gaat een verzoek indienen bij de Uefa om het gestaakte EK-kwalifïcatieduel met Italië te la ten overspelen. De wedstrijd werd dinsdagavond in Genua kort na het begin gestaakt omdat uit het Servi sche supportersvak voortdurend vuurwerk op het veld en naar Itali aanse fans werd gegooid. „We ont moeten voorzitter Michael Platini op 18 oktober. Dan zullen we een verzoek neerleggen", aldus voorzit ter Tomislav Karadzic van de Servi sche voetbalbond. Karadzic veroor deelde de rellen, maar bekritiseer de tevens de slechte organisatie door de Italiaanse voetbalbond. MANCHESTER - Nigel de Jong over weegt een punt te zetten achter zijn interlandloopbaan. Dat meldt de doorgaans betrouwbare Engelse krant The Guardian. De Jong zou zeer teleurgesteld zijn dat bondscoach Bert van Marwijk hem heeft gestraft voor zijn over treding op Newcastle United-spe- ler Ben Arfa. Die brak zijn been op meerdere plekken. Hoewel De Jong in het artikel niet zelf wordt geciteerd, kent The Guardian geen twijfels in het stuk. De krant con cludeert dat De Jong zeer teleurge steld is in de ophef die rond zijn persoon in Nederland is ontstaan. Bovendien vindt hij dat hij niet ge straft worden voor iets wat er bij zijn club is gebeurd. De Jong en Van Marwijk zullen binnen afzien bare tijd met elkaar om de tafel gaan om de over de situatie te spre ken. door Jan Dagevos Als trainer van Ajax ver weet Leo Beenhakker begin jaren negentig spelers als Richard Wit- schge en Bryan Roy een gebrek aan professionalisme. Hij had het over de patatgeneratie. En Ruud Gullit gaf als bondscoach van de jeugdploeg ook af op zijn spelers. Het kon er bij hem niet in dat de zogenaamde talenten van de toe komst op blauwe voetbalschoenen speelden en na een nederlaag la chend achterin de spelersbus kro pen. Cor Pot spaarde vorige week zater dag de jongelingen van Jong Oran je na de afgang tegen de leeftijdsge noten van Oekraïne ook niet. 'Ze lopen rond met Louis Vuitton-tas- jes en denken het gemaakt te heb ben', liet de bondscoach zich in cy nische bewoordingen ontvallen. 'Maar als ze op deze manier de top denken te halen, kunnen ze nog wel eens hard op hun kont vallen.' Het waren woorden van een coach die zich duidelijk had geërgerd aan 'zijn'spelers. 'Ik vind dat als je met één vinger naar een ander wijst, je met de andere naar jezelf moet wij zen.' Met andere woorden: de ta lenten van morgen moeten eens goed in de spiegel kijken. Zou Cor Pot zelf thuis ook een spiegel hebben? In de aanloop had hij het immers over een gezamen lijke missie en liet hij geen moge lijkheid onbenut om het wij-ge voel te benadrukken. Deelname aan de Olympische Spelen stond immers op het spel. Maar de wed strijd was nog niet verloren of Cor Pot had het plotseling over ze. 'Ze' hadden gefaald. En de bondscoach dan? Was hij niet de man die zijn pupillen had klaargestoomd voor het duel? Hij had de opstelling toch gemaakt en hij had ze volgestopt met tactische opdrachten. Daarom had Cor Pot na de ontluis terende nederlaag deemoedig moe ten zwijgen over 'zijn' spelers en de verantwoording volledig bij zichzelf moeten zoeken. door Gerard Borgman MÜNCHEN - De KNVB en bonds coach Bert van Marwijk hebben te weinig respect getoond voor de be langen van Bayern München. Die mening liet Bayern-trainer Louis van Gaal gistermiddag doorsche meren tijdens de persconferentie voor de wedstrijd tegen Hannover 96. „Ik verwacht dat mijn spelers hun verantwoordelijkheid nemen", stel de Van Gaal. „Maar dat geldt na tuurlijk ook voor het team, de bond, de trainer en de dokter van een nationale ploeg." De Neder landse coach was voorzichtig met de woorden die hij koos. Hij deed zijn uitlating 'in algemene zin', maar het was zonneklaar dat Van Gaai doelde op het slepende con flict tussen Bayern en de KNVB. Na Arjen Robben keerde deze week ook aanvoerder Mark van Bommel behoorlijk zwaar gebles seerd terug van een trip met het Nederlands elftal. Spelers, die door FC Bayern worden betaald. En die gekwetst raakten in het shirt van Oranje, ondanks prangen de verzoeken uit Zuid-Duitsland hen niet te laten voetballen. Van Gaal heeft alle reden tot erger nis. Tegen Hannover 96 hoopt de recordkampioen zich vanmiddag te herstellen na de slechtste com petitiestart aller tijden. En uitgere kend in deze crisistijd haakt de ene na de andere sleutelspeler van het elftal af met een blessure. Van Gaal mist bijna een compleet elf tal: naast Robben en Van Bommel zijn ook Bastian Schweinsteiger, Daniel van Buyten, Franck Ribéry, Ivica Olie, Miroslav Klose en Die- go Contento gekwetst. De volle ziekenboeg verleidde Van Gaal ook tot galgenhumor. „Hier zijn meer journalisten dan spelers die ik tot mijn beschikking heb", grapte de coach. Rijkswaterstaat Ministerie van Verkeer en Waterstaat Ter verbetering van de verkeersveiligheid wordt door Rijkswaterstaat in 'samenwerking met de geipeente Schouwen-Duiveland, Waterschap Scheldestromen en de provincie Zeeland het traject N57, gedeelte Kraaijensteinweg, gereconstrueerd. Het plangebied betreft een traject van 2,1 kilometer van de Meeldijk tot aan de kruising Serooskerkseweg bij Burgh-Haamstede. Rijkswaterstaat vindt het belangrijk omwonenden en andere belangstellenden te informeren over de werkzaamheden. Daarom wordt op woensdagavond 20 oktober een informatie bijeenkomst georganiseerd in de vorm van een inloopavond. Medewerkers van Rijkswaterstaat en de aannemer staan van 19.00 tot 21.30 uur voor u klaar om uitleg te geven en vragen te beantwoorden. Dorpshuis de Schutse Julianastraat22 4328 AS Burgh-Haamstede www.rijkswaterstaat.nl of bel 0800-8002 (ma t/m zo 06.00-22.30 uur, gratis)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 36