Onderzoekers beloven 281 Vlissingen bezuinigt acht miljoen euro Goes rekent zich niet rijk na Haagse cijfers Vier opties GREVEUNGENCONFERENTIE Het Grevelingenmeer stikt: uitwisseling met Noordzeewater is het medicijn. Hoe dat toe te dienen, daar gaat komende maandag een grote conferentie over. Winkelinbraak Benefietconcert IKN Kinderdorp Lange file door aanrijding op Deltaweg Vier varianten ^^Vermeulen Autoverhuur zaterdag 16 oktober 2010 door Joeri Wisse YERSEKE - In de nacht van woens dag op donderdag is in een winkel aan de Oude Torenstraat in Yerse- ke ingebroken. Er zijn tientallen pakjes sigaretten weggenomen. £>ursus Tsjechisch Start: 2 november 2010 Dinsdagavond beginnen weer cursussen Tsjechisch voor beginners en gevorderden. Ze vinden plaats in het MFC te Zierikzee, in kleine groepen. De nadruk ligt op conversatie De lessen worden gegeven door Lucie Siroka, Tsjechische docente. Meer informatie: www.translook.nl; info@translook.nl of 06-51621587 Vertaalbureau Translook, tevens voor uw vertalingen Tsjechisch-Engels-Nederlands MIDDELBURG - De Zeeuwse afde ling van Internationale Kinder hulp Nederland (IKN) houdt van avond in de Zeeuwse Concertzaal in Middelburg een benefietconcert voor het kinderdorp Patmos op het eiland Idjwi in het Kivumeer in Congo. Het Vocal Orchestra Art of Voices en Hortenzia Forray (Roemeense zangeres) zullen deze avond belangeloos optreden. Het concert vangt aan om 20.15 uur. Entree: 20 euro (volwassenen) of 10 euro (kinderen). De opbrengst is voor de dagelijkse zorg van de kinderen. De IKN-afdeling van Zeeland staat onder leiding van Christa Breure uit Kapelle. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De gemeente Vlissin gen moet komend jaar acht mil joen euro bezuinigen. Dat is twee miljoen meer dan verwacht. En de komende jaren moet de gemeente zelfs 10 miljoen euro per jaar bezui nigen. Een van de maatregelen die het college van B en W wil nemen, is het schrappen van zo'n twintig ba nen. Dat zal gaan via natuurlijk verloop. Daarnaast worden plan nen doorgeschoven naar een later moment. Dat gebeurt onder meer met de herstructurering van de Hercules Segherslaan. Ook met KATS - Op de ie Deltaweg bij Kats vond gisterochtend een kop-staart- botsing plaats waarbij vier voertui gen betrokken waren. Het ging om twee personenauto's en twee trucks met oplegger. Een van de vrachtwagencombinaties moest worden weggetakeld, de an dere voertuigen konden nog rij den. Bij de aanrijding waren de volgende bestuurders betrokken: een 55-jarige man uit Keulen (D), een 58-jarige man uit Dungen- heim (D), een 22-jarige man uit Ka pelle en een 52-jarige man uit Kaatsheuvel. Er ontstond een file; het verkeer werd omgeleid via de sluizen naar de parallelweg. het wegenonderhoud wordt een pas op de plaats gemaakt. Er zal een half miljoen euro per jaar min der worden uitgegeven. De herin richting van het Bellamypark gaat door volgens planning, maar ook het De Ruyterplein wordt doorge schoven naar 20x5. Bezuinigd wordt er verder op de Wet maat schappelijke ondersteuning. De ge meente ontkomt volgens B en W niet aan belastingverhogingen. De ozb gaat in 2011 met 3,9 procent omhoog. Daar staat tegenover dat de afvalstofFenheffingen met 0,25 procent omlaag gaan. En het tarief voor betaald parkeren wordt ver hoogd met 20 cent per uur. Wil je eigen baas zijn in de zorg? Genoeg tijd hebben voor je cliënt en zorg thuis verlenen waar je helemaal voor gaat? Kom dan via ons werken als zelfstandige. Wij regelen het voor je! T:+31 (0)118 82 02 13 M:+31 (0) 6 221 35 892 info@zeeuwsezorgmensen.nl webiwww.zeeuwsezorgmensennl Dat een beperkte te rugkeer van eb en vloed in het Greve lingenmeer wonde ren doet voor het on derwaterleven, staat als een paal boven water. Ook is inmiddels al duidelijk dat, als er nieuwe verbin ding komt tussen het meer en de Noordzee, er goede kansen liggen om groene energie voor tiendui zenden huishouden op te wekken met een getijdencentrale in de Brouwersdam. Wat de aanleg van een nieuwe ver binding met zee betekent voor de visserij, de natuur langs de oevers, de duikers, de recreatieonderne mers en andere belanghebbenden zijn, is echter nog niet duidelijk. Veel is nog afhankelijk van wat er uiteindelijk zal worden besloten. De commissie die zich buigt over deze vragen en dus over de toe komst van het Grevelingenmeer, is bijna halverwege. Begin dit jaar stelde inmiddels ex-staatssecretaris Tineke Huizinga de onderzoeks commissie in; eind volgend jaar moet er een uitgewerkt plan voor de voormalige zeearm bij het nieu we kabinet liggen. Om alle belanghebbenden te informeren en om zich er van te vergewissen dat ze op het goede spoor zitten, be legt de commissie maandag een Grevelingenconferentie. „We gaan veel nieuwe feiten presenteren. De afgelopen tijd is er onderzoek ge daan, onder meer naar de wa terkwaliteit van het meer en naar de mogelijkheden voor een getij dencentrale," zegt Pieter Maessen, woordvoerder van de Bestuurs commissie. „Daarnaast horen we graag wat de aanwezigen van de resultaten vin den. Tijdens de conferentie moet een kruisbestuiving plaatsvinden tussen de verschillende belangen. Als je dat niet doet, zal het nooit lukken om tot een plan te komen waar iedereen zich in kan vinden. Bovendien zou vreselijk zijn om er na twee jaar achter te komen dat de regio het idee heeft dat alles achter hun rug om is besloten of, erger nog, ze het er helemaal niet mee eens zijn." Voor de conferentie, die plaatsvindt bij restaurant Grevelingen op de Greve- lingendam, hebben zich 130 men sen aangemeld. „Dat is echt boven verwachting veel", zegt Maessen. Nadat alle aanwezigen zijn bijge praat, splitsen ze zich op in groep jes om dieper in te gaan op één van de drie deelgebieden: getijden- energie; water en natuur of toeris me en recreatie. Daarna volgt een presentatie van de vier alternatie ven voor de toekomst (zie kader). Tot slot is er ruimte voor een ple naire discussie onderling en met de aanwezige bestuurders. Overigens is er op kleinere schaal voortdurend overleg met belang hebbenden. In klankbordgroepen worden onder meer de watersport sector, de toerisme- en recreatie branche en de energiewereld op de hoogte gehouden. Ook in Den Haag wordt de Greve lingen continue onder de aan dacht gebracht: begin november schuiven de gedeputeerden aan bij de kersverse staatssecretaris Water, CDA'er Joop Atsma. Optie 1: niets doen. Er zijn geen in vesteringen nodig, maar het zuur stoftekort in de diepere delen van het meer blijft. Optie 2: de bouw van 'doorlaten' in de Brouwersdam en de Grevelin- gendam, ten bedrage van circa 160 miljoen euro. Overtollig rivierwater kan weg naar de Noordzee. Optie 3: een getijdencentrale in de Brouwersdam ad 300 a 500 mil joen. Energiebedrijf Delta kan bij dragen. Optie 4: een getijdencentrale en een schutsluis voor de scheep vaart in de Brouwersdam. door Frank Balkenende GOES - Goes lijkt op grond van de laatste informatie van het Rijk de komende jaren minder te hoeven inleveren. Volgens de gemeente is dat schijn. De septembercirculaire van de rijksoverheid lijkt gunstiger dan eerdere zwarte scenario's, omdat er alleen de bezuiniging van drie miljard in is verwerkt die het vori ge (toen demissionaire) kabinet nog heeft doorgevoerd. Voor Goes scheelt dat de komende vier jaar een half tot een miljoen euro per jaar. Het kabinet-Rutte zal 15 mil jard euro bezuinigen, zodat aan Aan het eind van de Gre velingenconferentie van aanstaande maan dag presenteert de be stuurscommissie vier varianten om de watergezondheid van de Grevelingen te verbeteren. In de commissie zitten vertegen- mmmksmmmi het oorspronkelijke doel kan wor den voldaan: de rijksbegroting la ten krimpen met 18 miljard euro. Goes blijft er daarom vanuitgaan dat zij vanaf 2013 per jaar 8 mil joen euro minder kan uitgeven. Er moet dus flink worden bezuinigd. Voor het grootste deel is dat al in gevuld: lager tempo van onder houd van gebouwen, wegen en groen, krimp van het ambtenaren apparaat, verlagen van uitgaven van gemeenschappelijke regelin gen en subsidies, winst door ge meentelijke samenwerking op de Bevelanden en reëel begroten om dat nu op bepaalde posten nogal eens geld overblijft. ENERGIA Bekijk de video's van de bruisende Holiday on*lce-show Energia op www.pzc.nl. COFFEESHOPS Stem mee op de stelling: 'Goes moet coffeeshops met rust laten' op www.pzc.nl/bevelanden. THOOLSE TIPS? Mail: tholen@pzc.nl KINDEROPVANG OP Dagopvang 0 tot 4 jaar Buitenschoolse opvang 4 tot 12 jaar Weekendopvang 0 tot 12 Jaar Altijd de auto die u nodig hebt, wanneer u hem nodig hebt En niet a's u h niet nodig hebt.' langs van maandag t/m zondag 19.00 uur www.juultje.nl :enirum Juultje maakt deel uit van Stichting Prokino Mobiliteitsoplossingen voor particulier én bedrijf Tel 0115-686100 Locaties: Axel Goes Het meest noordelijke deel van de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 162