17 I 7 -';1 Kinderen hongeren in florerend India MBalans voor Brabant en Zeeland brieven zaterdag 16 oktober 2010 Op 10 november verschijnt de zorgkrant f I» Balans verschijnt bij l BN DeStem, PZC. Brabants Dagblad en Eindhovens Dagblad. Wilt u deze.uitgelezen kans niet missen om uw boodschap ovèr te brengén op uw doelgroep? Bel dan voor informatie of een afspraak: 076 - 53122 77 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Ziekenhuizen 4 Blijkbaar heeft Vierhout grote moeite met meningen van ande ren. Dat hij het niet nodig heeft ge vonden de patiënten in te lichten over zijn plannen en de voortgang ervan en daardoor grote weerstand heeft opgeroepen is nog niet tot hem doorgedrongen.Verwarring' over de intensive care, in plaats van het niet nakomen van belof ten, is er ooit een plan gemaakt over renovatie van 'het ouderwetse ziekenhuis'? Nee, in plaats daarvan ontmantelt hij het Vlissings ziekenhuis terwijl de Mortiereplannen zeer onzeker zijn. Dat de zorg in Vlissingen niet meer geleverd kan worden is toch dankzij zijn afbraak! Als de plan nen niet doorgaan, is het niet zijn schuld maar komt dat door de ne- gativiteit! De sneer naar de aan de zijlijn staande gepensioneerden geeft zijn denkwijze weer, wat zou het makkelijk zijn zonder deze mensen en was de zorg veel makke lijker te organiseren. Als er al een (door hemzelf verzonnen) voet stuk was is hij er nu toch wel met een daverende klap afgevallen. P.L. Brounts Kenau Hasselaarstrraat 153, Vlissingen Oermens De wijsheid is de (geleerden?) naar het hoofd gestegen. We hadden al Neanderthalers (de zogenaamde voorloper van de huidige mens) En jawel hoor, nu hebben we ook de voorloper van de Neanderthaler welke zelfs 500.000 jaar oud is. De Neanderthaler was een mens zoals we nu nog zijn, welke werd ge noemd naar het gebied waar hij werd gevonden. Dat hij krom was, kwam door de ziekte die hij had ge had. Wie weet er nu beter hoe oud de aarde en alles wat daar op is dan de Maker van alle dingen? De Bij bel zegt in Psalmi4: De dwaas zegt in zijn hart: Er is geen God. De eer ste mensen Adam en Eva waren precies hetzelfde als u en ik, en geen voorlopers van mensen. Als je de Bijbel (nog steeds het meest verkochte boek ter wereld) bestu deert, dan kom je eenvoudig weg uit op een totale leeftijd van de aar de van'ongeveer 7000 jaar. C.P. Plansoen Schans 12, Oost-Souburg Een zeehond in de Crevelingen; met een getijdencentrrale in de Brouwersdam moet niet alleen elektriciteit worden opgewekt, maar kan ook de waterkwa liteit in de Grevelingen worden verbeterd. foto Ronald den Dekker China Het provinciaal bestuur ging naar China om een uitbater te strikken voor de exploitatie van de WCT. Dit is tijd en geld vergooien. Im mers als de beoogde uitbater uit Antwerpen - aan het lijntje gehou den door Singapore - het laat afwe ten, dan is dat niet voor niets. Ze hebben natuurlijk ook de studies gelezen dat de terugverdientijd ruim 50 jaar is, verondersteld dat de vraag naar containeroverslag ge staag blijft groeien. Gezien in de economie geldende groeicurven is zo'n veronderstelling absurd en dan ook nog over een periode van ruim 50 jaar. Men speelt met de ge dachte dat Zeeland straks wereld wijd veel biomassa moet importe ren om de biobased economy vorm te geven. Tja, een beetje tegenstrijdig, want daarmee haal je het aspect van duurzaamheid onderuit. Transport slurpt namelijk brand stof Bovendien wordt biomassa steeds meer een begerenswaardige grondstof. Ga daar maar tegen In dia en de landen rond de Stille Oceaan concurreren. Niet doen dus! Zaky Verner van der Spil Roompot 51-e, Hansweert Getij dencentrale We hebben indertijd geknokt voör een open Oosterschelde en gewon nen, het was de moeite zeer waard: Natuurpark Oosterschelde. We hebben geijverd voor een door laat in de Zandkreekdam; die is er gekomen; het water van het Veerse Meer was sneller dan verwacht weer proper. Nu het bericht over twee varianten voor een getijdencentrale in de Brouwersdam, het kan niet beter passen dan bij de bijlage Zeeland duurzaam' onder de kop 'Ook met kleine stapjes is de aarde blij', (krant, 15 okt.) Beide mogelijlcheden kosten veel geld, maar daarvan vloeit ook weer een groot deel via belastingen en winsten van ondernemingen terug in de schatkist. De flora en fauna zullen er wel bij varen en de kreef ten- en oestercultuur kunnen geop timaliseerd worden. Technisch wordt iets moois en nuttigs ge creëerd. Hopelijk blijft het niet bij plannen, maar wordt deze uitda ging zo spoedig mogelijk waarge maakt. En dan steken we de vlag uit. Wim van Gilst Boogerdlaan 23, Kortgene Reconstructie Voorafgaand op de reconstructie Schuurbeque Boeijestraat-Caland- weg, zijn er info-avonden geweest aangaande het invullen van het nieuwe tracé (zie krant, 14 oktober, Schouwse editie). Op de toen gestelde vraag of alle in stanties zoals politie/brandweer/ ambulancedienst daarover zijn be naderd werd door een woordvoer der van de gemeente Schouwen- Duiveland positief geantwoord. Nu het verkeer binnen de 30 kilo meter zone is vrijgegeven en er een prachtig fietspad naast de rij baan is neergelegd moet de fietser aan al het autoverkeer voorrang verlenen. Dit alles binnen een 30 kilometer zone. Alle weggebruikers zijn gé- lijk, verkeer van rechts heeft voor rang. Nu, op de plaats van het tun neltje (door haaientanden), komt de veiligheid in de knel. Men gaat het fietspad mijden. De fietser gaat nu komende uit het tunneltje links en rechts het voet pad op en we zien wel waar we oversteken. Veiligheid? Op de krui sing Grachtweg-Iannewek- ken-SchuurbequeBoeijestraat (30 kilometer zone) is men vergeten een fiets oversteekpad aan te leg gen naar het busstation en een oversteekpad vanaf het verhoogde fietspad naar Jannewekken noord zijde. Wim de Leeuw Mulockstraat 20, Zierikzee India, een land met een grote voedselproductie en een forse economische groei, herbergt 42 procent van alle kinderen in de wereld met ondergewicht. Dat zegt de in Washington gevestigde denktank het Food Policy Institu te, naar aanleiding van Wereld- voedseldag (vandaag). „Wij moeten ons afvragen wie van de groei profiteert", zegt directeur Sandeep Chachra van ActionAid India. „Willen wij een opgepoetst land met schone stadscentra, maar met grote groepen mensen die in extreme armoede en honger le ven?" Met een economische groei van bijna negen procent en als een van de grootste producenten ter we reld van tarwe, aardappelen en an dere gewassen, moet India gemak kelijk ziji} armen kunnen voeden. Maar onder de 84 landen op de hongerindex van het Food Policy Institute neemt India de 67e plaats in, twee Jager dan vorig jaar. China staat op negen en ook Pakistan staat veel hoger dan India (plaats 52). De index vergelijkt statistieken van landen over kinderen met on dergewicht en kindersterfte. Rajiv Tandon van Save the Child ren India: „Verbetering van eetge woonten en voedseldistributie ver eist samenwerking van de autori teiten op gebied van landbouw, ge zondheidszorg, onderwijs en vrou wenemancipatie. Men zal een beet je moeten geven en een beetje moeten nemen en stoppen met het verspillen van middelen." weGeNGR NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 17