115 Café voor het ware bosgevoel seland 127 Piet Vogelaar Koewacht in de ban van pitbulls Hogere tijdsbesteding oniine als je 'm nodig hebt! Uitslaande brand bij biogasbedrijf in Kalo WGG6NGR Media Lees de weblog van Haags verslaggever Jeffrey Kutterink www.pzc.nl/zeeuwsezete! zaterdag 16 oktober 2010 Het Kloosterbos is bijna 115 hectare groot Daarvan is negen hectare nu ingericht als 'speelzone'. Een oud middeleeuws duin als de Witte Heuvel is daarnaast al een natuurlijke zandbak en klimheuvel. Casthof Den Bos staat al vele jaren leeg. Het zou mooi zijn als het spookcafé weer een nieuwe uitbater krijgt, zodat sporters en wandelaars er kunnen uitpuffen en de dorst kunnen lessen, betogen recreanten. deren op 'natuurlijke wijze' spelen en ravotten. Koen Van Kenhove en Martine Goedgeluck uit Sint Kruis Winkel komen minstens één keer in de week een fikse ronde joggen in het bos. Het stel ergerde zich de laatste tijd aan machines die hen in de weg reden, paarden en rui ters wegjoegen en de boel om ploegden. „Maar als al dat materi eel er is om ruiter- en mountainbi keroutes te creëren, speelplaatsen aan te leggen en het bos te ver fraaien, zijn we daar natuurlijk zeer mee ingenomen", zegt Goed geluck. Als de provincie dan ook nog zorgt voor een uitbater in de tot ruïne vervallen Gasthof Den Bos is Koen helemaal tevreden. „Lekker na een lange wandeling een pint vatten met het gezin of collega-joggers. Dat zou het hele maal perfect maken." www.pietvogeiaar.nl door Frank van Cooten KOEWACHT - Twee pitbulls houden de gemoederen in Koewacht be hoorlijk bezig. Volgens eigenaar Ben Scheffer doen beide honden geen vlieg kwaad, maar bewoners denken daar anders over. „Ik durf mijn hond niet meer uit te laten. Scheffer laat zijn pitbulls los lopen en hij heeft er geen con trole op. Ze hebben onlangs al een kat verscheurd", zegt Magda Theu- nissen. „Niemand durft daar nog te lopen. Ik loop met angst mijn rondje. Je weet immers nooit wan neer je de pitbulls tegenkomt." Dat van die kat klopt, geeft Schef fer toe. „Toen die zwarte nog pup was, kreeg hij een flinke knauw van een kat. Dat is hij nooit verge ten. Iedere keer als hij een kat ziet, gaat hij erop af Dan kan het in vijf minuten gebeurd zijn." De verontruste buurtbewoners hebben inmiddels brieven ge stuurd met handtekeningen naar de politie en de gemeente Terneu- zen. Politie en gemeente moeten maatregelen nemen tegen Schef fer, zodat de bewoners weer onge dwongen met hun honden in het gebied kunnen wandelen, is de kern van de oproep. Het gaat om het gebied in de buurt van de Ber- laersstraat, Kloosterstraat en Kruis- pad in Koewacht. Het is een lastige zaak, stellen woordvoerders van de gemeente Terneuzen en de politie Zeeland. De pitbulls mogen immers in het betreffende gebied los lopen. Ze moeten alleen zijn aangelijnd bin nen de bebouwde kom en in de bossen van Staatsbosbeheer. „Het is voor ons heel lastig de man te bewegen de honden aan te lijnen in een gebied waar ze los mogen lopen", zegt een woordvoerster van de politie. „We kunnen alleen optreden als beide honden als ge vaarlijk te boek staan. En daar heb ben we aangiftes voor nodig. Nie mand heeft tot nu toe aangifte ge daan." Ook bij de gemeente Terneuzen is de onrust bekend maar concreet optreden is lastig. „We hebben de man wel een brief gestuurd met het verzoek om rekening te hou den met anderen. Daarnaast is be sloten dat onze Bijzondere Opspo- rings Ambtenaren een oogje in het zeil houden." Scheffer vindt het jammer dat de klagende bewo ners nooit met hem hebben ge sproken. „Ze moeten met mij pra ten, niet met de gemeente of de politie. Echt, mijn pitbulls doen niets. Ze zijn goed opgevoed." Kinderen ontmoeten de heks op hun ontdekkingstocht in het Kloosterbos. foto's Peter Nicolai KALLO - In een biogasbedrijf aan de Molenweg in Kallo heeft giste ren een felle brand gewoed. Nie mand raakte gewond. Ook deed zich geen gevaar voor de omge ving voor. De brand werd geblust door het korps van de gemeente Beveren, met ondersteuning van brandweer lieden uit Antwerpen. Rond 5.45 uur kwam de melding binnen bij de brandweer. Een operator van het bedrijf zag een melding van een stroomstoring op zijn controle- scherm. Toen hij dit ter plaatse ging controleren, meldde een tege moetkomende trucker een uit slaande brand aan de achterzijde van het bedrijf De brand is ver moedelijk uitgebroken in de droog installatie. Nader onderzoek moet uitsluitsel geven over de oorzaak van de brand. Ook het schadebe- drag was gisteren niet bekend. UW VlSiTHKAAKTiE fu. NUALWWSOKTiE bjPZC Ga voor meer informatie naar: www.always-online.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 147