Karim El Ahmadi op dood spoor zlm. 39 Driebanders Delta/Fast wacht een cruciaal duel Met stip het beste verzekeringspakket. FEYENOORD-FC TWENTE Middenvelder zit vanavond op de bank tegen oude club zaterdag 16 oktober 2010 door Leon ten Voorde ROTTERDAM - Hij zou in principe het middenveld van Feyenoord moeten dragen in deze tijden van mineur. Maar als vanavond zijn oude club FC Twente op bezoek komt, zit Karim El Ahmadi zonder enig perspectief op de bank. „Ik heb al met de clubleiding afgespro ken dat er in de winterstop een op lossing moet komen." Opvallend is het zeker: Feye- noord-trainer Mario Been roept na elke nederlaag dat zijn ploeg routine en leepheid mist, maar waarom houdt hij dan een van zijn meest ervaren en beste spelers al weken lang gevangen op de bank? Wat is er in hemelsnaam aan de hand met Karim El Ahma di? Hoe kan het toch dat de inter national van Marokko niet eens ba sisspeler is bij de wegkwijnende nummer dertien van de eredivi sie? Ergens onderweg is het misge gaan met de Enschedeër, die ruim twee jaar geleden voor maar liefst vijf miljoen euro naar De Kuip werd gehaald. Maar waar? El Ahmadi zelf rept van 'een moeilij ke situatie'. Wat heet. Hij praat nog nauwelijks met de trainer en die zwijgt op zijn beurt ook tegen hem. „Ik heb nooit een speciale re latie met deze trainer gehad. Maar ik vind dat dat ook niet per se hoeft. Je kunt ook prima functio neren zonder dat je een warme band met een trainer hebt", zegt El Ahmadi. Maar van normaal functioneren is inmiddels ook al geen sprake meer. El Ahmadi is uit de gratie bij Been, zoveel is wel duidelijk. „Het Karim Ei Ahmadi behoort niet meer tot de basiself van Feyenoord. is misgegaan rond een interland met Marokko", vertelt El Ahmadi. „In die weken daarvoor was ik ge blesseerd. Voor de Europacupwed strijd tegen Gent kon ik nauwe lijks lopen en daarna tegen Vitesse was ilc een twijfelgeval. Uiteinde lijk heb ik niet gespeeld. Daarna ben ik naar Marokko gegaan en na een paar dagen was ik volledig her steld, waardoor ik gewoon met de nationale ploeg heb gespeeld. Toen ik terugkwam bij Feyenoord heeft de trainer niets tegen me ge zegd, maar op vrijdag voor de trai ning las ik opeens op het bord dat ik 's zondags niet zou spelen. Wat me vooral pijn deed was dat ik geen enkele uitleg daarover had ge kregen, terwijl de trainer me altijd foto Marco de Swart een van de belangrijkste spelers van het elftal noemde. Hij had me op z'n minst een verklaring kun nen geven. Het klopt dat ik op die vrijdag niet veel heb gedaan op de training, ik had er gewoon even geen zin meer in." Een dag later zat hij bij Been op kantoor, maar toen had El Ahma di al in alle kranten gelezen dat hij vanwege zijn wanprestatie op de training buiten het elftal was gela ten. „Op zich was het wel een goed gesprek, waarbij ik mijn zeg je heb kunnen doen. Maar het eind van het liedje was wel dat hij het beter vond om me niet in de selectie voor de wedstrijd tegen NAC op te nemen." Sinds dat mo ment is er niets meer veranderd. Ja, El Ahmadi zit ondertussen wel weer bij de selectie, maar daar houdt het ook meteen mee op. Ook vanavond tegen z'n oude club FC Twente zit hij weer 'gewoon' op de bank. En dat is een hard ge lag voor de speler die ruim twee jaar geleden vol vertrouwen zijn toekomst verbond aan de Rotter damse club. Inmiddels is Twente kampioen en zakt Feyenoord steeds dieper weg. „Ik heb geen spijt van mijn keuze destijds. Op dat moment dacht ie dereen dat ik een stap vooruit zou zetten en je moet niet vergeten dat het Twente in die dagen ook goed uitkwam dat ze mij voor veel geld konden verkopen. Maar wat ik wel enorm mis, is de manier van voet ballen van Twente. Dat heb ik hier nooit zo meegemaakt." Het is El Ahmadi wel helder geworden dat het uitzicht op betere tijden bij Feyenoord akelig troebel is gewor den. „Ilc wil de club Feyenoord, de sup porters die me gesteund hebben en het team niet in de steek laten, maar op deze manier heeft het weinig zin om verder te gaan." Daarom ligt er nu ook een af spraak tussen beide partijen dat er in de winterstop naar een oplos sing wordt gezocht als de transfer markt weer opengaat. door Joop vam den Oudenhoven MIDDELBURG - Zowel Delta/Fast Bouwservice als Garage Verbrugge Hyundai wacht morgen een be langrijke wedstrijd in de eredivisie driebanden. Verbrugge lean in Vlaardingen goede zaken doen in de degradatiestrijd door te winnen KUSTMARATHONBOEK Reserveer het boek 'Blie da'lc er bin' over de Kustmarathon van 2010 op: www.pzc.ni/webshop WEBLOCS Sportweblogs over voetbalstatistie ken, hardlopen en wielrennen vindt u op www.pzc.nl/blogs STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto van hekkensluiter TO- W.NL/MCR. Voor de toeschou wers begint zondag al een beetje het WK. Maar liefst drie deelne mers aan het WK, dat drie dagen later in Sluiskil begint, verschijnen nu al in Hotel Dallinga voor de strijd in de vierde competitieron de tussen Delta/Fast en Snellen Re cycling uit Zundert. Het zijn Jean Paul de Bruijn, Roland Forthom- me en Eddy Leppens. Afgemeten aan de resultaten in de Belgische competitie van afgelo pen week is een beetje optimisme op zijn plaats. Immers Leppens (1.562) en De Bruijn (2.000) won nen hun partij met goede cijfers. De tegenstander is echter de huidi ge nummer twee van de eredivisie en heeft met Roland Forthomme, Peter Ceulemans en Barry van Beers te vrezen tegenstanders. Vierde man Jan Arnouts trok zich voor de nieuwe competitie terug, omdat hij zijn resultaten te mager vond worden maar is nu toch van de partij omdat Harrie van de Ven geblesseerd is. Teamleider Jan Kikken van Delta: „We zullen met een gelijkspel niet ongelukkig zijn, maar gaan natuur lijk voor de volle winst. De strijd om een plaats in de play offs gaat heel spannend worden. Er zijn veel concurrenten dus moeten we punten pakken." Bij ZLM zijn uw vakanties goed en voordelig verzekerd.* Wie meerdere verzekeringen bij ZLM afsluit, krijgt zelfs 8% korting op de premie. Dat is één van de redenen waarom onze klanten zo tevreden zijn. Meer weten over de voordelen van ZLM? Kijk op zlm.nl of neem contact op met uw ZLM adviseur. verzekeringen u tevreden, wij tevreden r Dat vinden niet alleen onze klanten maar blijkt ook uit onafhankelijk consumentenonderzoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 158