Winkelruimte met garage op het dak Winkelvastgoed krabbelt op bedrijfs onroerend goed Het komt niet vaak voor dat in hartje stad in één Idap flink wat winkelruimte bijkomt. In Goes is dat nu net wel het ge val. Met de bouw van de parkeer garage aan de Westwal zijn name lijk ook enkele commerciële ruimtes gerealiseerd. De locatie is top, zo pal onder de parkeergara ge én met een drukke doorloop naar het Goese winkelhart. door Dennis Rijsbergen GOES - Wie zijn auto regelmatig in de Goese Westwalgarage parkeert of zijn boodschappen bij de Albert Heijn doet, is het al lang opgevallen: de enorme posters op de glazen puien onder de garage met in koeienletter: 'Te Huur'. Op zo'n locatie als deze, midden in Goes, zou je denken dat deze commerciële ruimtes binnen de kortste keren verhuurd zouden zijn. Maar de posters hangen er al een tijd je. Reden? Het begint een afgezaagd 'liedje' te worden: dé crisis. Want ook Area Retail merkt de econo misch mindere tijden. Het vastgoedbedrijf uit Koewacht dat de nieuwe winkelruimtes onder de Goese Westwalgarage verhuurt, heeft immers redelijk wat belangstelling voor het project, maar een daadwerke lijke handtekening onder een huur contract vergt veel meer tijd en moei te dan voorheen. "We zitten toch in een moeilijke tijd, waardoor zeker die zich van en naar het centrum van Goes begeeft. Bovendien heb je in de directe omgeving grote trekkers als Blokker, Etos, C&A en Albert Heijn." Een ander pluspunt is dat de gemeen te Goes het aanpalende Kolveniershof en Bleekveld een flinke opknapbeurt gaat geven. Daarmee komen de gloed- nieuwe winkels aan een net zo gloed nieuw plein te liggen. Er zijn dus nog units te huur onder de parkeergarage. Fierloos hoopt dat de te-huur-posters binnen niet al te lange tijd van de ramen kunnen en dat de etalages gevuld zijn. Het zou ook een oppepper voor het hele om liggende gebied zijn, dat toch maan den met de bouwperikelen rond de garage heeft gekampt. Fierloos: "Hoe wel opvulling van dergelijke winkel ruimten in deze tijd een moeilijke zaak blijft, hoop ik toch dat voor het nieuwe winkelseizoen in het voorjaar alles verhuurd is." De huurprijzen lopen uiteen van 225 euro per vierkante meter per jaar tot 275 euro per vierkante meter per jaar. Daar komen nog de servicekosten bij, maar die moeten nog nader bepaald worden. voor een A-locatie neer te tellen, is er weer voldoende belangstelling voor goede winkelunits. Een probleem in de winkelvastgoed vormen nog wel de grootschalige winkelpanden. Al met al blijft vastgoed de komende twaalf maanden een aantrekkelijke sector om in te investeren, denkt ABN Amro. "Stenen zijn in deze tijd een rots in de branding", aldus ban kier Hans de Haan van ABN Amro Financial Markets in het Financieele Dagblad. Een toplocatie met allerlei winkels in de omgeving en een parkeergarage op j Foto: Denvon Media winkelbedrijven voorzichtiger zijn met expansie", stelt Nico Fierloos van Area Retail. Bovendien zijn ban ken niet zo scheutig meer met het ge ven van kredieten, waardoor bedrij ven minder de neiging hebben te in vesteren in een nieuw onderkomen. Huurder Toch heeft Fierloos hoop voor de na bije toekomst. Volgens de vastgoed makelaar is Area Retail al met enkele partijen in onderhandeling. Met één van hen zijn de gesprekken intussen in een redelijk vergevorderd stadium, aldus Fierloos. Het gaat om een grote potentiële huurder. "Het is een be drijf in de modebranche", wil Fier loos wel verklappen. Want het is ook die bedrijfstak die Fierloos in eerste in stantie als doelgroep ziet. "Het gaat om units met een groot vloeropper vlakte. Dan kom je toch snel bij za ken als modewinkels en schoenenza ken uit. Maar als een andere zaak aan klopt, dan is die van harte welkom en zeggen we natuurlijk geen 'nee'." Het project onder de parkeergarage omvat vijf units. Ze hebben respectie velijk een vloeroppervlakte van 161, 322, 385, 392 en 152 vierkante me ter. Maar, zo zegt Fierloos, met het oppen-lak valt te schuiven. "Bij het ontwerp van de garage destijds had de gemeente de gedachte om grote com merciële ruimtes te realiseren. Daar was toen een groot gebrek aan. Maai tijden zijn inmiddels veranderd en de vraag is een stuk minder geworden", aldus Fierloos. "Vandaar dat de unfts nu flexibel zijn in te delen. Een klant die een groter oppervlakte nodig heeft, kan dat gewoon krijgen. De partij waarmee we binnenkort hopen uit te komen, wil bijvoorbeeld ook meer vloeroppervlak." De commer ciële ruimten worden casco opgele verd. Maar in overleg met Area Re tail zijn allerlei aanpassingen door te voeren. Goede locatie De locatie van de panden is erg goed, vindt Fierloos*. "Allereerst heb je na tuurlijk voldoende parkeergelegen heid met de parkeergarage boven je. Bovendien zorgt die parkeergarage voor een omvangrijke klantenkring TJ et gaat weer iets beter met de Nederlandse winkelvastgoed. De JL A. vraag naar winkelpanden krabbelt ietsje op. De bodem is in elk geval bereikt, dat in tegenstelling tot de kantorenmarkt, die maar blijft inzakken, aldus een analistenrapport van ABN Amro. GOES - Commercieel vastgoed is hard getroffen door de kredietcrisis. De waarde van panden is gedaald en bedrijven zijn minder geneigd een nieuw pand te betrekken, waardoor de huren onder druk staan en er een fikse leegstand is. Als het gaat om win kelpanden lijkt er echter een omme keer aan de gang te zijn. Zo zijn het afgelopen jaar de winkelhuren op de zes belangrijkste hoofdwinkelstraten van Nederland gestabiliseerd. En hoe wel bedrijven 'en investeerders niet meer bereid zijn om de hoofdprijs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 129