Secretaresses werken actief aan de toekomst Directeur Impuls weg secretaresse Er moet ook gewerkt worden. Foto: Marijke Folkertsma Directeur Gerbert van der Wal van de NV Economi sche Impuls Zeeland vertrekt naar ERAC. Hij treedt daar per 1 januari in dienst. Van der Wal was sinds de oprichting van Im puls algemeen directeur. Hij was daar de 'bouwpastoor' en wordt gezien als de man die de regiona le ontwikkelingsmaatschappij in Zeeland op poten heeft gezet. ERAC staat voor European regional Affairs Consultants. ERAC heeft zes tig mensen in dienst, die werken van uit vestigingen in Boxtel en Amster dam. Zij ondersteunen spelers in de publieke sector bij projectontwikke ling, de financiering en het manage ment daarvan. Daarbij staat het versterken van de economische ontwikkeling van de re gio centraal. Net als bij het opzetten ven verankeren van Impuls zal ook bij ERAC het opbouwen van nieuwe projecten en coalities centraal staan in zijn werkzaamheden. "Het is een he le uitdaging voor mij", zegt Van der Wal. "Er werken daar heel veel men sen waar ik heel veel van kan leren." Van der Wal krijgt als standplaats Box tel, waar hij manager regionale ont wikkeling wordt. Wie zijn opvolger bij Economische Impuls Zeeland door Loes van der Hoeven Op donderdag 30 september was Auberge De Camp- veerse Toren in Veere het po dium van Secretaresse by the Sea. Aan de hand van diverse interac tieve workshops hebben circa 30 managementondersteuners zich verder gespecialiseerd in hun boeiende en veelzijdige functie. VEERE - De belangstelling voor de workshops was groot. Er waren mana gementondersteuners van allerlei in stellingen en bedrijven uit Schou- wen-Duiveland, Walcheren, De Be- velanden en Zeeuws-Vlaanderen. De een had al ervaring met het onder werp, terwijl de ander zich voor het eerst begaf op het terrein van haar keuze(n). Voor de ochtend konden de dames kiezen uit Klantgericht Wer ken, Succesvolle Evenementen en Notuleren met de laptop. Het mid dagprogramma bestond uit de work shops Time Management en de Ge heimen van Outlookl Diverse dames hebben twee trainingen gevolgd, an deren kozen voor delen van program ma. De 'uitwaailunch' aan boord van twee ruim honderd jaar oude Zeeuw se hoogaarzen, vormde een verrassen de afleiding tussen de pittige work shops. Het enthousiasme over het ge leerde en de wijze van presentatie was enorm. Tijdens de afsluitende 'Be- spreekborrel' waren de deelneemsters dan ook unaniem van mening: Secre taresse by the Sea moet een jaarlijks te- Gerbert van der Wal. wordt, is nog niet bekend. Ook Koos de Vos, directeur kenniseconomie bij Impuls, treedt een stapje terug. Hij blijft wel bij Impuls betrokken, maar wil geen directiefunctie meer heb- Foto: PZC ben. De Raad van Commissarissen zal binnenkort een nieuwe directeur benoemen. De aandeelhoudersverga dering moet daarop haar goedkeuring geven. Zwaaien naar je collega, rugkerend trainingsevent worden! Interactie Initiator van het evenement is Caroli ne van Cranenburgh, eigenaar van het secretariaatshuis Viavox in Middel burg. "Zeeland heeft op dit gebied niets te bieden aan managementonder steuners, terwijl er grote behoefte aan bijscholing blijkt te zijn. De organisatie van het evenement bin nen de provinciegrenzen, bespaart bo vendien dure reistijd en autokilome ters. Door de vaardigheden met klei ne groepen van maximaal 15 perso nen te beoefenen, ontstaat er interac tie, zowel over het onderwerp als over de functie-inhoud van de deelne mers. Interactie is dan ook ons sleutel woord tot een succesvolle training, waarbij diverse cases worden uitge voerd, zoals het notuleren van een echte vergadering. Als voorloper van Secretaresse by the Sea hebben wij in april Secretaresse dag gevierd met een Lachcoach en een High Tea. Ook dat was een dave rend succes. Vervolgens hebben wij in juni voor Secretaresse by the Sea 1100 bedrij ven in Zeeland aangeschreven en na- gebeld. Dat heeft geresulteerd in het Foto: Marijke Folkertsma mooie resultaat van 26 deelnemers. Uit de evaluatie blijkt dat zij het veel zijdige aanbod als waardevol en nut tig hebben ervaren. Vanzelfsprekend kunnen de dames ook na deze dag met hun vragen bij ons terecht. Wij zullen ze allemaal be antwoorden. De trend is inmiddels gezet: Secreta resse by the Sea krijgt een vervolg in 2011." www.viavox.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 103