Kom naar het Kloosterbos Nieuwe directie bij Pabo 26 \m Bom Arjen den Hamer almanak gepromoveerd zaterdag 16 oktober 2010 door Harold de Puysseleijr walsoorden - De directie van pos torderbedrijf in erotische artikelen Pabo uit Walsoorden is gereorgani seerd. Met het aantreden van Paul Wil- kens (algemeen directeur) en Mar- tijn Kerkhof (financieel directeur) is de top van het bedrijf gehal veerd. Algemeen directeur Jan Bod- daert (64) gaat met pensioen, de drie overige directieleden zijn el ders in het management of in een andere tak van het concern aan de slag gegaan. Pabo behoort tot het in Duitsland beursgenoteerde con cern Beate Uhse en heeft 258 men sen in dienst. Volgens pr-manager Sandra Broe- ren beperkt de reorganisatie zich tot directie en management en is er geen aanleiding om te veronder stellen dat er banen bij het erotica- bedrijf verloren zullen gaan. „We hebben wel een behoorlijk pittig jaar achter de rug. Zoals alle bedrij ven in de detailhandel hebben ook wij het als gevolg van de economi sche crisis zwaar gehad." Veranderingen bij Pabo moeten lei den tot een versterking en verdere uitbouw van de huidige positie op de markt voor eroticaproducten. Het programma kent een aantal speerpunten, waaronder een nieuw en gedifferentieerd merkbe leid, integratie van nieuwe media en e-commerce en uitbreiding van de internetactiviteiten. „Pabo heeft in het recente verleden uit muntende jaren gekend, maar de wereld en consumenten zijn veran derd. Daarom willen ook wij nu de bakens verzetten. Dat moet lei den tot aanzienlijke verbeteringen in onze resultaten op de markt", zegt Wilkens. Volgens Kerkhof zal dat ook lei den tot een grotere winstbijdrage aan Beate Uhse. „Pabo is een be langrijk onderdeel van ons moe derconcern. Die rol zullen wij in de toekomst versterken. Dat geeft ons ook de kans te investeren in verdere groei." zaamslag - Arjen den Hamer (1980), afkomstig uit Zaamslag, heeft op 12 oktober zijn promotie onderzoek aan de Technische Uni versiteit Eindhoven met succes af gerond. Het onderzoek van Den Hamer op het gebied van de regeltechniek heeft zich gericht op het ontwerp van systemen die gebruikt worden De vondst van een vliegtuigbom on der het voetbalveld in Cadzand is na tuurlijk vooral vervelend voor de voetballers van de club. Die kunnen nu maandenlang geen gebruik ma ken van hun enige veld. Maar ook bij de gemeente Sluis is met schrik kennisgenomen van de mededeling. De ruiming van het ex plosief kost nogal wat geld, waar- KLOOSTERBOS MEER OP RECREATIE INGERICHT Na uitbreiding van het Kloosterbos besloot de provincie Oost-Vlaanderen het bos aantrekkelijker te maken. Naaldbomen maakten plaats voor eiken en speelweides. Palen met ijzeren wijzers voor verschillende wandelingen. Klauterpaddestoelen om op natuurlijke wijze te spelen. om machines en processen aan te sturen. Met zijn proefschrift is hij in 2005 begonnen. In 1998 behaalde hij zijn vwo-di- ploma aan het Zeldenrust-Steelant- college in Terneuzen. Zes jaar later studeerde Arjen af als werktuig bouwkundig ingenieur aan de TU te Eindhoven. Tip? redactie@pzc.nl door de toch al zichtbare bodem van de Sluise schatkist nog meer bloot komt te liggen. Leden van de gemeen teraad, die een dag later werden inge licht over de extra kostenpost, kon den niet anders dan berusten. Eén van hen zag de humor er nog wel van in. „Die bommen doen 65 jaar na dato toch nog hun werk. Ze schie ten een gat in onze begroting." door René Hoonhorst Weg met de naald bomen. Dieren en planten heb ben niks aan dennenakkers. En voor mensen is er ook weinig lol aan een doorkijkbos. Vrij baan dus voor eiken, brem, beuken en heide. Die brengen het 'bosgevoel' terug in het Kloosterbos. Dat hopen de beleidsmakers van Oost-Vlaanderen in elk geval. Oost-Vlaanderen heeft het minste bos van alle Belgische provincies. Mede daarom kocht de provin cieraad wat jaren terug tientallen hectares om het Kloosterbos bij Wachtebeke uit te breiden en op te waarderen. Weliswaar beheert de provincie aan de andere kant van Wachtebeke al domein Puyen- broeck, waar ook wat bos omheen ligt. Maar Puyenbroeck richt zich meer op ouders met kinderen die zich willen vermaken in het kleine dierenparkje, de verkeerstuin en di verse speeltuinen. Het Kloosterbos - vlak aan de drukke R4, de verkeersader tussen Zelzate en Gent - had tot voor kort vooral een dubieuze naam als speeltuin voor potloodventers en In het bijna 115 hectare grote Kloosterbos heeft de provincie Oost-Vlaanderen negen hectare speelterrein ingericht. Kinderen van alle basisscholen in Wachtebeke namen gisteren enke le speelweides officieel in gebruik.. Ze hielden creatief atelier en een bosquiz bij de met sprookjesaf beeldingen opgesierde zit- en klau- terpaddensfoelen. Ook gingen ze op fotozoektocht door het bos. Kinderen (en volwassenen) kunnen de weg in het bos snel en makke lijk vinden door nieuwe bewegwïj- mannen op zoek naar herenliefde. Door veel naaldbomen in het gro tere Kloosterbos te kappen en dre ven met eiken aan te leggen, hoopt de provincie niet alleen het 'bosbordeel' tot sluiting te dwin gen. De eiken en de ontstane ruim- zering. Behalve de gele paaltjesroute en de bordjes die ruiter-, wandel- en fietspaden aangeven, zijn er ook wandellussen te lopen door dieren te volgen. Op vele kruisingen staan palen met ijzeren wijzers voor vijf ver schillende wandelingen. Die routes worden aangegeven door een konijn, een egel, een kik ker, een hert en een specht. Op langere boswegen duiken de vijf dieren in hout weer op om wandelaars te laten weten dat ze op de juiste weg zitten. te geven ook andere bomen en struiken weer een kans. De 'onderetage' van bijvoorbeeld lijsterbessen, vlierstruiken en spor- kehout vrolijkt het bos op en trekt op zijn beurt insecten, zoogdier- tjes en vogels aan. De boompieper, de boomleeuwerik en zelfs de nachtzwaluw kunnen wel eens zo blij zijn met de nieuwe aanwas dat ze het Kloosterbos tot woonplaats kiezen. Wippen, glijbanen en schommels als in Puyenbroeck hoeft het Kloosterbos niet in huis te heb ben, oordelen de beleidsbepalers. Maar een levendig recreatiebos moet kinderen wel speelgelegen- heid bieden. De Witte Heuvel, een oud duin uit de tijd dat de zee nog tot aan Zelzate en Wachtebeke kwam, en de Konijnenheuvel zijn al natuurlijke zandbakken en klim- heuvels. Door open plekken in te richten als voetbalveld of er klimbomen en houten zit- en klauterpadden- stoelen neer te zetten, kunnen kin- Wandelen en spelen in het Kloosterbos Het Rijksvastgoed- en ontwikkelingsbedrijf verkoopt bij openbare inschrijving landbouwgrond op de volgende locaties: - aan de noordoostzijde van Rijksweg 58 in Kruiningen (gemeente Reimerswaal). Het zijn twee percelen die in totaal 9.28.78 ha groot zijn (1.68.50 ha en 7.60.78 ha). Ze liggen tussen de N289 en de spoorlijn ter hoogte van de Vlakebrug onder Vlake, gemeente Reimerswaal: - aan de noordzijde van de Dijckmeesterweg, in de Dijckmeesterpolder in Philippine (gemeente Terneuzen). Het gaat om twee percelen die in totaal 8.72.00 ha groot zijn (2.56.10 ha en 6.15.90 ha); - aan de zuidzijde van de Brijhoekseweg in Scherpenisse (gemeente Tholen). Het zijn twee percelen (5.48.15 ha en 1.23.65 ha) die afzonderlijk verkocht worden. Verkoopdatum en locatie De openbare verkoop vindt plaats op 5 november 2010 om 11.00 uur. Locatie: het Rijksvastgoed- en ontwikkelings bedrijf, de regionale directie Zuid, Stationsplein 3, 4811 BB Breda. Postadres: Postbus 2222, 4800 CE Breda. Nadere informatie Objectomschrijving en verkoopvoorwaarden met ontwerp- akte van levering worden op aanvraag toegezonden. Aanvraag daarvoor kunt u telefonisch doen bij mevrouw A.L.M.C. (Nicole) Timmermans, tel: 076-5241390 of via het algemene telefoonnummer 076-5241300. Daar kunt u tevens aanvullende informatie verkrijgen. Informatie is ook beschikbaar op de website www.rvob.nl onder 'verkoopkalender'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 146