et een weerwoord Corné Schilperoort voor twee duels geschorst FC Dauwendaele 2 bekert verder Rabo Lady Force blijft in het peloton Club Brugge verslaat Zulte Waregem Bakx scoort twee keer voor FC Den Bosch Leonardo na Ajax-uit weer bij NAC-selectie Kerkhove ondanks koorts bij laatste vier S net naast )0 uur) staat b. 'Soms zie ik Afellav in Al Hoceima' zaterdag 16 oktober 2010 MIDDELBURG De zaalvoetballers van Dauwendae le 2 bekeren verder. De eersteklas ser was met 14-5 te sterk voor Kanja/'t HvG 2. De doelpunten wer den gescoord door Khalid Kal- doon(4), Mounir Nabil (3), Noes Seitte (2), Marlo Janisse (2), Hi cham Ben Hammou (1) Nordin Benjilali (1) en Nicky Van Merrien- boer (1). MIDDELBURG Rabobank Oosterschelde en Rabo bank Walcheren-Noord-Beveland, gaan door met het sponsoren van dameswielrenteam Rabo Lady Force. Ook in 2011 blijven zij aan dit team verbonden. Beide Rabo- banken sponsoren al vanaf 2008. Rabo Lady Force hoopt de stijgen de lijn van de afgelopen drie jaar in 2011 verder door te trekken. WAREGEM Club Brugge heeft aansluiting ge vonden met de subtop van de hoog ste Belgische voetbalklasse. De for matie van trainer Adrie Koster won de uitwedstrijd bij Zulte Wa regem met 2-3. Ronald Vargas was de grote man bij Club Brugge. De spits uit Venezuela scoorde twee maal. Brugge heeft zeven punten minder dan koploper Racing Genk. ckeghem (links) en Michael Koné. Ster en hij is altijd kritisch op me. Samen spelen we vaak op het pleintje van basisschool Het Vlot. En vroeger deed ik dat achter het politiebureau. Daar heb ik het ge- 'i leerd, ik ben een echte straatvoet baller." Khalid el Hattach vertelt zijn ver- haal aan een tafeltje bij bistro Si nai, aan het Bellamypark in Vlissin- gen. Hij oogt rustig, maar komt op het veld en in de zaal vaak over als een gifkikker. „Dat komt ook door dat willen winnen. Ik weet dat ik in mijn jeugd een moeilijke jon gen was, ik had altijd een weer woord. Het is denk ik één van de redenen waarom ik bij Zeeland Sport altijd in de C2 en B2 speelde en niet in de hoogste jeugdelftal- len. Toen ik vijftien was zag ik Vlis- singen Ai een keer trainen en be sloot ik met hun mee te doen. Ach teraf gezien is dat een goede keus geweest, want ik heb drie jaar in de A-junioren van Vlissingen ge speeld." Arsenio van Aerde was zijn trai ner, daarna nam Niels Slager het over. Slager, nu trainer bij de JVOZ, liet El Hattach zijn gang gaan. „Ik speelde als aanvallende middenvelder en kreeg geen op drachten van Niels. Hij liet me heel vrij voetballen. Dan heb je dus ook geen weerwoord nodig." Wanneer hij na drie seizoenen de overstap naar de senioren moet maken, is er weinig perspectief bij VC Vlissingen. „Ik kon in het twee de gaan spelen. Salim en ook Ab- doe Abdenbi zeiden dat ik naar RCS moest komen, daar zou ik ze ker een kans krijgen. En die kwam ook. Toen Youssef Afkir gebles seerd raakte zette Michel Leonhart me rechtsback. Daar had ik echt nog nooit gespeeld. Maar ik ben er niet meer uitgegaan. Ik dacht dat ik alleen moest verdedigen, maar zag al snel dat ik heel veel ruimte voor me had." In de nacompetitie met RCS scoor de hij in de laatste drie duels twee foto Lex de Meester keer en was hij goed voor drie as sists. En dat terwijl hij in het duel met Groene Ster uit Heerlen niet in actie was gekomen, na een aan varing met Leonhart. „Het is het enige conflict dat ik met hem heb gehad. Het kwam vooral door mij, ik reageerde te emotioneel. Het was niet prettig, maar gelukkig hebben we het daarna uitgepraat." Vanavond staat hij tegenover Leon hart en veel spelers met wie hij vo rig seizoen nog samenvoetbalde. In een derby die leeft en op voor hand al beladen is. „Ik was vorig seizoen voor die wedstrijden ook echt zenuwachtig", bekent El Hat tach. „Ik wist dat ik tegen Jonathan Con- stancia zou staan, die toch prof is geweest. Maar ik hield 'm aardig in bedwang." Veel sms'jes heeft hij deze week niet verstuurd naar oud-ploeggenoten. „Ik ga de boel niet opstoken, dat heeft geen zin. Ik laat liever vanavond zien wat ik kan." door Jan Dagevos KLOETINGE - Corné Schilperoort is naar aanleiding van zijn rode kaart in de uitwedstrijd tegen Kozakken Boys (0-0) voor twee duels ge schorst. De middenvelder van Kloetinge moet daarom het thuisduel van vandaag tegen ASWH en de beker ontmoeting van volgende week te gen SSV65 aan zich voorbij laten gaan. Schilperoort werd vorige week uit het veld gezonden nadat hij iets te laat was met een tackle. Kloetinge speelt vandaag dus zon der Schilperoort tegen ASWH, de ploeg van trainer Willem Leus huis. ASWH heeft ingezet op het kampioenschap in de hoofdklasse B van het zaterdagvoetbal. Tot dus verre vallen de resultaten echter te gen en moet de ploeg genoegen met een teleurstellende vijfde UIT TENNIS Shanghai (Chn). Mannen. Kwartfinales: Mur ray (GBr/4) - Tsonga (Fra/12) 6-2 6-2, Djoko- vic (Ser/2) - Garcia-Lopez (Spa) 6-2 6-3, Fede- rer (Zwi/3) - Söderling (Zwe/5) 6-1 6-1, Mona co (Arg) - Melzer (Oos/13) 6-7 (6) 7-5 6-2. Osaka (Jap). Vrouwen. Kwartfinales: Bartoli (Fra/2) - Cray- bas (VSt) 6-1 6-2, Tanasugarn (Tha) - Chang (Tai) 6-3 2-6 6-4, Peer (lsr/3) - Benesova (Tsj/7) 6-2 6-0, Date Krumm (Jap/6) - Stosur (Aus/1) 5-7 6-3 7-6 (4). VOETBAL Jupiler league: FC Eindhoven - FC Den Bosch 3-3, FC Emmen - Telstar 3-3, MW - Helmond Sport 1-4, RBC Roosendaal - Fortuna Sittard 3-1, Almere City FC - AGOW 1-6, FC Zwolle - Sparta 3-1, FC Volendam - Go Ahead Eagles plaats (acht punten uit vijf wed strijden). De Zuid-Hollandse equipe heeft slechts één punt meer dan Kloetinge, dat wel al één duel meer achter de rug heeft. „We zijn een team", meent Kloe- tinge-trainer Cees Houtepen, „en zijn niet van één individu afhanke lijk, Dat maakt ons sterk. We zijn toch een ploeg om rekening mee te houden." Houtepen hoopt dat vandaag de toeschouwers ook de weg naar het Wesselopark (aanvang 15.00 uur) weten te vinden. „Het is jammer dat we op hetzelfde moment als Hoek thuis moeten spelen. Laatst speelde Hoek tegen Spakenburg en dan zie je bij ons toch wat min der mensen. Ik hoop dat er tegen ASWH wat meer mensen naar Kloetinge komen kijken en ik hoop dan ook dat we ze kunnen overtuigen." 2-1, SC Cambuur - RKC Waalwijk 1-1 FC Zwolle 9 6 2 1 19 17- 7 FC Volendam 9 5 4 0 19 17- 10 RKC Waalwijk 9 4 5 0 17 18- 10 Helmond Sport 9 5 2 2 17 15- 11 Sparta 9 4 3 2 15 27-16 FC Eindhoven 9 4 3 2 15 15- 9 FC Den Bosch 9 4 3 2 15 22-17 SC Cambuur 9 4 2 3 14 14- 10 RBC Roosendaal 9 4 1 4 13 13- 10 Go Ahead Eagles 9 4 0 5 12 20-12 BV Veendam 8 3 2 3 7 8- 12 Telstar 9 1 4 4 7 11 - 17 AGOW 9 4 0 5 6 15- 17 FC Emmen 9 1 3 5 6 13- 20 FC Dordrecht 8 2 0 6 5 9- 18 Almere City FC 9 2 1 6 4 11 - 31 MW 9 2 4 3 3 11 - 15 Fortuna Sittard 9 1 1 7 2 10- 24 EINDHOVEN Istvan Bakx heeft gisteravond twee keer gescoord voor Den Bosch in het duel met Eindhoven. De wed strijd eindigde in 3-3. De Vlissinger kwam als invaller in het veld en maakte binnen acht minuten twee treffers. Het was echter niet vol doende voor de zege. Zwolle mag zich koploper van de eerste divisie noemen na een 3-1-zege op Sparta. BREDA Leonardo keert na de uitwedstrijd van NAC tegen Ajax weer terug in de selectie van de coaches John Ka- relse en Gert Aandewiel. Die afspraak maakte technisch di recteur Jeffrey van As gistermiddag met de Braziliaanse aanvaller. „Leo heeft aangegeven dat hij weer zijn best zal gaan doen. Zondag traint hij weer mee", aldus Van As. ANTALYA Tennisster Lesley Kerkhove heeft gisteren haar kwartfinale in het ITF-toernooi van Antayla gewon nen. De achttienjarige Zierikzeese was veel te sterk voor de Oekraien- se Sofiya Kovalets: 6-3 6-2. Dat was knap, want Kerkhove was koortsig. Ze dacht de wedstrijd te laten schieten, maar werd toch overge haald in actie te komen. De familie van Khalid El Hattach is afkomstig uit Al Hoceima, een haven stad in het noorden van Marokko. Daar liggen ook de roots van Ibrahim Afellay (foto). De PSVer en Oranje-international opende in april 2009 een Cruyff Court in Al Hoceima. „In de vakantie zie ik hem daar soms wel lo pen", vertelt El Hattach. „Hij heeft heel veel fans in Marokko."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 169