Van Minde is fit en klaar voor het WK Lidwien de Bruijn heeft vlinders in de buik >ort3 5 Carlo van Minde is blij dat hij alsnog deel uitmaakt van de WK-turnploeg. De Goese- naar is de vervanger van Yuri van Gelder. Vrouwenteam zondagavond in actie WK TURNEN zaterdag 16 oktober 2010 Het aftellen is begonnen. Joy Goedkoop en Céline van Gerner kijken uit naar hun optreden bij de wereldkampioenschappen turnen, morgenavond in Rotter dam. Met een zelfbewuste blik. Haast on-Nederlands, noemde topsportmana ger Hans Gootjes de presentatie van het Nederlandse team. „Daarin zijn we echt gegroeid", zegt Van Gerner, 15 jaar nog maar vol zelfvertrouwen. door Sven Remijnsen In de aanloop naar het WK drieban den, dat komende woensdag begint in Sluiskil, laat de PZC elke dag een bijzondere betrokkene aan het woord. Vandaag aflevering 3: Lid wien de Bruijn (52) uit Noordwelle. Wat is je rol tijdens het WK? „Ik ben arbiter en daarnaast heb ik een coördinerende rol als aan spreekpunt voor de arbitrage. De organisatie heeft me daarvoor ge vraagd, ik heb dat in het verleden ook altijd gedaan tijdens de wereld bekertoernooien in Sluiskil." „In totaal zijn tien arbiters actief op het WK, negen Nederlanders en een Belg. Zoals het er nu naar uitziet, mag ik op de slotzondag met twee anderen de finale arbitre- ren. Dat zou natuurlijk verschrikke lijk mooi zijn, want ook een arbi ter streeft naar het allerhoogste." Hoe is je liefde voor het drieban den ontstaan? „Ik ben begonnen in de kroeg, zo als bijna iedereen, en er geleidelijk ingerold. Ik werd op een gegeven championship CUSHION SLUISKIL 2010 20 - 24 oktober moment gevraagd om een arbiters opleiding te volgen. Nu ben ik 'we reldarbiter' van de UMB, de inter nationale biljartbond." Waar kijk je het meest naar uit op het WK? „Naar de entourage. De organisa tie in Sluiskil zal alles uit de kast halen om er een geweldig evene ment van te maken. De openings ceremonie, dinsdagavond, is ook een belevenis. Als ik opkom met al le spelers en arbiters zal ik vlinders in mijn buik hebben en me trots voelen dat ik deel mag uitmaken van dit WK." Wie wordt wereldkampioen? „Dat is héél moeilijk te zeggen, want alle spelers zijnvan een hoog niveau. Maar er wordt ge speeld in sets en iemand heeft dus maar vijftien punten tot zijn be schikking om een fout te corrige ren. Dat kan verrassingen opleve ren. Alle ogen zijn uiteraard ge richt op Dick Jaspers, maar Blom- dahl en Caudron willen net zo graag wereldkampioen worden. En Kasidokostas, de Griek, zal er al les aan doen om zijn titel te verde digen. Nee, een voorkeur heb ik niet. Ik gun het ze allemaal van harte." Lidwien de Bruijn kijkt uit naar het WK driebanden, waar zij als arbiter mag optreden. foto Lex de Meester door Roeland van Vliet RIDDERKERK - Tijdens de laatste persconferentie van de turnbond vóór het WK, gisteren in Ridder kerk, mocht er met geen woord ge rept worden over Yuri van Gelder en zijn vermeende cocaïnegebruik. „Alleen sporttechnische vragen zijn welkom", zei Hans Gootjes, topsportmanager van de KNGU, op strenge toon tegen het journail le. Zelfs de vraag 'Hoe voel je je' aan bondscoach Bram van Bokho ven was al over de grens. „Het gaat hier niet over mij, maar over de turners die maandag in actie ko men. En zij moeten maar met één ding bezig zijn: de wedstrijd." Bij Carlo van Minde lijkt het wel goed te gaan met die focus. De 22-jarige Goesenaar, woensdag.aan- gewezen als vervanger van de ge vallen Lord of the Rings, sprak al leen maar over trainingen, oefenin gen en persoonlijke doelstellingen voor het WK. Het dichtst bij het volgens de bond ontoelaatbare kwam hij met de korte reconstruc tie van zijn dinsdag: „Het was een hectische dag, maar ik heb ge woon met de rest meegetraind. Ik zelfs goed getraind, zonder al dat gezeur... We vroegen ons wel af waar iedereen was. Later kregen we, net voor de pers, te horen wat er aan de hand was. Daarna heb ik rustig tot de volgende morgen afge wacht of ik Yuri's vervanger zou worden." Van Minde viel aanvankelijk bui ten de boot vanwege een condi tie-achterstand. Hij was relatief laat - pas drie weken voor de be langrijke testwedstrijd in Italië - te ruggekomen van vakantie. Daar door was de souplesse er nog niet tijdens de interland. „De anderen waren al zes weken of langer in training. Die waren dus al verder in hun opbouw. Ik heb met die va kantie dus een risico genomen, maar mijn vriendin en ik waren niet eerder vrij. Het kon niet an ders." Tussen het toernooi in Italië en de bekendmaking van de selectie (op 21 september) zat een halve maand. De Goesenaar maakte in die periode grote stappen en dacht dus wel bij de WK-ploeg te ko men. Maar hij werd teleurgesteld. „Dat ik reserve was, was een grote klap. Maar het zei ook wel wat. De bond vindt blijkbaar wel dat ik op bijna alle toestellen - alleen voltige niet - in te passen ben." En nu wordt Van Minde onver wachts toch opgesteld. Hoogst waarschijnlijk komt hij tijdens de landenwedstrijd uit op sprong, vloer, ringen en brug. „Dat is mo gelijk doordat ik precies hetzelfde programma heb gedraaid als de an dere jongens", zei hij. „En inmid dels ben ik echt fit en kan ik goede oefeningen neerzetten." Dat heeft ook Van Bokhoven ge constateerd. „Carlo heeft zijn reser verol heel professioneel ingevuld. Daar ben ik trots op. Hij is fit en klaar om een WK te draaien." Van druk heeft de Goesenaar geen last, stelde de bondscoach. „Ik vind ook dat de jongens geen druk zouden moeten voelen. Er komen maandag veel mensen naar hen kij ken, maar die steunen hen alleen maar. Ze moeten genieten. Een WK in eigen land maken ze maar één keer mee. Ze moeten niet als makke lammetjes Ahoy in gaan." Van Minde hoopt dat hij nette oe feningen kan turnen. „Ik zal tij dens de wedstrijd alleen met mijn eigen optreden bezig zijn en nog niet al te zeer letten op het teamre sultaat. Maar uiteindelijk moeten we natuurlijk wel bij de beste 24 landen komen. Anders is het met een einde verhaal." foto Robin Utrecht/ANP Carlo van Minde, hier in actie tijdens de training, voelt zich topfit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 167