Zeeland PZC Bezuiniging van 8 miljoen HET KINDERPALEIS haardenshow Bom 15-16 OKT. WALCHEREN 26 en 27 29 BEGROTING Vlissingen schrapt twintig banen Afscheid van Molstraat 13 DUW- EN LOOPKAR BRANDWEER OP=OP HALLOWEEN verkleedkleding KOKEN en BAKKEN LA ÉNU OF NOOIT! www.dominicus.nl Dordtse zeehond wordt vrijgelaten bij Renesse WON1NGBEURS WALCHEREN almanak WOONLAND.NU Zaterdag 16 oktober 2010 Alle ogen zijn gericht op Scheldekwartier tijdens Woonbeurs 2S Goes ontstemd over soloactie Middelburg rond theaterexploitatie Tip? walcheren@pzc.nl door Miriam van den Broek vlissingen - De gemeente Vlissin gen moet komend jaar acht mil joen euro bezuinigen. Dat is twee miljoen meer dan verwacht. En de komende jaren moet de gemeente zelfs tien miljoen euro per jaar be zuinigen. Een van de maatregelen die het college van B en W wil nemen, is het schrappen van zo'n twintig ba nen. Dat zal gaan via natuurlijk verloop. Daarnaast worden plan nen doorgeschoven naar een later moment. Dat gebeurt onder meer met de herstructurering van de Hercules Segherslaan. De voorbe reiding van die plannen gaat wel door, maar met de uitvoering wordt gewacht. Ook met het wegenonderhoud wordt een pas op de plaats ge maakt. Er zal de komende jaren een half miljoen euro per jaar min der worden uitgegeven. Volgens wethouder Rob van Dooren kan dat omdat er de afgelopen drie jaar juist al veel in wegenonderhoud is geïnvesteerd. De herinrichting van het Bellamypark gaat door volgens planning, maar ook het De Ruyter- plein wordt doorgeschoven naar 2015. Bezuinigd wordt er verder op de Wet maatschappelijke onder steuning (Wmo). Door nog beter te kijken wat voor hulpmiddelen mensen echt nodig hebben, denkt wethouder Marin de Zwarte op de post verstrekking Wmo-geld, een half miljoen euro per jaar te kun nen bezuinigen. De gemeente ontkomt volgens B en W niet aan belastingverhogin gen. De ozb gaat in 2011 met 3,9 procent omhoog, dat is inclusief de inflatiecorrectie van 1,5 procent. Daar staat tegenover dat de afval stoffenheffingen met 0,25 procent omlaag gaan. En het tarief voor be taald parkeren wordt verhoogd met 20 cent per uur. „Maar", bena drukt Van Dooren, „daarmee blij ven we goedkoper dan Middel burg." Om ook het laatste stukje van de begroting rond te krijgen, wil het college bijna een half miljoen euro uit de algemene reserve halen. Dat bedrag wordt de komende jaren weer teruggestort. De begroting wordt op dinsdag 9 november behandeld in de raad. Nu €49,99 .VI en heel veel accessoires Lange Delft 90 Middelburg tel. 0118-638351 a j uw laatste kans op 50% corling óp diverse shovvj'oomhaarden shg^ir MIDDELBURG - Voor het laatst de smalle trappetjes op naar de ruime biljartkamer en de sfeervolle zolder waar jarenlang tai chi, yoga en volksdans werd beoefend. Of nog eens afdalen naar de gezellige keidér met de vier kookeilanden. (Oud-)gastvrouwen, vrijwilligers en bezoekers hadden gisteren een kleine reünie om na 25 jaar afscheid te ne men van 'Molstraat 13'. In het historische pand werden door de Stichting Welzijn Middelburg (SWM) jarenlang activiteiten voor oudere Middelburgers georganiseerd. Die trokken soms achthonderd tot duizend mensen in de week, memoreert Margot Piscaer van de SWM. „We hadden hier 25 groepen met doorlopende activiteiten." Zij zal haar werkkamer missen. Die bood haar 25 jaar uitzicht op de Pijpstraat met zijn bewoners. En zo had iedere bezoeker wel een speciale herinnering aan het pand. Vanwege de brandveiligheid moet het sluiten. Al leen als er voor veel geld verbouwd zou worden, zou het pand kunnen voldoen aan de eisen. „Jammer", mom pelt een man van de biljartgroep. Vroeger heetten ze De Mollen, nu Biljartgroep Middelburg. Want waar vind je een ruimte voor de vier tafels waar de zestig leden tellende club gebruik van maakt? De biljarters zijn er nog over in gesprek met de gemeente. Alle andere acti viteiten zijn al verplaatst naar andere welzijnslocaties in de stad. SWM-directeur Marja Albers haalde tijdens de drukbezochte afscheidsmiddag vooral de mooie herinne ringen aan. „Er is weemoed, maar ook veel gelachen vandaag. Veel mensen hebben elkaar weer gezien." Volgens Albers was Molstraat 13 een punt waar men sen altijd terecht konden voor vragen, een praatje of goede raad. Verspreiding van activiteiten over diverse locaties past in de moderne buurtgerichte aanpak, zegt ze. „Maar het blijft zo dat er in het centrum niet zoveel welzijnscentra zijn." foto Lex de Meester RENESSE - De zeehond die begin augustus door medewerkers van Rijkswaterstaat in de Maas bij Dor drecht werd gevangen, wordt van daag vrijgelaten bij Renesse. Het jonge dier, dat naar zijn red der Jan Koenen is genoemd, is in middels in de Zeehondencrèche helemaal opgeknapt. Jan Koenen is de driehonderdste zeehond die dit jaar door de Zeehondencrèche wordt vrijgelaten. Op dit moment verblijven er nog honderd zeehon den in de crèche. Het merendeel daarvan is slachtoffer van longwor men: parasieten die de zeehonden met hun voedsel binnenkrijgen en die de longen verwoesten. Tip? redactie@pzc.nl nieuwbouw koopwoningen huurwoningen Zware Plaatwerkerij te Vlissingen (Naast parkeergarage Scheldeplein) In één keer op de hoogte van alles! Gratis expositie Panorama Walcheren. De vondst van een vliegtuigbom on der het voetbalveld in Cadzand is na tuurlijk vooral vervelend voor de voetballers van de club. Die kunnen nu maandenlang geen gebruik ma ken van hun enige veld. Maar ook bij de gemeente Sluis is met schrik kennisgenomen van de mededeling. De ruiming van het ex plosief kost nogal wat geld, waar door de toch al zichtbare bodem van de Sluise schatkist nog meer bloot komt te liggen. Leden van de gemeenteraad konden niet anders dan berusten. Eén van hen zag de humor er nog wel van in. „Die bommen doen 6; jaar na dato toch nog hun werk. Ze schieten een gat in onze begroting."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27