Goes, een stad met karakter herstructurering •ente GoeS 25 v Foto: Marijke Folkertsmü' irrein De Poel III wordt voltooid met een ontsluiting naar De Poel II. De herstructurering van De gemeente Goes zet in op herstructureringen van oude bedrijventerreinen en op ambitieuze nieuwbouwprojec ten. Het gedateerde bedrijventer rein De Poel III in Goes is inmid dels flink opgeknapt en de eerste paal voor woonwijk Waterstad Goese Schans, het oude havenin dustriegebied, gaat op 1 decem ber de grond in. door Henk van de Voorde De bestrating op bedrijventerrein De Poel III uit de jaren zestig is vervan gen door een asfaltrijbaan, er is nieu we riolering aangelegd en er zijn nieu we lichtmasten gerealiseerd. De werk zaamheden zijn opgedeeld in twee fa ses. De eerste fase is voltooid. Fase 2 behelst de ontsluiting: aansluiting op de Fokkerstraat en de doorsteek naar De Poel II. Waterstad Goese Schans heeft de lan delijke 'Water, wonen ruimte Award 2010' gewonnen. De prijs werd in Almere officieel uitgereikt aan Loes Meeuwisse, wethouder eco nomische zaken van de gemeente Goes. Waterstad Goese Schans kreeg de Award toegekend vanwege de alge hele kwaliteit als waterstad die is geba seerd op historische oud-Hollandse waarden. Na het predikaat gemeente van het jaar in de provincie Zeeland, is Goes in 2010 zelfs gekozen tot gemeente van het jaar 2010 van Nederland. Goes scoort goed met de thema's Jeugd Welzijn, Werk Onderne men en Veiligheid. Voor het winkel aanbod behaalde Goes zelfs het cijfer 8,1. In Goes is het ook veilig en mooi wo nen. Met Waterstad Goese Schans wordt dit nog eens extra benadrukt. Het havengebied in Goes wordt via een tienjarenplan omgevormd tot een woonwerkgebied met 1850 wonin gen. Aanleiding is het feit dat het functioneren van het verouderde ha- yenindustrieterrein in de toekomst in gevaar komt, doordat er geen uitbrei dingsmogelijkheden voor de bedrij ven meer zijn. Het gebied is boven dien erg geschikt als woonomgeving, door de centrale ligging in de stad en de ligging aan het water. Het gebied ligt tussen de historische stadshaven, de wijken Goese Polder en Goese Meer en heeft via het kanaal een di recte verbinding met de Oosterschel- de. Het wordt een echte stadswijk aan het water met veel recreatiemoge lijkheden en groenvoorzieningen. Er zullen veel kadewoningen, grachten panden en appartementen verrijzen. Veel gevarieerde woningbouw, met verschillende bouwstijlen van diverse architecten. De binnenstadsfeer wordt versterkt door veel openbaar groen, fraaie dakterrassen en weinig tuinen. Aanmeren Vrijwel alle woningen komen aan het water te liggen zodat watersport!iet- hebben hun boot voor de deur kun nen aanmeren. Met Waterstad Goese Schans mikt de gemeente Goes ook nadrukkelijk op inwoners van buiten de provincie Zeeland. ,,Wij zijn ge baat bij een gestage groei van de be volking om alle voorzieningen op peil te houden. Er worden'nogal wat woningen gebouwd in Goes. Mensen die wonen, willen ook werken. Dus is werkgelegenheid essentieel. Dat be gint bij het faciliteren van bestaande werkgelegenheid. Goes is een mooie monumentale gemeente die fungeert als belangrijk economisch knooppunt van Midden-Zeeland. Er is enorm veeh werkgelegenheid in Goes, met name MKB-gerelateerd. Op elke hon derd inwoners hebben we 65 banen. Dat betekent dat er heel veel mensen naar Goes toekomen om te werken", aldus Cock van den Wijngaard, ac countmanager bedrijven van de ge meente Goes. Naast MKB en detail handel zijn de gezondheidszorg en het onderwijs belangrijke sectoren in Goes. Behalve het Admiraal de Ruy- ter ziekenhuis is in Goes ook Emergis gevestigd, het centrum voor geeste lijke gezondheidszorg in Zeeland. De gezondheidszorg genereert bijna een kwart van het aantal banen in Goes. Het Goese Meer en Mannee Waterstad, met zijn stedelijke bouw, grenst aan het prestigieuze nieuw bouwproject Het Goese Meer, een schitterend villapark aan de rand van de Wilhelminapolder. In deze wijk zijn wonen, recreëren en natuur vere nigd. De vrijheid om te bouwen in dit 'vrije sector'-gebied is erg ruim op^ gezet en er is dan ook gretig gebruik van gemaakt. Het Goese Meer ken merkt zich door een veelzijdigheid aan woningtypen, sfeer en stijlen. Het Goese Meer beslaat een oppervlakte van 170 hectare waarvan het meer zelf er 35 voor zijn rekening neemt. Onderdeel van het plangebied is de fraaie golfbaan De Goese Golf. Direct naast Het Goese Meer, aan de andere kant van de Kattendijksedijk ligt de nieuwbouwwijk Mannee. Hier mag de particulier welstandsvrij bouwen,, aan de rand van Goes. Afscheid burgemeester In het opstuwen van Goes in de vaart der volkeren heeft burgemeester Dick van der Zaag (CDA) een prominente rol gespeeld. De Groninger van origi ne neemt na 17 jaren trouwe dienst, op dinsdag 30 november afscheid tij dens een receptie in de Grote Kerk'. „Het is de bedoeling dat zijn opvol ger eind oktober wordt voorgesteld en op 1 december aan de slag gaat", vertelt Van den Wijngaard. Foto: Marijke Folkertsma Cock van den Wijngaard, accountmanager bedrijven van de gemeente Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 123