Sabrina is boegbeeld I 281 zeeland Uitdijende bomen zorgen voor duisternis in huis Goes vindt handelwijze Middelburg rond theaterexploitatie 'not done' FENOMEEN Radiovrouw en zangeres beleeft jaar vol jubilea Mariaviering met kinderen in basiliek Lezing van nieuwe stichting Filosensus Fietsster beroofd in Terneuzen zaterdag 16 oktober 2010 Z goes - B en W van Goes zijn ont stemd dat Middelburg voor de ex ploitatie van de Middelburgse schouwburg zonder overleg in zee wil gaan met Theater BV uit Ter- neuzen. Goes en Middelburg wer ken nu samen via de Theater Ex ploitatie Zeeland. TEZ program meert voorstellingen in de theaters in Goes en Middelburg. Ook de in zet van personeel en techniek re gelt TEZ. De Middelburgse wethouder Al- bert de Vries maakte onlangs be kend dat zijn gemeente een kwart miljoen euro denkt te besparen door de exploitatie in handen te geven van Theater BV en dat be drijf ook mee te laten betalen aan nieuwbouw. Het plan heeft echter gevolgen voor TEZ en dus ook voor Goes. De twee gemeenten te kenden in 2001 een samenwer kingsovereenkomst: TEZ zou de theaters in Goes en Middelburg voor een belangrijk deel exploite ren. De Goese wethouder Jan de Pooter vindt het 'not done' dat Middelburg niet eerst even met Goes heeft overlegd. „Dit is in elk geval niet mijn manier van com municeren", drukt hij zijn onvre de diplomatiek uit. Hij heeft dat De Vries ook duidelijk gemaakt. De Pooter praatte donderdaga vond in een besloten bijeenkomst de fractiewoordvoerders bij. Goes is niet van plan TEZ zomaar op te heffen. „TEZ functioneert gewoon goed. Het loopt als een trein. Ook het bestuur van Stichting Mythe 't Beest Goes zegt dat." De Pooter vindt dat Middelburg een probleem veroorzaakt en dat zelf moet oplossen. Hij doelt op ontvlechting van de exploitatie van de theaters in Goes en Middel burg en de gevolgen die dat heeft voor het personeel. „Daar maak ik me namelijk zorgen over. Evenals over het cultuurprofiel. Wij willen het huidige handhaven. Vraag is wat Middelburg met de samenwer kingsovereenkomst gaat doen." 3 1 HULST De werkgroep kinderliturgie Hulst wil oude tijden doen herleven met een Mariaviering. Oktober is de Mariamaand en dus is er morgen een optocht van kin deren die bloemen en kaarsen dra gen door de kerk. Een kinderkoortje zingt liedjes van nu, maar er is ook een samenzang voor de ouderen die bekend zijn met de liedjes, die gewijd zijn aan Maria. De Mariaviering begint om 10.30 uur en wordt voorgegaan door pa ter Marist in de basiliek te Hulst. TERNEUZEN Filosensus is een nieuwe stichting in Terneuzen met als doel sprekers uit te nodigen die praktisch-fïloso- fische, esoterische of spirituele on derwerpen voor het voetlicht wil len brengen. De eerste lezing is door Berlinde Kegels en vindt dins dag vanaf 19.30 uur plaats in Gale rie Neuve in de Nieuwstraat 22 te Terneuzen. De entreeprijs bedraagt €9,50. De stichting begint binnen kort ook met een cursus. Informa tie bij Lucien de Smit via ldcsmit@zeelandnet.nl of 0115-631 425. Theo Buijsse en de buren willen van de immense bomen voor hun deur af. Ze hebben geen problemen met nieuwe, jonge aanplant, foto Peter Nicolai ben blij dat het herfst wordt." Hij pleit bij de gemeente al ruim een jaar voor kap van de bomen. Tever geefs. Op het gemeentehuis hoor de Buijsse dat de bomen de leef baarheid van Draaibrug vergroten. „Maar die gaat juist achteruit." Buijsse beseft dat het onderwerp 'bomenkap' gevoelig ligt. „Ik word hier en daar zelfs natuurvandaal genoemd. Onzin. Ik hou ontzet tend van de natuur. Maar nie mand heeft iets aan deze bomen." De omgeving heeft geen bezwaar tegen kap, zegt Buijsse. En nieuwe aanplant is geen probleem. Hij heeft nu ook de gemeenteraad in geschakeld. Dat leidde in een com missievergadering tot het idee de bomen rigoureus te snoeien. „Dat is een halve oplossing. Ik vrees dat de bomen daarna twee keer zo hard groeien. Maar goed, beter iets dan niets." Het Sluise college be kijkt de zaak. terneuzen - Een 83-jarige vrouw uit Terneuzen is gistermiddag tus sen half drie en drie uur op de pa rallelweg van de Willem de Zwij gerlaan in haar woonplaats van haar tas beroofd. De Terneuzense fietste drie jongeren voorbij. Eén van hen trok aan de fiets, waar door de vrouw bijna viel. Toen ze later in haar fietstas keek, bleek haar handtas gestolen te zijn. In de tas zat een portemonnee met per soonlijke papieren en kleingeld. door Wout Bareman Het is iets. over half twaalf Net als overal wordt in veel wonin gen in Assenede het middagmaal bereid. Niet in huize Saey. Oprichter Guido Saey van Radio Meetjesland ontvangt gas ten in de kleine keuken. In de stu dio ernaast werkt zijn echtgenote Sabrina haar dagelijkse radiopro gramma De Muzikale Fruitmand af, een verzoekplatenprogramma. Ze bereikt een kleine tienduizend trouwe luisteraars in de Vlaamse grensstreek én in Zeeuws-Vlaande- ren. Al dertig jaar lang, 22.000 uur in totaal, 2,5 jaar non-stop radio. Ze is trots op haar jubileum. Post voor Sabrina van Radio Meet jesland komt altijd terecht. De Vlaamse postbodes weten haar te vinden of er nu een adres op de enveloppe staat of niet. De (ooit) vrije zender staat eerlijk gezegd be ter bekend als 'Radio Sabrina'. Het is haar artiestennaam, want ze gaat door het leven als Yvette Scheir ('maar geef toe, Yvette, dat is toch geen naam!?'). De Fruit mand gaat dagelijks de lucht in. Door de week van tien tot twaalf, in het weekeinde en op feestdagen een uurtje minder. Vandaag is Roman Hemelsoet uit Zandstraat (Sas van Gent) in de studio, afgedankt zanger van shan- tykoor De Dekzwabbers in Terneu zen. Toevallig draait Sabrina één van zijn lievelingsnummers: het Wolgalied. Hij zingt het met glas heldere stem mee, rechtstreeks in de uitzending. Hemelsoet komt wekelijks wel even langs, Sabrina en hij zijn vrienden. Zoals ze ook vrienden is met charmezanger Eddy Wally, van buurtschap De Katte, een kilo meter of wat verderop. Hij was eer der dit jaar de verrassingsact op het vijftigjarig huwelijksfeest van Sabrina en Guido. Vijftig jaar getrouwd, dertig jaar radio, zeventig jaar ge worden én tien jaar zangeres. In één jaar een trits aan jubilea. Ja, geeft ze toe, ze is eigenlijk te laat met zingen begonnen. Guido: „Ik heb haar er altijd in gestimuleerd. Haar zangcarrière begon tien jaar geleden, bij de carnavalsvereniging De Pierewieten in Sas van Gent. Het was een enorm succes." Sinds dien treedt ze vooral op in Neder land, ook op tv. Sabrina: „Pas sinds twee jaar heb ik ook veel op tredens in Vlaanderen. Gek, maar in je eigen streek word je veel min der snel erkend." Optredens in Terneuzen, Vlissin- gen, Middelburg, Kloosterzande, Hulst, IJzendijke en waar al niet. „Vooral in Vlissingen ben ik heel populair. Daar hebben ze zelfs een fanclub voor mij opgericht." Sabrina zong inmiddels drie goed- verkopende cd's vol met vooral het levenslied. Met nummers ook van Jan Smit, Marianne Weber en Frans Bauer ('ik stond al naast hem toen hij pas kwam kijken'). Grad Damen is één van haar favo rieten, Wolter Kroes ook. In de stu dio hangen foto's van haar met al die beroemde zangers en zangeres sen. Het zijn vrienden geworden. De band met de luisteraars (107.3 FM) is innig. „Vorige week was ik aan het eind van een optreden m'n stem kwijt. Diezelfde avond nog zat ik bij de dokter. Die schreef me rust voor. Maar ik kan m'n luisteraars toch niet in de steek laten, met hun verzoekplaat- je voor een verjaardag of een jubi leum? Ik heb heel zacht gepraat die ochtend en kreeg reacties als 'je bent een moedige vrouw'. Dat doet goed." Topmanagers van de Vlaamse radio prezen ooit haar perfecte 'radiostem'. Ze koestert hem. Radio Meetjesland? Ze rolde er destijds bij toeval in, toen één van haar zoons uitviel en er een gat in de programmering dreigde te ontstaan. Ze begon voorzichtig met een kookprogrammaatje en ging ook direct verzoekplaten draaien. Nu zijn Sabrina en Radio Meetjesland onlosmakelijk met el kaar verbonden. Daar komen zelfs de twee mi ni-hondjes Luna en Loekie niet tussen. Loekie keft de bezoekers fel toe, terwijl de microfoon in de studio open staat. Sabrina excu seert zich bij de luisteraars voor het geblaf Met een lach. „Ach, ze zijn zulke dingen wel gewend." Wie een plaatje wil aanvragen, kan bellen: 0032-9-3427107. En wordt er niet opgenomen, tja, dan is Sabrina weg voor een optre den, ergens in de grensstreek. 's Morgens in de studio (boven), door Martijn de Koning DRAAIBRUG - Natuurlijk, dit is er één uit de afdeling klein leed, be seft Theo Buijsse. Er zijn ergere dingen op de wereld. Maar aan de andere kant: als er niemand tegen is, waarom wordt er dan niet inge grepen? Het draait allemaal om drie bo men in Draaibrug. De linden staan er al een jaar of vijftien, twintig. Eén ervan staat precies voor het huis van Buijsse, de ande re voor de woningen van de bu ren. „De eerste tien jaar van hun bestaan waren het kleine, wat iele boompjes", zegt hij. „Maar sinds een jaar of vijf groeien ze als kool." Daardoor belemmeren ze het uit zicht van de bewoners. „In het voorjaar en de zomer heb ik geen uitzicht meer. In huis is het een stuk donkerder, en mijn zonnepa nelen krijgen ook minder licht. Ik Tel 0115-686100 Locaties: Axel Goes Hulst Philippine SclioondIJke Vlissingen Zaamslag Zuiddorpe langs van maandag t/m zondag tot 19.00 uur www.juultje.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 148