Foto-expo over klimaat Ondernemers in Zeeland de „dernemer zwn.nl berichten Een van de vele foto's van de Rus Turi Kozyrev. In het kader van de Zeeuwse Klimaatweek 2010 is de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes van 29 oktober t/m 20 november het po dium van de internationale fototentoonstelling Consequences. Deze bijzondere expositie toont het werk van negen gerenommeerde foto grafen uit verschillende landen, die zowel de economische, ecologi sche als humanitaire gevolgen van de klimaatverandering op treffende» wijze hebben vastgelegd. door Loes van der Hoeven GOES - Negen van 's werelds beste fotografen hebben de klimaatverande ring wereldwijd in beeld gebracht. Zij laten met Consequences zien wat de gevolgen van klimaatverandering zijn voor miljoenen mensen in de we reld. De fotografen hebben reporta ges gemaakt in India, Brazilië, Groen land, Rusland, Malediven, Canada en in de Hoorn van Afrika. Deze ten toonstelling was voor het eerst te zien tijdens de VN Klimaattop die van 7 t/m 18 december 2009 plaatsvond in Kopenhagen. COS Zeeland, centrum voor interna tionale samenwerking uit Goes heeft het initiatief genomen om de exposi tie Consequences van fotobureau NOOR naar Zeeland te halen in het kader van de Zeeuwse Klimaatweek 2010. De expositie omvat nieuw werk, onder meer van de bekende Nederlandse documentair fotograaf Kadir van Lohuizen. blij publiceert in Nederlandse en buitenlandse kranten en tijdschriften. Ook won hij vele prijzen, waaronder twee keer een World Press Photo Award, de Zilve ren Camera en de prestigieuze Vis d' or news. Naast foto's van Kadir Lo huizen bestaat de expositie uit werk van Nina Bennan (USA), Philip Blen- kinsop (Australië), Pep Bonet (Mallor- ca). Jan Grarup (Denemarken), Stan ley Greene (USA), Yuri Kozyrev (Rusland), Jon Lowenstein (USA) en Francesco Zizola (Italië). Consequences in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes wordt offici eel geopend op donderdag 28 okto ber 2010 met een welkom door Mar jan de Koster, voorzitter van het be stuur van COS Zeeland, spreker Jo-Annes de Bat (wethouder van on der andere Milieu, Landschap en Na tuur van de gemeente Goes) en inspi rerende muziek van saxofonist en componist Frank van der Kooij. De aanvang is 19.30 uur. Indien u bij de opening aanwezig wilt zijn, graag vooraf aanmelden via opening@coszeeland.nl. De tentoonstelling is te bezichtigen van 29 oktober t/m 20 november 2010 van dinsdag t/m zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en op donderdag tot 21.00 uur. Zondag en maandag ge sloten. De entree is gratis. De Grote of Maria Magdalenakerk Kerk is gelegen in het centrum nabij de Grote Markt, aan de Singelstraat 21 in Goes. Meer informatie: Monique de Leeuw, mdeleeuw@coszeeland. n l www. coszee- land en www.zeeuwseklimaatweek.nl De netwerkorganisatie Ondernemers In Zeeland is een groot suc ces. Dëze netwerkgroep van de Zeeuwse bouw- en woon- branche is in ruim een jaar tijd gegroeid tot een enthousiaste groep van ruim 90 leden. Vorige week kwamen de ondernemers bij elkaar bij technische groothandel Gevier in Goes. De vierde bijeenkomst van 2010 kenmerkte zich door de grote opkomst van 50 netwerkers. GOES - Er werden nieuwe contac ten gelegd, bestaande onderhouden, ideeën uitgewisseld en inspiratie opge daan. Na een welkomstwoord van ini tiatiefnemer Ronald van der Hart heb ben Jaap Walhout en Jan de Troije van Gevier een grote groep geïnteres seerden rondgeleid door hun toonzaal „en hun indrukwekkende magazijnen. Netwerken en een bedrijfspresentatie is dus een goede mix. Ronald van der Hart, Jan van Keulen en Wieland Zwemer zijn de initiatiefnemers. Zij wilden een netwerkgroep oprichten die zich onderscheid van bestaande groepen van netwerkers. Ze nodig den vorig jaar 35 ondernemers uit de bouw- en woonbranche uit voor een eerste bijeenkomst. Sindsdien maakt de groep een stormachtige groei door. Blijkbaar is er behoefte aan het samenzijn met branchegenoten. We kelijks komen er aanmeldingen bin nen voor nieuwe leden. Dorst communicatie uit Kapelle heeft voor de leden een website gemaakt waarop alle informatie. Leden kun nen hierop hun bedrijfslogo met een link naar hun site plaatsen en de adres sen van alle andere leden downloaden voor mailings en dergelijke. Ondernemers In Zeeland is opgezet voor de bouwbranche in de volle breedte en nieuwe leden zijn van har te welkom. Aanmelden via de site: www. ondememersinzeeland. ril In deze kolom geven wij u een overzicht van nieuws dat op deon- dernemerzwn.nl gevonden kan worden. Het gaat om actueel nieuws, dat niet in de maandelijkse uitgave van de Ondernemer staat. Plannen kabinet schadelijk voor ondernemers Het voornemen van het beoogde kabinet om de extra heffingskor ting van 1,3%. voor groen beleg gen, sociaal-ethisch beleggen, cul tureel beleggen en beleggingen in durfkapitaal te laten vervallen, be tékent mogelijk het einde van de ze succesvolle, vorm van pu- bliek-private samenwerking. Het is bovendien in tegenspraak met de ambitie van het kabinet om on dernemerschap, de private finan ciering van ontwikkelingssamen werking en kunst cultuur te sti muleren. Het voornemen zal meer schade aanrichten dan voor deel opleveren. Dit stellen de ge zamenlijke banken, verenigd in het 'Beraad Groenfondsen' van de Nederlandse Vereniging van Banken. Abdij Bock innoveert met 'Gruut' ïn 1084 stichtte Arnoldus van Tie- gem de Sint Pietersabdij. De le gende vertelt dat Arnoldus bier brouwde en er zieken mee genas. Daardoor werd niet alleen zijn bier gegeerd, hijzelf zou later hei lig worden verklaard en worden uitgeroepen als de patroonheilige van de Belgische brouwers. In 2003 machtigde de prior van de Sint-Pietersabdij - PALM Brewe ries - om het Abdijbier STEEN- BRUGGE te brouwen. Hij droeg de Belgische familiale brou werij op de erfenis van Sint-Ar noldus zorgvuldig voor het nage slacht te bewaren. Naast de vier bestaande variëteiten: Wit, Blond, Bruin en Tripel voegt de brouwerij nu het seizoensbier STEENBRUGGE Abdij Bock aan het assortiment toe. Opening Bètaschooljaar Afgelopen maand is op Bèta Plaza Zeeland op Hogeschool Zeeland het Bètaschooljaar 2010-2011 geo pend. De opening stond in het te ken van Bètanova, de vernieu wing van de exacte vakken op het voortgezet onderwijs. De vakver nieuwing wordt ingevoerd met als doel de exacte vakken maat schappelijk relevanter té maken en de motivatie van leerlingen te verhogen. Voor docenten is dit het moment om alle vragen te Stel len over Bètanova. BPZ is lande lijk het eerste steunpunt dat de vakvernieuwing in de gehele breedte omarmt. Ambassadeur van het Beroepsonderwijs Mbo-Bouwkunde student Ri chard van Klaveren uit Renesse is door zijn titel Mbo-Uitblinker van ROC Zeeland genomineerd voor de titel Ambassadeur van het Beroepsonderwijs. Om kans te maken op deze titel moest Ri chard zoveel mogelijk stemmen verzamelen. Richard werd in mei Meer informatie over deondernemerzwn.nl tel. (076) - 531 22 77, email: info@deondernemerzwn.nl van dit jaar verkozen tot Mbo-uit- blinker tijdens de door ROC Zee land georganiseerde Uitblinker Battle. Badkamerlijn voor hotels verovert Vlaanderen Wie bij een horecagelegenheid naar het toilet gaat, heeft grote kans producten van Ille Papier Service tegen te komen. Deze Goese dochteronderneming in hy- giënedispensers in de breedste zin van het woord bedient de hele Nederlandse markt met een na druk op Zuidwest Nederland, de Randstad en Limburg. Tegen woordig is Ille ook actief in de Vlaamse hotelbranche. Het assorti ment van Ille Papier Service uit Goes is breed. Ondernemen zonder zorgen Innovatieve constructie voor ZZP-ers maakt ondernemen mo gelijk met sociale zekerheid, waar bij de opdrachtgever is vrijgesteld van de inlenersaansprakelijkheid. Zwaartekracht Groep in Goes brengt met ZZP-Pro een nieuwe constructie op de markt waardoor het werken van ZZP-ers voor één opdrachtgever, probleemloos kan verlopen. Deze constructie is ook de uitkomst voor de op drachtgever omdat de huidige na delen om ZZP-ers in te lenen van af nu verleden tijd zijn. Samen innoveren Deze maand- start de innovatie werkplaats 'Samen innoveren over grenzen in Zeeland'. Het op leidingsprogramma is een initia tief van Berenschot en de Hoge school Zeeland met als doel om een werkplaats te creëren waar projectleiders van diverse organisa ties in Zeeland in regionale set ting kennis verwerven, vaardighe den ontwikkelen en inzicht krij gen in de rationaliteit die ten grondslag ligt aan het gedrag van partijen, om van daaruit vernieu wende allianties en initiatieven te kunnen ontplooien. De provincie Zeeland staat op korte termijn voor een aantal ingrijpende uitda gingen die vragen om specifiek Zeeuwse oplossingen en om ge bundelde inzet van publieke/pri vate en maatschappelijke partners in Zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 126