26 Parkeergarage scoort prima, Né stwa impasse Kwestie jop zit in Goes is blij met het groeiend gebruik van de parkeergarage aan de Westwal. Publiek is positief, zegt de gemeente. Wat vinden de gebruikers nu echt? De PZC hield een mini-enquête. Parkeergarage félÉ Meningen over parkeergarage Westwal Prokino zaterdag 16 oktober 2010 - kaarsen - kandelaars ■Workshops - kadootjes lange Delft 113 Middelburg 0118-633203 door Raymond de Frel HEiNKENSZAND - De Stichting Be houd de Zak van Zuid-Beveland (BZZB) en de gemeente Borsele ra ken het maar niet eens over een jongerenontmoetingsplaats (jop) op de Zuidzaksedijk in Heinkens- zand. Mocht Borsele overgaan tot het legaliseren van de jop, dan vecht de BZZB die procedure op nieuw aan. Tijdens een hoorzitting van de commissie bezwaarschriften van de gemeente Borsele verweet BZ- ZB-voorzitter Rinus Antonisse het Borselse college van burgemeester en wethouders 'onbehoorlijk be stuur'. „We spraken af dat we samen bin nen een halfjaar naar een betere lo catie voor de jop zouden zoeken, maar de gemeente Borsele heeft niets meer laten horen." De BZZB vindt de als jongeren- stek ingerichte zeecontainers mis staan op de bloemdijk. Bovendien vindt ze dat Borsele haar eigen be leid negeert: een jop hoort in een dorp te zijn gesitueerd en niet daarbuiten. Wethouder- Marga Vermue ver weerde zich door te wijzen op de vaak vluchtige status van een jop. „Voor hetzelfde geld verandert de situatie over een tijdje weer, om dat de jongeren de jop niet meer bezoeken. Daarom gedogen we de ze situatie nu." De commissie adviseert het colle ge binnenkort over een nieuw be sluit over de jop. PARKEERGARAGE GOES door Frank Balkenende en Luc Oggel Het gros van de gebrui kers van de parkeergara ge aan de Westwal in Goes is tevreden. Ze be oordelen de parkeervoorziening als 'goed'. Wel wijzen veel mensen op een aantal onvolkomenheden, zoals de krappe lift, het gedoe met boodschappenkarretjes en deuren die zwaar opengaan. Dat blijkt uit een steekproef die de PZC gisteren hield onder gebrui kers van de parkeergarage. In de mini-enquête werden 35 mensen naar hun ervaringen gevraagd over het parkeergebouw, de toeganke lijkheid, de inrichting, de tarieven en de betaalmogelijkheden. Wat opvalt is door de bank geno men een overgrote meerderheid (86 procent) tevreden is over het 5x2 plaatsen tellende parkeerge bouw. De ligging dicht bij de bin nenstad, het feit dat bezoekers al tijd een vrij vak weten te vinden, de schappelijke prijzen (zegt een meerderheid) en het feit dat het ge- De parkeergarage aan de Westwal telt 512 plaatsen en is daarmee de grootste van Zeeland. De bouw kostte ruim 19 miljoen. In de schil bevinden zich apparte menten, op de begane grond com merciële ruimten. Er is inpandig ook een fietsenstal ling met 75 plaatsen. De garage is 24 uur per dag open. Er is videobewaking en een be heerder. Het parkeertarief bedraagt 50 eu rocent per 25 minuten. Bekeken wordt of per tien minuten parke ren kan worden ingevoerd. bouw van binnen netjes, licht en schoon oogt. 'Een aanwinst voor de stad', zegt Ellen Geelhoed uit Kats. De Borsele wethouder Con nie Miermans, die net aan de be taalautomaat staat, geeft het ge bouw 'een 8 tot 9'. Toch zijn er ook smetjes. Met na me op de toegankelijkeheid is kri tiek. De route in het gebouw, waar bij bij het uitrijden de automobi list eerst omhoog moet om daarna te dalen richting uitgang, wordt als onlogisch ervaren. Ook klaagt een aantal gebruikers over de scherpe bochten in de carrousels. Door de grijze kleur op vloer en wanden lijkt de rijroute bovendien smal, terwijl die dat in werkelijkheid niet is. „Je moet wel veel draaien met al die scherpe bochten. Oude re mensen zijn er een beetje bang van", onderstreept Maria Smul- ders-Oosthoek uit 's-Heerenhoek. De grootste ergernis blijkt de route die klanten van supermarkt Albert Heijn, tegenover de parkeergarage, met een winkelwagentje moeten afleg gen. „De lift is eigenlijk te smal voor de winkelwagen. Die hadden ze zo breed moeten maken dat er twee wagens naast elkaar in pas sen. Bovendien ontstaat voor de lift een file als het druk is", weet het Kapelse echtpaar Ad en Anne ke Kole uit Kapelle. Ook de bocht bij de lift blijkt in de praktijk een hindernis. Er is te wei nig ruimte, mede omdat een be- tonkolom vervelend in de weg staat. Wie met winkel- of kinder wagen onderweg is, stuit vervol gens op deuren die naar binnen moeten worden opengetrokken. „Ze zouden automatisch moeten openen", roept een echtpaar met haast. Nu is de gemeente dat ook van plan. Straks zijn de deuren met een druk op de (grote) knop te openen. Over de tariefstelling wordt weinig geklaagd, evenals over de betaalmo gelijkheden. Het parkeergebouw krijgt echter niet ieders goedkeu ring. Een stel: „Alles is hier pet." Hoe beoordeelt u de inrichting (licht, vloer, (sociale) veiligheid) Hoe beoordeelt u het betalen (prijs, betaalautomaten, [mogelijkheden) De parkeergarage aan de Westwal in Goes is nu tien maanden open. Veel kinderziektes zijn inmiddels verholpen I I en mensen hebben kunnen wennen. De PZC vond het daarom tijd om een mini-enquête te houden. We legden 35 I i gebruikers van de parkeergarage op vrijdagmiddag tussen 13.00 en 15.00 uur een aantal vragen voor. goed slecht Bent u tevreden over de parkeergarage? I I -ja Hoe beoordeelt u de toegankelijkheid (in en uitrijden, liften, deuren, aanrijroute) Volant Quist bron: Frank Balkenende en Luc Oggel Het Rijksvastgoed- en ontwikkelingsbedrijf verkoopt bij openbare inschrijving landbouwgrond op de volgende locaties: - aan de noordoostzijde van Rijksweg 58 in Kruiningen (gemeente Reimerswaal). Het zijn twee percelen die in totaal 9.28.78 ha groot zijn (1.68.50 ha en 7.60.78 ha). Ze liggen tussen de N289 en de spoorlijn ter hoogte van de Vlakebrug onder Vlake, gemeente Reimerswaal; - aan de noordzijde van de Dijckmeesterweg, in de Dijckmeesterpolderin Philippine (gemeente Terneuzen). Het gaat om twee percelen die in totaal 8.72.00 ha groot zijn (2.56.10 ha en 6.15.90 ha); - aan de zuidzijde van de Brijhoekseweg in Scherpenisse (gemeente Tholen). Het zijn twee percelen (5.48.15 ha en 1.23.65 ha) die afzonderlijk verkocht worden. Verkoopdatum en locatie De openbare verkoop vindt plaats op 5 november 2010 om 11.00 uur. Locatie: het Rijksvastgoed- en ontwikkelings bedrijf, de regionale directie Zuid, Stationsplein 3, 4811 BB Breda. Postadres: Postbus 2222,4800 CE Breda. Open in december, in Goes Kinderdagverblijf en Buitenschoolse Opvang Plus 'i.'.uitje Ls een bekende naam in de Zeeuwse kinderopvang. Vanaf 1 december 2010 kan ook Goes gebruik maken van onze 'koninklijke' opvang. Er komt een nieuwe locatie in de BeaCrixlaan. SchrijF uw kind nu in! Baby's en peuters van O tot 4 jaar krijgen bij Juultje een huiselijke, gezellige omgeving waar ze zich veilig kunnen ontwikkelen. Met veel uitdaging, speelgoed én liefde. Nadere informatie Objectomschrijving en verkoopvoorwaarden met ontwerp- akte van levering worden op aanvraag toegezonden. Aanvraag daarvoor kunt u telefonisch doen bij mevrouw A.L.M.C. (Nicole) Timmermans, tel: 076-5241390 of via het algemene telefoonnummer 076-5241300. Daar kunt u tevens aanvullende informatie verkrijgen. Informatie is ook beschikbaar op de website www.rvob.nl onder 'verkoopkalender'. Speciaal voor kinderen met psychiatrische problemen. Na schooltijd kunnen kinderen spelenderwijs vaardigheden ontwikkelen. Aan de hand van een begeleidingsplan begeleiden ervaren leidsters de kinderen. Van 06.30 tot 19.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 160