PZCU Studie naar verlaging van schoolleeftijd lp Een second opinion, durft u het aan? ZONDAG GEOPEND 'Speedzwemlessen' voor toeristen Brugman ZEEUWS-VLAANDEREb 26 en 27 28 en 29 ONDERWIJS Plan van aanpak grensgemeenten Zwevende bloterik vestigt aandacht op expositie Zaterdag 16 oktober 2010 Naaldbomen in Kloosterbos maken plaats voor speelweides Sabrina is het boegbeeld van Radio Meetjesland Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harold de Puysseleijr HULST - Onderzoek naar knelpun ten in de kinderopvang in de grensstreek rond Hulst moet in het voorjaar van 2012 uitmonden in afspraken over concrete oplos singen voor die problematiek. De studie bekijkt onder meer of het mogelijk is het systeem van kinderopvang en onderwijs in de gemeente Hulst te modelleren naar Belgisch voorbeeld. Zo zouden kinderen uit Hulst net als in België al vanaf 2,5 jaar naar school moeten kunnen gaan. Ge koppeld daaraan zou ook de op vang moeten worden verruimd. „Ouderen kunnen hun kinderen bij ons het hele jaar door toever trouwen aan gemeentelijke initia tieven op het gebied van kinderop vang", zegt burgemeester Remi Au- denaert van de gemeente Sint-Gil lis-Waas, die de kar van het pro ject trekt. De regeling voor de voor- en na schoolse opvang is in Vlaanderen doorgaans niet alleen ruimer - maar ook aanzienlijk goedkoper dan in Nederland. Door al die verschillen in het voor deel van België bezoeken veel kin deren uit de gemeente Hulst al op jonge leeftijd een Vlaamse school. „Wij hebben in onze buitenschool se opvang vierhonderd kinderen, waarvan er 120 uit de gemeente Hulst komen. Die kinderen zijn na tuurlijk van harte welkom bij ons, maar wij hebben het nodige extra personeel én - gebouwen nodig om alle kinderen te kunnen opvan gen", schetst Audenaert een deel van het probleem. Aan de andere kant, krijgen scho len in de gemeente Hulst in de toe komst vermoedelijk te maken met leegstand. Enerzijds omdat een deel van de peuters die naar Vlaan deren 'verhuist' daar ook op school blijft gaan in plaats van in Hulst, anderzijds door de toekom stige bevolkingskrimp in deze ge meente. Zowel het onderzoek als het af te sluiten convenant kadert binnen de grensoverschrijdende sa menwerking Linieland van Waas en Hulst. In januari volgend jaar wordt die samenwerking formeel bekrachtigd met de oprichting van de eerste Vlaams-Nederlandse Eu ropese Groepering voor Territoria le Samenwerking (EGTS). Bij de EGTS staan elf projecten op de rol, waarvan de versterking van de sa menwerking op het gebied van (ge meenschappelijke) voorzieningen in het onderwijs, de bibliotheek en culturele instellingen er een is. De Euregio Scheldemond heeft het project onlangs beloond met 30.000 euro subsidie. Een beleggingsidee van Rabobank Hulst Zié elders in dit katern BRUGGE - Boven Brugge zweeft een week lang een naak te man. Het is het evenbeeld van de Poolse kunstenaar Pawel Althamer in ballonvorm. De twintig meter grote ballon boven 't Zand vestigt de aandacht op het vijfjaar lijkse stadsfestival Brugge Centraal. In dat kader gaat vrijdag 22 oktober in de tentoonstel lingsruimte op de zolder van het historische Sint-Jans- hospitaal de tentoonstelling Luc Tuymans, een visie op Centraal-Europa van start. Dan verhuist ook het zwe vend naakt daarheen. Althamer, woonachtig en werk zaam in Warschau, wordt beschouwd als één van de toonaangevende kunstenaars in Centraal-Europa. Van daar zijn betrokkenheid bij de expositie. In 2007 zorgde de opblaas-Althamer nog voor commotie in Milaan. In Brugge wordt er slechts om gegniffeld. foto Mark Neelemans 1 OP DE 4 NEDERLANDERS BEGINT DE DAG AL IN EEN BRUGMAN KEUKEN OF BADKAMER U..I»* /-,11^,-Nr. l/nnl/nnr\ van 12.00 tot 18.00 uur Hulst (alleen keukens), Absdaalseweg 19, Telefoon 0114-320080 www.brugman.nl KEUKENS BADKAMERS door Frank van Coaten AARDENBURG - Recreatiebad Elder- schans in Aardenburg wil zich on derscheiden van andere zwemba den door het geven van zwemles sen op maat. Zo kunnen kinderen van toeristen tijdens hun vakantie in West-Zeeuws-Vlaanderen een zwemdiploma halen. De kinderen krijgen dan tijdens hun vakantie van twee weken da gelijks een uur zwemles. De Stichting Recreatiebad Elder- schans meldt dit als één van de mogelijkheden het zwembad aan trekkelijker te maken in het voort gangsverslag 2010. Het zwembad en de speeltuin zijn dit jaar voor de eerste keer geëxploiteerd door de stichting. Door de stichting is aanzienlijk minder uitgegeven dan was be groot (45.000 euro terwijl 97.000 euro was begroot). Zo is het mana gement door bestuur en vrijwilli gers voor niets gedaan en zijn de loonkosten laag gehouden door in zet van vrijwilligers, het aantrek ken van tien jonge badmeesters en het zeifin dienst nemen van perso neel. Toch blijft de stichting afhan kelijk van gemeentelijke subsidie. „Om continuïteit te waarborgen, een goede reservepositie op te bou wen en het complex op te waarde ren mag deze subsidie de komen de jaren niet verlaagd worden." In totaal 14.100 bezoekers bezoch ten het zwembad, iets minder dan het gemiddelde van de afgelopen twaalf jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 145