De grootste bedrijvenclub van Goes Goes netwerken Manfred Zurhorst: '"Gemeente is ondernemers goed gezind.' Manfred Zurhorst is onder tussen bezig aan zijn zesde en laatse bestuursjaar waarvan de laatste vijfjaar als voorzitter van het Ondernemers Contact Goes, waar bijna 250 bedrijven bij zijn aangesloten. Primaire doelstel ling van het OCG is het bevorde ren van de onderlinge contacten tussen de Goese ondernemers. Naast de netwerkfunctie, behar tigt het OCG de gezamenlijke be langen van ondernemers. Het is een sterke partij in besprekingen en vertegenwoordigd in diverse overlegorganen. door Henk van de Voorde GOES - De gezamenlijke belangen van ondernemers worden behartigd tijdens overleg met de Stichting be drijventerreinbeveiliging, het College van B&W van Goes, de gemeente raad, de afdeling economische zaken van de gemeente Goes, ondernemers verenigingen van andere Zeeuwse ge meenten en de Brabants Zeeuwse Werkgeversvereniging (BZW). Zurhorst volgde in 2006 Jan Hollestel- le op die twaalf jaar deel uitmaakte van het bestuur van het OCG, waar van de helft als voorzitter. ,,De leden van het OCG verwachten van jou dat je hun collectieve belangen goed zult behartigen en datje de motor zal zijn bij het levendig houden van de club. Manfred, ik wens je veel succes en wijsheid toe om deze vereniging ver der uit te bouwen en luister goed naar wat er leeft onder de leden", zei Jan Hollestelle destijds. Dat was niet aan dovemansoren besteed bij mr. Manfred Zurhorst (47), in het dage lijks leven voorzitter van de Raad van Bestuur van DRV Accountants en Be lastingadviseurs. De fiscaal jurist is op energieke wijze verder gegaan op de weg die zijn voorganger had gepla veid. „Jan Hollestelle was het boeg beeld van het OCG. Zo zie ik mezelf zeker niet, het bestuur is eigenlijk het boegbeeld. Het OCG is niet een soort vakbond voor ondernemers, maar maakt zich sterk voor gemeen schappelijke macro-economische za ken, zoals infrastructuur. Daarom plei ten wij al jaren voor een betere ont sluiting van de bedrijventerreinen in Goes. Wij vinden het belangrijk dat Goes zich goed promoot, dat is ook interessant voor het ondernemerskli maat. We proberen daaar onze bijdrage aan te leveren. Het gemeentebestuur van Goes is ondernemersgezind. Dat is van groot belang want Goes is MKB-stad van Zeeland. Bovendien is Goes als centrumgemeente een strate gisch knooppunt", aldus Zurhorst. Bouwen De uit Oldenzaal afkomstige Tukker maakt een vergelijking met landskam pioen FC Twente. „Daar heeft men rustig gebouwd aan een stabiele club. Niet te hard van stapel lopen, maar ge staag doorgroeien." Ook het beleid van de gemeente Goes en de onderne- merskoepel OCG is er op gericht om gecontroleerd te blijven groeien. Een doelstelling waaraan tot dusverre keu- De traditionele OCG Kerstluneh. rig wordt voldaan. „Maar als de ge meente zegt 'wij willen groeien' en de ontsluiting wordt er niet op aange past, dan is dat tegenstrijdig. Als be drijven zich niet vestigen vanwege de lastige bereikbaarheid dan is dat de dood in de pot. Het OCG is dan ook sterk voorstander van een betere ont sluiting, een 'by-pass' bij de rotonde, een extra aansluiting op de A58 zodat het verkeer van en naar de bedrijven terreinen op de Poel wordt ontlast. Natuurlijk heeft de economische cri sis stagnatie opgeleverd in de verkoop van bedrijventerrein. Gelukkig is de economie weer aan het aantrekken, maar wat voor Zeeland geldt, is ook van toepassing op Goes. Als het lande lijk gezien slecht gaat, gaat het in Zee land minder slecht. En als het lande lijk beter gaat, wordt het in Zeeland wat later beter. Het ondernemerskli maat in Goes is goed, maar moet blij vende aandacht hebben. Een luiste rend oor richting OCG is dan ook es sentieel." OCG Jaarfeest Het Ondernemers Contact Goes is een actieve club, die regelmatig be drijfsbezoeken en andere netwerkbij eenkomsten organiseert. Zo was men vorige maand op bezoek bij Meubel en Rijtuig Stoffeerderij Brouwer uit 's Heer Hendrikskinderen. In het voorjaar was het OCG te gast bij Brouwerij De Koninck in Antwer pen. Verder is er iedere eerste woens dag van de maand een ondernemers- boorel in De Goese Golf. Het groots opgezette OCG Jaarfeest wordt ge houden op vrijdag 29 oktober in de Mythe en de traditionele OCG Kerst- lunch op vrijdag 17 december in de Grote of Maria - Magdalenakerk te Goes. „De Kerstlunch zou een prima gelegeheid zijn voor de nieuwe burge meester om zich te presenteren aan de ondernemers van Goes. We heb ben begrepen dat de commissaris van de koningin een stevige voorkeur heeft voor een vrouwelijke burge meester. Het maakt ons niet uit, als Goes maar goed op de kaart wordt ge zet en er voortgebouwd wordt op het ondememersvriendelijke klimaat", vertelt Manfred Zurhorst. Hij neemt tijdens de algemene ledenvergadering van maandag 21 maart 2011 afscheid als preses van het OCG. iiww.ocg-goes.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 120