Axel is een echte koopstad JUBILEUM? de Vèrse Hoeven! axel Pi akte boèmvrtikf- v I Zeeuws instituut vo.or faiV Organisatieontwikkeling Start Leergang Projectmanagement en Leergang Verandermanagement 26 n Axel Wink In 2013 viert de stad Axel het 800-jarig bestaan. Tegen die tijd moeten diverse renovaties en herontwikkelingen om het cen trum van Axel op te knappen, af gerond zijn. Zo krijgt Axel, dat van origine een echte koopstad is, extra glans. „De grote kracht van Axel is het zelfstandig onder nemerschap en de binding met de klanten. Axel heeft koperspu- bliek in plaats van kijkerspu bliek", aldus bestuurslid Dick Og- gel van de ondernemersvereni ging Axclusief. door Henk van de Voorde AXEL - De eigenaar van Ot Sien jeugdmode is al sinds mensenheuge nis bestuurslid van de Axelse onderne mersvereniging, waaronder ook een vijftal jaren als voorzitter. Dick heeft altijd de post detailhandel onder zijn BOEK VERSE HOEVEN UITGEVERIJ, j Bel (0162) 51 43 57 of kijk op: Naast de invloed van de grotere ste den is de terugval te wijten aan, onder andere het tanende grensbankieren. De Belgen kwamen met bussen vol. Dat is echt een nomadenvolk, ze trek ken graag de grens over. De Vlaamse vrouwen hadden soms hun schort nog aan en de krulspelden nog in het haar", blikken Luitjens en Oggel te rug. Samen met Axclusief en de Stads tafel willen ze er de schouders, onder te zetten om een zo goed mogelijke toekomst voor Axel te bewerkstelli gen. De Stadstafel is een club van betrok ken Axelaars die probeert breed gedra gen projecten van de grond te krij gen. In de Stadstafel participeren de gemeente Terneuzen, ondernemers vereniging Axclusief, woningbouw vereniging RZVW, de Stadsraad en de werkgroep Axel Vooruit. hoede gehad. Hij is tevens lid van de ledenraad van MKB Zeeland, van het algemeen bestuur van KvK Zuidwest Nederland en van de ledenraad van brancheorganisatie Mitex. In die hoe danigheid behartigt hij voor heel Ne derland de belangen van de kindermo de. Anton Luitjens was eveneens en kele jaren voorzitter en gewoon be stuurslid van Axclusief. Hij stond lan ge tijd aan het roer van de winkels van Albert Heijn, Bruna en Ethos in Axel. Enkele jaren geleden heeft hij de scep ter overgedragen aan zijn kinderen. Op de vergadering van donderdag 9 september is hij ook als bestuurslid van Axclusief teruggetreden. Tegelij kertijd is zijn zoon Daniel Luitjens evenals Ronald Dekker (directeur Ra bobank Axel) toegetreden tot Axclu sief. Zij nemen de plaatsen in van Luitjens senior en Marnix van Oyen. Luitjens junior is meteen ook tot voorzitter gebombardeerd. Zo heeft de ondernemersvereniging een ver- jongingsslag gemaakt. Naast de twee nieuwkomers en Dick Oggel maken ook Wim Westveer en Peter Snood- ijk deel uit van het bestuur van Axclu sief. Hart voor Axel Anton Luitjens is geboren in Emm en en heeft in diverse plaatsen in den lan de gewoond, waaronder geruime tijd in Friesland. Twintig jaar geleden streek hij neer in Axel. Hij wordt on danks zijn afkomst gezien als een ra- opstelling hoe je wordt opgenomen in een nieuwe omgeving. Voordeel is wel dat Axel een levendige stad is. Anton Luitjens en Dick Oggel van de ondernemersvereniging Axclusief. sechte Axelaar met hart voor de regio en Axel in het bijzonder. „Het ligt na tuurlijk in de eerste plaats aan je eigen Mail voor brochure info@zionetwerk.nl Drieschouwen „De Stadstafel maakt zich onder ande re sterk om de kwaliteit van leegstaan de oude panden te verbeteren. Diver se ondernemers willen wel een win kel of bedrijf beginnen in Axel. Er is op dit moment vraag naar bijna dui zend vierkante meter winkelruimte, maar de panden zijn te slecht. Boven dien is industriegebied Drieschouwen helemaal vol. Er is zelfs een wachtlijst van vijf ondernemers. De Stadstafel hoopt dat het industrie terrein uitgebreid mag worden, maar daar moet wel het bestemmingsplan voor gewijzigd worden. Vooralsnog zegt de provincie echter tegen be staande ondernemers die willen uit breiden of tegen nieuwe onderne mers: 'ga maar naar Terneuzen'. Zo werkt het natuurlijk niet. Er is wel een levendig ondernemersklimaat in Tussen Friesland en Zeeuws-Vlaande- ren zijn er eigenlijk niet zulke grote verschillen. Wel is het zo dat 'men in Friesland literpakken vanillevla en yoghurt koopt en in Zeeuws-Vlaande ren toetjes'. Dat zegt iets over de nuchtere Friezen en de bourgondi- sche Zeeuws-Vlamingen", aldus Luit jens. Sinds de fusie met Terneuzen en Sas van Gent is de stad Axel haar spilfunctie kwijt. Tenslotte was de stad Axel het cen trum van de oude gemeente Axel. „Het is belangrijk dat Axel nieuw le ven wordt ingeblazen. Axel is altijd een groot koopcentrum geweest. Axel, maar helaas loop je tegen gren zen aan. Gelukkig zijn de vrijdagen en zaterdagen nog altijd top in Axel; Mede door de weekmarkt, dat is een hele grote plus. De markt van Axel wordt wel het grootste warenhuis van Zeeland genoemd", aldus Dick Og gel en Anton Luitjens. MKB Nederland, ING en Synpact or ganiseren op woensdag 29 september een ondernemerscongres in de Mythe te Goes. Axclusief is als ondernemers vereniging lid van MKB Nederland. De leden van Axclusief en hun rela ties hebben de gelegenheid dit con gres kosteloos bij te wonen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 124