Topappartementen JUBILEUM? economie 115 Meijers wint prestigieuze staalprijs Dncassobeleid fail iete DSB ligt onder vuur Sjoerd Kooistra haalde 25 miljoen uit holding 'jlHI de Vèrse Hoeven! Akkoord in EU over FNV wil fors meer extra heffingen trucks arbeidsinspecteurs Dt akte both*". www.versehoeven.com ...met zeezicht! weumelinghe Handelstekort van eurozone valt tegen ...DE KNOP MOET WEER Even stilte... ...en nu vooruit! zaterdag 16 oktober 2010 door Marcel Moeide SEROOSKERKE (W) - Meijers Staal bouw uit het Walcherse Seroosker- ke heeft de Nationale Staalprijs 2010 gewonnen. Het bedrijf sleep te de prestigieuze erkenning in de wacht voor zijn aandeel in het Jin- so Paviljoen op het Arenaplein in Amsterdam. Het opvallende restaurant staat pal naast het voetbalstadion van Ajax. Saillant detail in dat verband is dat in het juryrapport de bijzondere dakconstructie wordt aangehaald en vergeleken met een 'samenge stelde ringbalk zoals tot nu toe al leen bekend van stadions, bijvoor beeld het dak over het Stadion Feyenoord in Rotterdam'. De jury koos het project uit 63 inzendin gen in de categorie utiliteitsbouw. In totaal waren er 140 inzendin gen in vijf categoriën (naast utili teitsbouw waren dat industrie- en woningbouw, infrastructuur en ka rakteristieke stalen bouwdelen). Drie andere projecten van Meijers (het Imax-theater in Boekarest, Zep in Middelburg en de uitbrei ding van de tbs-kliniek in Den Dolder) vielen buiten de prijzen. „Het paviljoen is een heel transpa rant en slank gebouw. Dat krijg je zonder bijzondere staalconstructie zo niet voor elkaar", zegt projectlei der Chris de Visser. Het is de tweede keer in vier jaar dat Meijers de nationale erkenning ten deel valt. In 2006 leverde het bedrijf een belangrijk aandeel in de geluidswal langs de A2 bij Utrecht die door importeur Hes- sing is ingericht met Ferrari's, Bentley's en Lamborghini's. „Dat we twee keer in korte tijd deze prijs gewonnen hebben, geeft aan dat we over een goed team be schikken dat dit soort uitdagingen aankan", aldus De Visser. Hij bena drukt dat Meijers zich niet alleen bezighoudt met bijzondere projec ten. De orderportefeuille bestaat vooral uit standaardconstructies voor de landbouw, utiliteits- en be- drijfsbouw. www.bouwenmetstaal.nl Het winnende Jinso Paviljoen in Amsterdam waaraan Meijers Staalbouw heeft meegebouwd. foto AMSTERDAM LUXEMBURG De EU-landen kunnen vrachtwa gens extra belasten voor milieu schade en geluidshinder. De EU-mi- nisters voor Transport hebben daar over gisteren in Luxemburg over eenstemming bereikt. Door het akkoord zouden EU-lid- staten de mogelijkheid krijgen trucks gemiddeld zo'n 3 cent per ki lometer te laten betalen voor lucht verontreiniging en geluidshinder. Het Europees Parlement moet zich nog over het plan uitspreken. BOEK Vakcentrale FNV wil een verdubbe ling van het aantal arbeidsinspec teurs. Volgens de bond gebeuren er nog te veel ongelukken op de werk vloer. „Daarom verwachten wij dat het nieuwe kabinet meer aandacht besteedt aan de veiligheid en ge zondheid van werknemers in Ne derland", aldus een woordvoerster gisteren. De FNV wil daarom een verdubbeling van het aantal ar beidsinspecteurs van driehonderd naar zeshonderd. VERSE HOEVEN UITGEVERIJ Bel (0162) 51 43 57 of kijk op: DEN HAAG - De failliete bank DSB treedt nog steeds te hard op met zijn incassobureau. Dat zeggen on derhandelaars De Vries, Oude Mid dendorp en Koremans die met de bank een regeling voor alle gedu peerden proberen te bereiken. DSB ging vorig jaar ten onder, toen spaarders hun geld weghaal den. De bank nam klanten in een wurggreep. Door dure koopsompo lissen die aan leningen waren ge koppeld konden de maandlasten enorm oplopen. Vóór het faillissement lag de bank al onder vuur wegens het optre den van het incassobureau. Maar ook nu nog gaat het er soms 'te ri- hét oosterschelde drieluik www.weum0lingh6.nl rags ftgrr Iedere zaterdag is ons informatiepunt op de bouwlocatie van 11 tot 13 uur geopend! Beklim de uitkijktoren en geniet van uw toekomstig uitzicht! AMSTERDAM - Wijlen Sjoerd Kooi stra heeft in de laatste twee jaar van zijn leven voor privédoelein- den rond de 25 miljoen euro uit Plassania BV gehaald, de holding van zijn uitgebreide horecacon- cern. Dat blijkt uit het eerste voorlopige verslag van de curator, de Amster damse advocaat Seerp Gratama. Kooistra maakte in juni een einde aan zijn leven. Enkele weken daar na ging Plassania BV failliet. De precieze bestemming van deze uitgaven wordt nog door de cura tor onderzocht, maar deze zullen waarschijnlijk te herleiden zijn naar het luxe bestaan dat hij leid de met zijn partner Dick Loor- bach. Kooistra bezat bij zijn overlijden een stadsvilla in Groningen, een duur appartement in de Amster damse Mahlertoren, een landgoed in Ubbergen en een landhuis en een groot jacht in Spanje. De totale schuldenpositie van Plas sania is nog niet bekend, maar is voorlopig vastgesteld op 150 mil joen euro. Grote schuldeisers zijn de brouwerijen Heineken, Inbev en Grolsch alsmede de FGH Bank. Het bedrijf heeft nog voor 13 mil joen euro aan vorderingen op der den openstaan. Aan Plassania zijn zo'n 72 horeca bedrijven verbonden: met name in Groningen en Amsterdam! maar ook in Nijmegen, Enschede, Tilburg, Den Bosch, Breda en Eind hoven. Deze horecabedrijven zijn ondergebracht in aparte, zelfstan dig opererende rechtspersonen die niet binnen het faillissement val len. Wel zijn sommige panden van Plassania of ze worden door de bv gehuurd en zijn weer onder verhuurd of verpacht. LUXEMBURG Het handelstekort van de eurozone is in augustus uitgekomen op 4,3 miljard euro. In juli werd nog een overschot op de buitenlandse han del geboekt van een herziene 6,2 miljard euro. Dat meldt het Euro pees statistisch bureau Eurostat. Het tekort valt veel hoger uit dan verwacht. Analisten rekenden op een tekort van 700 miljoen euro. In augustus 2009 kwam het handelste kort van de zestien eurolanden uit op 2,8 miljard euro. Met het plotselinge overlijden van Corstiaan hebben uuij een gedreven inspirator en motivator in het bedrijf verloren. Cors ujas een vakman! Het was hartverwarmend en troostend om te horen hoe geliefd hij was en hoe zijn kwaliteiten werden ge waardeerd. De grote belangstelling neemt het verdriet niet weg, maar-geeft ons het gevoel dit niet alleen te dragen. Niet alleen belangrijk is de weg die je gaat, maar ook het spoor dat je achterlaat. De kracht van Cors was zijn onuitputtelijke ambitie en passie om het beste bureau van Zeeland met aspiraties daarbuiten te zijn. Wij zijn er klaar voor om deze ambitie uiaar te r goureus' aan toe, zegt advocaat Maarten de Vries van de stichting Steunfonds Probleemhypotheken. Bert Oude Middendorp van de stichting Hypotheekleed zegt dat het 'nog wel eens fout gaat'. Piet Koremans van het Platform Aande- lenlease zegt dat hij onlangs nog een huisveiling heeft voorkomen. De curatoren noemen het incasso- beleid 'evenwichtig'. Uitgangspunt is een 'open communicatie met de debiteuren', zegt curator Ben Knüppe. Volgens hem liggen er nog zo'n 7000 klachten bij de bank. Daarvan hebben er duizend betrekking op betalingsproble men. Afgehandeld zijn 250 zaken. t zetten wij ons voor u in. Of het nu gaat om creatieve uitwerking öf ondersteuning én advies op het gebied van marketing en communicatie. Bij nieuwe ontuiikkelingen, projecten of opdrachten staan tuij u graag terzijde en gaan uuij elke uitdaging aan. Uiteraard zijn wij hiervoor altijd bereikbaar. Néem contact met ons op Hans Beljaars □annie de Vries POWER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15