261 woninginbraken walcherse woonbeurs Ontwikkeling Kust....Rust krijgt vorm Onthoofde haan als protest in kantine Sagro VROUWENPOLDER Haast met dorpsplan Discussie-avond over paviljoen hotel Britannia e badkamers tegels zaterdag 16 oktober 2010 kaarsen kandelaars Workshops kadootjes VROUWENPOLDER - Drie huizen in Vrouwenpolder zijn in de nacht van donderdag op vrijdag door een inbreker bezocht. Uit de wo ningen aan de Schoolstraat, Prins Clausstraat en de Pelgrimstraat werden portemonnees met per soonlijke papieren en geld wegge nomen. door Anraemarie Zevenbergen VROUWENPOLDER - Het Veerse col lege van B en W wil haast maken met de verdere ontwikkeling en uitvoering van het dorpsplan voor Vrouwenpolder. Wethouder René Molenaar: „Er komt nu een plan dat niet in een lade verdwijnt. Met hulp van exter ne deskundigen, een stedenbouw kundige, een landschapsarchitect en een verkeersdeskundige, gaan we aan de slag. De entree van het dorp wordt als eerste aangepakt. Het plan daarvoor wordt komend jaar gemaakt en in 2013 uiterlijk 2014 moet die restyling daar klaar zijn. Zo zijn er drie aandachtsgebie den. De dorpsentree, het centrum gebied met Dorpsdijk en de Fort den Haakweg." Dorpsraadvoorzitter Jaap Tas toont zich tevreden: „In hoofdlij nen ligt er nu een visie van de ge meente waar we mee aan de slag kunnen. Ik heb eindelijk het idee dat we op één lijn zitten. Begin dit jaar waren we erg teleurgesteld om dat het eindrapport Kust....Rust van de denktank door de toenmali ge gemeenteraad niet echt serieus werd genomen." Na forse kritiek op het college werd besloten de be handeling van het rapport door te schuiven tot na de gemeenteraads verkiezing zodat het nieuwe colle ge er mee aan de slag kon. Tas: „We hebben sinds april dit jaar goed overleg gehad met de wet houder. Dit is een start en ik denk dat de gemeente het dorp nu ook willens en wetens in ontwikkeling wil brengen. Ik heb voor het eerst het gevoel dat er een inspirerend stuk voor Vrouwenpolder op tafel ligt. Natuurlijk komen er straks be zuinigingen aan, maar dat wil niet zeggen dat je niets moet doen. Het geld moet het beleid volgen en niet andersom. Dat betekent dat je doelen moet stelen. Dat is nu ook de opzet met die deelplannen. Die worden in 2011 ontwikkeld en een deel ervan zal voor 2014 worden uitgevoerd." Vrouwenpolder kampt al jaren met problemen; een dorpshart waarin de samenhang ontbreekt, verpaupering, verkeersoverlast en een entree van het dorp die verre van uitnodigend is. Al sinds eind 1980 zijn er plannen gemaakt om te komen tot een herinrichting en aanpak van de diverse knelpunten. Plannen met fraaie namen als 'Vrouwenpolder, hartstikke mooi' en 'Vrouwenpolder, schoon de toe komst' raakten echter in de verge telheid en er gebeurde weinig tot niets. René Molenaar maakt duide lijk dat er 'geen plannen meer ge maakt worden die in lades verdwij nen'. „We hebben als gemeente een signaal afgegeven dat we echt actief aan de gang gaan met Vrou wenpolder." door Wendy van den Hurk In de Zware Plaatwerkerij valt dit weekend van alles te verzamelen: pennen, blocno tes, brochures, rolmaatjes en vooral heel veel woningen. Al liepen er gistermiddag nog meer makelaars rond dan poten tiële kopers. Oud-Scheldewerknemers zullen vreemd opkijken: bloemetjes bij de ingang, een bankje en wel tien vriendelijke begroetingen bij bin nenkomst. 'Wilt u misschien gra tis op de foto?' En ja hoor, een maal het hoekje om pronkt gelijk het grote Middelburg-platform. Zelfs de Lange Jan, hoewel van kar ton, ontbreekt niet. Beetje gek wel. Net als de smetteloos witte bo- dywarmers van de hoofdstedelijke promotors, tussen de verweerde fa- brieksmuren. Een paar voetstappen verder ligt het kunstmatige strandje van Vlis- singen, met in het midden een enorme boei. Er zijn frisbees en flesjes bronwater voor iedereen en papieren strandafvalzakjes om fol ders in te bewaren. Een schril con trast met de grote glimmende boodschappentassen van Middel- burg. Het verschil tussen de twee steden is overal merkbaar. Zo valt vanuit het kofflehoekje te voorspellen waar het koppel met de kekke bril letjes naartoe gaat: de steigerhou ten stand van (B)AM in, bij gebrek aan aanspraak de kleurrijke platen van het Scheldekwartier voorbij, zo de Mortiere in. En daar blijft het. Echt druk was het gistermiddag niet; de beurs was natuurlijk nog maar net open. Toch had het di rect de doelgroep te pakken. Wat er namelijk rond schuifelde, was grijzend en gek op Zeeland. Dat echtpaar uit Breda bijvoor beeld, met haar sjieke viervoeter, dat nu eindelijk eens dichtbij de kust wil gaan wonen. Of het stel uit Souburg, dat nog niet weet wat ze met al die vrijge komen kamers aan moet. Arthur Aerssens, van A&P Make laars had het er maar druk mee. Zijn stand, van De Tuin van Vlis singen, was toch echt dé klapper. Daar had hij geen gladde praatjes of gelikte plaatjes voor nodig. De huizen, bij het oude bunkerter rein, verkopen zichzelf. „Je wilt niet weten hoeveel afspraken ik nu alweer heb gemaakt. En we za ten al op zeventig procent." Bij het project Groote Markt in Vlissingen, niet te verwarren met de straatnaam met een o-tje minder, moet de verkoop nog be ginnen. Maar de maquette van de Slijkstraat belooft al veel goeds. Al leen al de speelse dakkapelletjes houden de aandacht minutenlang vast. M2-malcelaar Marco van der Knaap staat er even bewonderend bij te kijken. „Mooi hè? En dat voor een ton of tweeënhalf Wacht maar, dit gaat het helemaal worden!" Hanny (61) Habtemariam „Mijn man Tsegary en ik zijn hier echt voor de toekomst. We wonen nu nog in een koophuis in Bossen- burgh, naar ons zin, maar over een tijdje willen we dichterbij de stad wonen. En geen hypotheek meer. Die tijd hebben we wel gehad. Lek ker een huurhuisje in de stad, op de tweede verdieping ofzo, zodat je lek ker rustig zit. De Groote Markt, dat lijkt ons wel wat. Vooral de locatie!" Inge Reinderts (25) „Ik sta al een tijdje ingeschreven voor het Scheldekwartier. Nu kreeg ik een uitnodiging om hier materi aal voor het nieuwste stuk op te ha len. Tja, in elk geval beter dan die herenhuizen. Daarvan vond ik de lig ging niet leuk. Het duurt nog ander half jaar voordat het er staat, zeg gen ze. Sn die tijd raken we ons ap partementje in de binnenstad vast wel kwijt. Wij hebben geen haast." Huib (66) en Gerda (62) Koekkoek „Het Scheldekwartier trekt ons wel. Dat is natuurlijk een unieke plek in Vlissingen. Alleen is het nog zo vaag wat er allemaal komt. Hooglicht, de toren op het oude bunkerterrein, lijkt ons ook wel wat. Nou ja, we zien nog wel. We moeten ook eerst ons huis in de Molenstraat nog zien te verkopen. Dat staat al twee jaar te koop. Zodra dat is gelukt, gaan we ons echt verdiepen." Wordt het prachtig rrioclërn öf sfeervol kiaSsièk? VLISSINGEN - Kenners van de we-, deropbouwperiode buigen zich woensdagavond in Vlissingen over de toekomst van het paviljoen van Britannia. Nu het oudste gedeelte van het voormalige hotel aan de boulevard gespaard blijft, geven de Bond Heemschut, Vrienden van het Brit en de stichting Stadsher stel Vlissingen een voorzet voor de restauratie van het gebouw. „Wij willen laten zien dat er heel veel mogelijk is. Er zijn genoeg mensen die dit gebouw willen ex ploiteren", aldus Willem Heij- broek van de Bond Heemschut. Het paviljoen met de opvallende mozaïekrand werd in 1954 neerge zet onder architectuur van Joost Boks. Peter Sijnke leidt de discus sie-avond in bibliotheek' 't Spui. Die begint om 19.30 uur met een reeks korte lezingen. Iedereen is welkom. door Raymond de FireB 'S-HEERENHOEK - Een aantal werk nemers van aannemingsbedrijf Sa gro in 's-Heerenhoek werd gister ochtend op een smakeloze verras sing getrakteerd door omwonende Theo Dekker. Die uitte zijn ergernis over geluids overlast rond half acht door een bloederige, onthoofde haan in de kantine van het bedrijf te leggen. Dekker ontkent het incident, maar meerdere bronnen bevestigen dat hij zijn woede op deze manier heeft geuit. „Laten we het er op houden dat zo wel Sagro als de gemeente niet be reid is om een normaal gesprek aan te gaan. Wij laten ons niet be spelen door hun willekeurigheid", zegt Dekker. Een andere omwonende stelt dat hij de kop van de immer vroeg kraaiende haan er af had gehaald om Sagro ertoe te bewegen in de vroege ochtenduren geen geluid te produceren. Piet Acda van Sagro weet nog niet of er aangifte wordt gedaan. „Eer der heeft de politie hem al eens meegenomen, omdat hij zich bij ons misdroeg. Dat was nu niet het geval. We hebben de politie nog wel gebeld, maar uiteindelijk is hij weer vertrokken. De symboliek van zijn daad verontrust ons wel: schijnbaar betekent het dat we er allemaal aangaan." De actie volgde daags na een hoor zitting voor de commissie bezwaar schriften van de gemeente Borsele. Een aantal omwonenden van Sag ro klaagt al tijden over geluidsover last bij de gemeente Borsele. Die grijpt niet'in, omdat de overlast vanwege een uitbreiding bij het be drijf tijdelijk is. Laat u inspireren in onze showroom en raab ontvang advies op maat karcher Waldammeweg 2,4338 PJ Middelburg i Tel: 0118-625055

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28