Nieuw plan Business Park haardenshow 15-16 OKT. www. NU OF NOOIT! inicus.nl SCHOUWEN-DUIVELAND 26 en 27 28 en 29 ECONOMIE 'Lat wordt iets lager gelegd' Bever Innovations meest vernieuwende onderneming Dordtse zeehond bij Renesse weer vrijgelaten almanak WOONLAND.NU Stijlvolle badkamers tegels WONINGBEURS WALCHEREN j uw laatste kans op 50% op diverse showroomhaarden Zaterdag 16 oktober 2010 Grevelingenmeer staat aan vooravond grote veranderingen 'Zo'n schoolbord met krijtjes is natuurlijk schitterend' Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Piet Kleemans zierikzee - De gemeente Schou- wen-Duiveland komt op zeer kor te termijn met nieuwe plannen voor de verdere ontwikkeling van bedrijvenpark Business Park in Zie rikzee. Dat wordt desgevraagd be vestigd door wethouder Ad Verse- put. Inhoudelijk wil hij nog niet op de plannen ingaan. De ontstaansgeschiedenis vao Bu siness Park gaat negen jaar terug. De gemeente Schouwen-Duive- land kocht toen voor 4,7 miljoen gulden ruim 146.000 vierkante me ter grond langs de Weg naar De Val. Op die plaats wilde de ge meente een hoogwaardig bedrij venterrein ontwikkelen. Een visite kaartje voor Zierikzee. De lat werd hoog gelegd. Te hoog in de visie van voormalig deelne mer, projectontwikkelaar Heij- mans uit Rosmalen. Die trok zich vorig jaar terug uit het project. Met name de toen voorgestelde in vulling van het centrumgebied werd door Heijmans niet realis tisch bevonden. De gemeente nam daarop de verdere ontwikkeling van de plannen zelf ter hand. Met succes, volgens voorzitter van de Ondernemerskring Schou- wen-Duiveland (OSD) Olivier Ver west. „Het plan dat er nu ligt is wél realistisch", De lat wordt iets jes lager gelegd, vooral voor wat be treft het centrumgebied. Wij den ken als OSD dat dit plan gaat wer ken." Verwest weerspreekt dat er weinig belangstelling zou zijn onder be drijven voor een plekje op het Bu siness Park. „Nee, de animo neemt juist toe. Ik weet dat er een groot bedrijf komt en dat er ook lokale bedrijven zijn die naar het Busi ness Park willen verhuizen. Nee, nee, ik ga geen namen noemen, maar neem maar aan dat er abso luut belangstelling is voor een plek je op Business Park." Wethouder Verseput laat zich evenmin verleiden tot het noe men van namen. Hij wil wel kwijt dat hij net als OSD optimistisch is over de kans dat het bedrijvenpark - waar nu alleen softwarebedrijf Syntens nog maar gevestigd is - tot bloei komt. „Het is een mooie loca tie. Als je daar kwaliteit biedt, moét dat lukken." ZIERIKZEE - Het bedrijf Bever Innovations in Zierikzee is winnaar van de Innovation Award van de Ondernemers kring Schouwen-Duiveland. Bever Innovations maakt led-verlichting in luifels van benzinestations, die pas aangaat als de klant het station binnenrijdt. De prijs werd gisteravond in de Nieuwe kerk van Zierikzee uitge reikt door presentator/journalist Jort Kelder. Voor het eerst kon het publiek via sms meestemmen. Andere ge nomineerden waren het passagiersschip Scaldis, en Nu- former Digital. foto Dirk-Jan Cjeitema RENESSE - De zeehond die begin augustus door medewerkers van Rijkswaterstaat in de Maas bij Dor drecht werd gevangen, wordt van daag vrijgelaten bij Renesse. Het jonge dier, dat naar zijn red der Jan Koenen is genoemd, is in middels in de zeehondencrèche he lemaal opgeknapt. Jan Koenen is de driehonderdste zeehond die dit jaar door de Zeehondencrèche wordt vrijgelaten. Op dit moment verblijven er nog honderd zeehon den in de crèche. Het merendeel daarvan is slachtoffer van longwor men: parasieten die de zeehonden met hun voedsel binnenkrijgen en die de longen verwoesten. Zware Plaatwerkerij te Vlissingen (Naast parkeergarage Scheldeplein) In één keer op de hoogte van alles! Gratis expositie Panorama Walcheren. Tip? redactie@pzc.nl De vondst van een vliegtuigbom on der het voetbalveld in Cadzand is na tuurlijk vooral vervelend voor de voetballers van de club. Die kunnen nu maandenlang geen gebruik ma ken van hun enige veld. Maar ook bij de gemeente Sluis is met schrik kennisgenomen van de mededeling. De ruiming van het ex plosief kost nogal wat geld, waar door de toch al zichtbare bodem van de Sluise schatkast nog meer bloot komt te liggen. Leden van de gemeenteraad konden niet anders dan berusten. Eén van hen zag de humor er nog wel van in. „Die bommen doen 65 jaar na dato toch nog hun werk. Ze schieten een gat in onze begroting." Wordt het prachtig modern of sfeervol klassiek? Laat u inspireren in onze showroom en ontvang advies op maat Waldammeweg 2,4338 PJ Middelburg Tel: 0118-625055 www.raabkarchGr.nl nieuwbouw j koopwoningen huurwoningen i -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 133